marasc-385a

Padanie prosiąt

Polecane posty

marasc-385a    5

Witam. Maciora oprosiła się 2 tygodnie temu. Miała 5 sztuk. Jest to pierwiastka. Wszystko było ok, ale dzisiaj nie wiadomo dlaczego zdechły 3 sztuki. 2 żyją i wyglądają na zdrowe. Czym je szczepić żeby je uratować? Czy ktoś wie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

trudno powiedzieć co może być najlepiej wezwij lekarza weterynarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same95    0

A czy male mialy biegunke? ostatnio tez u mnie cos takiego bylo i okazalo sie ze maciora miala cos z pokarmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Mi w żniwa jak było 40 stopni, to padło 9 z 12 sztuk, coś sie stało z pokarmem w te gorączki ;) ale to raczej nie to, tylko napisałem dla ciekawostki, pierwszy raz cos takiego mielismy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Nie będę kłamał bo nie wiem. Mi wet dał jakiś zastrzyk, ale nie wiem co to było, bo w szkole byłem, i do paszy też coś dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

A w przypadku streptokokozy szczepienie wszystkich małych profilaktycznie penicyliną pomoże?

Nie pomoże.

Profilaktycznie to możesz zaszczepić np Streptovac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260

A w przypadku streptokokozy szczepienie wszystkich małych profilaktycznie penicyliną pomoże?

Penicylina jest antybiotykiem , a stosowanie antybiotyków profilaktycznie jest chyba niezgodne z prawem - to tak , żebyś podczas kontroli Powiatowego nie palnął 'profilaktycznie' ;)

Stosowanie metafilaktyczne penicyliny w przypadku małych prosiąt jest jak najbardziej wskazane. Powinna być (penicylina) podawana osłonowo , najlepiej w pierwszych 24h po urodzeniu - pępowina i skracanie kiełków , oraz przy wszystkich krwawych zabiegach - kastracja ,ogonek( u mnie wszystkie te zabiegi , są wykonywane w pierwszej dobie życia + żelazo - no chyba , że jest - niedziela :P ).

Zabawa w szczepienie świń przeciw streptokokom jest dość kosztowna i ryzykowna - stosowanie 'hurtowych' szczepionek jest obarczone dość dużym ryzykiem niepowodzenia... podobno dużo pewniejszym rozwiązaniem jest autoszczepionka - jeszcze drożej.

W zasadzie najtańszym i najpewniejszym( to jest moje zdanie z którym nie musicie się zgadzać) rozwiązaniem jest metafilaktyka i dezynfekcja. Bardzo dobrze sprawdza się Dezosan( to żadna reklama , po prostu - stwierdzam fakt).


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasc-385a    5

Aha. Czyli jeśli przed zabiegami takimi jak kły czy kastracja będę szczepił przykładowo penicyliną to będzie lepiej pod względem zdrowotnym. A jakie antybiotyki stosujecie? Ja używam Longapen. Nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

witam.

mam problem z tucznikami,waga około 100kg brak jakichkolwiek objawów, a już kilka padło.jedno z 3tygodnie temu drugie 3 dni temu i jeszcze dzisiaj. jedyne co zauważyłem to że robi się jak balon.zaraz po padnięciu jest już widoczny a do rana tucznik wygląda jak balon. co to za choroba. i jak ją leczyć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

O ile się nie mylę to chodzi o ,,beztlenowce,, wskazane było by zwiększyć dawkę zakwaszacza. Pewności nie mam czy to właśnie to. Może niech się wypowie @lukaczmarek albo @maxiben. Albo napisz do nich na priva. Oni powinni wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No jak puchną bardzo szybko i mocno to beztlenowce. Możesz napisać jaki zakwaszacz używałeś i na jaki zmieniłeś bo też kiedyś mi się to przytrafiało, ostatnio jakby nie ale różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

na początku jadły zakwaszacz z nutreny, a teras daje z ekoplonu.

 

na początku jadły zakwaszacz z nutreny, a teras daje z ekoplonu.

 

na początku jadły zakwaszacz z nutreny, a teras daje z ekoplonu.

 

na początku jadły zakwaszacz z nutreny, a teras daje z ekoplonu.

 

na początku jadły zakwaszacz z nutreny, a teras daje z ekoplonu.

 

na początku jadły zakwaszacz z nutreny, a teras daje z ekoplonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
august354    0

Witam.

Jestem nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu ten post wstawiam.

Miałem do soboty 11spporych prosiąt odsadziłem tydzień wczesniej i przy maciorze plus mleko miały w pasniku STARTER SANO.A po dosadzeniu zmieszałem z sano 25kg STARTER+25kg PRESTARTER+25kg śrutowanej mieszanki.I pierwszą taką dawke dostały w poniedziałek a w sobote zaczeły zdychac.Weteryniarz powiedział ze zostały przebiałkowane choc wczesnej tez tak robiłem i było ok.Czy to jest mozliwe ze teraz było inaczej.

AWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc234    0

To ja pociągnę ten temat dalej bo u siebie też mam problem z obrzękówką po odsadzeniu i tak zastanawiam się czy są może jakieś szczepienia profilaktyczne dla prosiąt ewentualnie dla macior przed wyproszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Popraw strawność białka, wtedy pozbędziesz się obrzękówki. Obrzękówke powodują toksyny wytwarzane przez bakterie E.Coli, które namnażają się w przewodzie pokarmowym na niestrawionych resztkach białka. Musisz również zwracać uwagę na odpowiedni poziom energii w paszy, oraz dodać zakwaszacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

dobry zakwaszacz i na odsadzenie lub jakiś tlenek cynku zawsze lepiej niż nic, dobrze było by też zdjąć troche białka i dodać jakiś olej do paszy tak koło 1l na 100 kg paszy. Powinno załatwić sprawę obrzękówy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bazanto
      Witajcie, zamówiłem własnie w sklepie rolniczym Fermo panele przepędowe dla prosiąt. Ogólnie do przegnainia, czy używacie takowych czy dobrze się spisująi jak ich używacie. Ja narazie kupiłem 2 te najwięsze, bo tak mi akurat pasują do moich kojców, Ja biore jedną płytę ojciec drugą i do przodu.
       
      http://www.fermo.pl/...-119x76-cm.html
      Uzywaliście już takich paneli separacyjncych jaki rozmiar jaka technika przeganiania warchlaków?
    • Przez tjun
      Pochwalcie się waszymi sposobami na łączenie prosiąt (gniazd) do jednego kojca. Otóż zawsze mam z tym problem. Łańcuszki do zabawy, klocki drewniane, i cuda wianki i tak zdarza się, że się gryzą. Pomijam już mieszankę dla prosiąt itd. Chodzi mi głównie o to jak Wy sobie z tym radzicie. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem było wypuszczanie gniazd na zewnątrz na 2, 3 godzinki (ale latem czy wiosną) a co w okresie zimowym. Chętnie poczytam wasze sugestie.
    • Przez august354
      Witam.
      Jestem nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu ten post wstawiam.
      Miałem do soboty 11spporych prosiąt odsadziłem tydzień wczesniej i przy maciorze plus mleko miały w pasniku STARTER SANO.A po dosadzeniu zmieszałem z sano 25kg STARTER+25kg PRESTARTER+25kg śrutowanej mieszanki.I pierwszą taką dawke dostały w poniedziałek a w sobote zaczeły zdychac.Weteryniarz powiedział ze zostały przebiałkowane choc wczesnej tez tak robiłem i było ok.Czy to jest mozliwe ze teraz było inaczej.
      AWIAM
    • Przez RolnikFarm
      Witam. Ma ktoś z was jakieś sprawdzone dobre lampy grzewcze i mógłby mi polecić? Bo te aktualnie co mam z pobliskiej agromy to już mnie... strzela. Jak wytrzyma jeden miot to jest dobrze.
    • Przez Piters182
      Witam. Czy ktoś by mi mógł doradzić na jakie sposoby najlepiej głosić prosięta, tak by wiadomo pozyskiwać jak najwięcej klientów. Gdzie głosić, jak opisywać by jakoś ten interes się kręcił. Pytanie bo z tuczu przechodzę na sprzedaż prosiąt. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj