Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa elektryka mtz 82

119 odpowiedzi na ten temat

#61 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 25 grudzień 2013 - 15:53

Nowa elektryka mtz 82 Być może zainwestowałeś w zbyt "dobry". Ja kupiłem do Władka Lubane czy jakoś tak i chodzi już dobre 5 lat bez awaryjnie. W MTZ też mam założony jakiś nowy firma nieznana bo zamalowany farbą. Obym nie musiał nic wymieniać. Co do alternatora to przydałby mi się nowy bo jak włączę światła to nie wyrabia i przestaje ładować.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa elektryka mtz 82 Dzisiaj, 23:50
  •  

#62 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 18:16

Nowa elektryka mtz 82 To sprawdź kabel zasilający instalację z akumulatora. Nie powinny przygasać światła przynajmniej drogowe nawet gdybyś od altka obciął kabel.
KPK Kumurun Team

#63 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:10

Nowa elektryka mtz 82

A w tych ruskich alternatorach to z jakiej przyczyny padają stojany?

Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale myślę, że są za słabo zalakierowane. Dostają zwarcia międzyzwojowego, a czym to grozi to wszyscy wiemy. A ludzie nie robią przeglądów alternatora, tylko dowiadują się o uszkodzeniu jak przestaje ładować. A wtedy stojan jest już na złom. Nowy stojan prawie 100zł, przezwajanie też nieopłacalne. Dlatego lepszy jest używany alternator, byle nie ruski. A te jubana są najgorsze.

#64 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:26

Nowa elektryka mtz 82 Światła nie przygadają ale widzę po amperomierzu, że wskazówka ucieka na (-) co wskazuje na pobieranie prądu z aku. We władku mam tak że po odpaleniu wskazówka amperomierza ucieka na (+) a po chwili spada do zera i tak się trzyma niezależnie czy włączysz światła czy nie. A tu na wolnych obrotach wskazówka jest ciągle na (-) dopiero jak depnę to idzie na plus. Lipa

KPK KUMURUN TEAM

#65 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:54

Nowa elektryka mtz 82 U mnie jest tak samo jak napisał kolega new_profil_luki21 i w związku z tym będę zakładał alternator od perkinsa bo akurat taki mam.

#66 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:58

Nowa elektryka mtz 82 @new_profil_luki21 czyli ewidentnie alternator ma za mało mocy. Tylko przy dużym obciążeniu, (zbliżonym do maksymalnego) nie licz na to, że jakikolwiek alternator będzie ładował akumulatory. Alternator musi mieć te 3000 obr/min. żeby mógł oddać moc znamionową. A takie obroty uzyskasz powyżej 1200 obr/min wału korbowego.

#67 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 20:07

Nowa elektryka mtz 82 Amperomierz pokazuje w którą stronę i z jakim natężeniem przepływa prąd kablem idącym do akumulatora. Więc na wolnych obrotach przy włączonych odbiornikach amperomierz musi pokazywać na minus czyli prąd płynie z akumulatora do odbiorników. A czemu wyjaśnił kolega post wyżej. Nie da się inaczej. W każdym innym pojeździe nie ma amperomierza i kierowca jest tego nieświadomy.
KPK Kumurun Team

#68 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 22:08

Nowa elektryka mtz 82 Wiem co wskazuje amperomierz. Dobry alternator powinien zapewnić moc dla wszystkich odbiorników a aku to tylko bufor, który jest doładowywany po wykorzystaniu np po rozruchu. Idealnie to pokazuje u mnie w t25 gdzie mam alternator od Opla z wbudowanym regulatorem. Odbiorników mogę dorzucać a wskazówka lekko wskakuje na (+) po czym wraca na zero i się trzyma niezależnie od obrotów. I tak powinno być w każdym wskazówka nie może pływać w zależności od obrotów.

KPK KUMURUN TEAM

#69 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 23:39

Nowa elektryka mtz 82 Z fizyką tak łatwo nie wygrasz. :)
Widocznie w T-25 wszystko jest na swoim miejscu, natomiast w MTZ któryś z podzespołów kuleje bądź warunek prawidłowej pracy alternatora nie spełniony.
Zmierz napięcie ładowania w momencie obciążenia(Wskazówka na - amperomierza), na akumulatorach jak i alternatorze.

#70 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 08:13

Nowa elektryka mtz 82 No nie zgadzam się. Włączając główne światła ,halogeny i ogrzewanie już jest pobór prądu ponad 200 W. Na wolnych musi już pobierać prąd z akumulatora bo alternator tego nie wyprodukuje i jest to jak najbardziej prawidłowe. To że u ciebie tylko zadrga wskazówka to albo pobór prądu jest tak mały że alternator to zaspokoi albo masz źle wpięty amperomierz lub odbiorniki.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 09:23

Nowa elektryka mtz 82

Dobry alternator powinien zapewnić moc dla wszystkich odbiorników.
[...]I tak powinno być w każdym wskazówka nie może pływać w zależności od obrotów.

I tak jest. Każdy alternator zapewnia moc, ale tylko od odpowiednich obrotów. Jeżeli obciążysz go większą mocą niż jest w stanie wyprodukować to wskazówka będzie się przesuwać w zależności od obrotów. Może sprawdź najpierw bilans mocy w swoim ciągniku a dopiero później będziemy na ten temat pisać.

#72 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:27

Nowa elektryka mtz 82 Wszystko jak jak najbardziej dobrze podłączone. Nikt mi nie powie że alternator jest ok jeśli włączę światła mijania i postojowe to u mnie żeby wyjść na 0 muszę deptać prawie gaz w podłogę także to nie jest normalne. Nie mówię już nawet o nocnych pracach polowych wystarczy że dorzucę dwa halogeny na tył (żarówki H3) a nie mam szans przy orce zapewnić odpowiednią moc z alternatora. O halogenach na przód nawet nie wspomnę.

Pozycyjne 4x5W = 20W
Światła mijania 2x40W= 80W

Tu mamy 100W
Niech na kontrolki i jakieś podświetlanie deski pójdzie nawet 50W
To jest 150W a gdzie reszta?
Z halogenami roboczymi będzie 260W to nie jest zbyt dużo.

KPK KUMURUN TEAM

#73 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 grudzień 2013 - 16:57

Nowa elektryka mtz 82 Te ruskie alternatory mają bodajże 700W.No to rzeczywiście dobry :D
Zmień na jakiś jaki Ci podejdzie na mocowanie i będziesz miał spokój.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#74 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 19:16

Nowa elektryka mtz 82 Tak też właśnie zrobiłem kiedyś w T-25 zamieniając na od jakiegoś Opla i po dziś dzień (może z 10lat) mam spokój. A jak dobry altek to i aku po tyłku nie dostają i wydłużają swoją żywotność.

KPK KUMURUN TEAM

#75 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 19:58

Nowa elektryka mtz 82 Na ruskim alternatorze światła drogowe, cztery halogeny po 100 W każdy, dwie dmuchawy ogrzewania i na wolnych amperomierz prawie 20A na minus. O ile dobrze wskazuje a wydaje mi się że nie. Kiedyś sprawdzę to uczciwie. Na 1500 obr. silnika jest już nad zerem. Jeśli alternator jest mocny to odbiorniki nie będą ciągły prądu z akumulatora poza wolnymi obrotami. I to jest normalne. Alternator 700W jest słaby niestety, Włączę jeszcze tylne halogeny i jest po prądzie płynącym w stronę akumulatorów. Zaznaczam że normalnie nie jeżdżę na wszystkim tym włączonym na raz. Jak włączę cztery górne to światła mijania wyłączam bo nic nie dają a żrą 120W.
Trafi się okazja dostanie mocniejszy alternator.
KPK Kumurun Team

#76 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:18

Nowa elektryka mtz 82 Ja swoją kwestię rozwiążę niebawem bo mi szkoda aku. @seweryn no widomo że się nigdy nie włącza wszystkiego w jednym czasie ale u mnie to już nie ma co wyłączyć aby było ok.

KPK KUMURUN TEAM

#77 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:23

Nowa elektryka mtz 82 Na razie dwa sezony ganiania w zimie i nic mu nie brakło. W lecie tak samo. Może to ratować że jak go odpalę to chodzi od najmniej kilku do kilkunastu godzin bez gaszenia. Po długiej jeździe wskazówka amperomierze zbliża się do zera co wskazuje na naładowane akumulatory. Ale altek i tak wymienię. Nie dość że jest słaby to jeszcze nie wydoi z niego więcej niż 13,7 V
KPK Kumurun Team

#78 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 21:28

Nowa elektryka mtz 82 No widzisz czyli u ciebie jest jeszcze jakiś postęp bo wskazówka po czasie ląduje w okolicach zera a u mnie tego nie ma nie ważne ile możesz orać cały dzień to Ci będzie cały dzień na +20A.

KPK KUMURUN TEAM

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 21:32

Nowa elektryka mtz 82 To tak jak by aku wisiał cały dzień na prostowniku i się nie naładował a cały czas pobierał 20A. Coś cygani.
To działa na tej samej zasadzie jak prostownik i amperomierz w nim. Z czasem przepływ prądu w stronę coraz bardziej pełnego aku maleje.

Edytowany przez seweryn20, 26 grudzień 2013 - 21:33.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:11

Nowa elektryka mtz 82 Dokładnie tak jak mówisz. Coś jest nie tak. W amperomierzu nie ma co się zepsuć może być jedynie źle wyskalowany. Mój może lekko zawyża ale to nie tłumaczy wskazywania ciągłego poboru prądu. Podobny przypadek miałem kiedyś w T25 jak padł fiatowski regulator napięcia bo taki miałem zamontowany.

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź