Zaloguj się, aby obserwować  
fireseba

Przełożenie obrotów na pompę C-360

Polecane posty

fireseba    224

jeśli normalna prędkość WOM wynosi 540obr/min przy X obrotów to jaka będzie prędkość WOM jeśli włączę pompe trzez 5 bieg?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

jeśli normalna prędkość WOM wynosi 540obr/min przy X obrotów to jaka będzie prędkość WOM jeśli włączę pompe trzez 5 bieg?

 

Po pierwsze nie wolno włączać pompy zależnej przez 5 bieg, maksymalnie do 4. WOM można przez 5 bieg.

Po drugie gdy włączysz pompę zależnie to wałek WOM się nie kręci bo tu działają odzienie. Albo pompa albo WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrath    0

teoretycznie nie wolno, ale każdy robi jak chce

pompę można włączyć oddzielnie bez wom, ale już samego wom nie można a jeśli potrzebujesz obroty wom około 1000obr/min możesz uszkodzić pompę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

:huh: Jakieś bajki tu czytam. Czyli wałka także nie dało by się włączyć przez 5 bieg bo pompa też by w tedy działała, a ona nie może z taka prędkością działać. Dziwne. :blink:

Przejdź się kolego do ciągnika i sprawdź czy piszesz prawdę.

Czytałeś post powyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrath    0

Może jeszcze wszystkiego nie wiem, to proszę opisz mi jak włączyć sam WOM bez działania pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niezależnie działa pompa z womem i inaczej się nie da. A zależnie można albo pompę albo wałek ale żadnego z tych rzeczy na raz. Tak że Wrath sam wom bez pompy da się włączyć ale tylko na obrotach zależnych od skrzyni biegów.

Instrukcja faktycznie nie zaleca korzystania z pompy zależnej na piątym biegu i wysokich obrotach silnika. Ma wtedy niebezpieczne dla siebie obroty które są dużo powyżej jej zakresu pracy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Instrukcja obsługi nie zaleca używania pompy na 5 biegu bo może to doprowadzić do jej uszkodzenia max. 4 . Jednak znam ludzi którzy tak robią i na razie wszystko ok z pompą. Może do czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morys    0

Instrukcja obsługi nie zaleca używania pompy na 5 biegu bo może to doprowadzić do jej uszkodzenia max. 4 . Jednak znam ludzi którzy tak robią i na razie wszystko ok z pompą. Może do czasu?

 

 

Wiem że temat wiekowy ale do rzeczy.

 

Miałem w ciągniku przez długi czas pompę używaną przez skrzynię (napęd zależny) przez czynniki wyższe . Po rozebraniu uszczelniacze spalone, przy podstawie każego zęba na jednej z zębatek pęknięcia więc nie polecam takiej pracy. A dodam żę ciagnik z przodu nie ma obciążników to raz a po drugie nie podnosił więcej jak brony 300kg więc pompa ciężko nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Na jakim biegu i jakich obrotach używałeś pompy?

Przez ile lat służyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morys    0

Pompa używana była jakieś 15 lat, z tym że tych mtg w roku było mało, bardzo mało bym powiedział. A co do obrotów to na każdych, bo przez pomyłkę zamiast wyłączenia pompy była załączana na napęd zależny, więc chodziło i na 5 biegu jak i na wstecznym. Ojciec nie miał instrukcji a w górnym położeniu nie podnosiła(pewnie podnosiła bardzo słabo z racji przecieków) to tak ją wyłączał a w środkowych położeniach nie trzymała wajcha.

 

Ostatnio poskładałem hydraulika i chodzi jak marzenie. Podnosi od samej ziemi po same błotniki, szybko mimo pompy 20l/min, i jest mocny ale cały dzień ze spawarką modyfikowałem te cholerne wajchy żeby nie miały możliwości spadać rolki z prowadnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2

Nie wiem czy dobrze rozumiem, to znaczy że np jak się ma na podnośniku założony jakiś sprzęt to nie można jeździć na 5 biegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Można.Tylko nie można włączać napędu pompy przez bieg 5.Tylko i wyłącznie przez 4.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morys    0

Tak jak mówi locke albo przełączyć zasilanie pompy jako napęd niezależny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
    • Przez Piotr121z
      Witam mam problem z samem laser 90T pękła mi zębatka od synchronizatora w skrzyni biegów i moje pytanie brzmi jak im rozjechać przodem czy tyłem z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj