Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspóldzierżawa

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:58

Wspóldzierżawa Koledzy,
Dostaliśmy ostatnio z bratem propozycję wydzierżawienia gospodarstwa 20 ha w jednym kawałku, tyle że podjęliśmy decyzję że będziemy razem to obrabiać (obaj mamy oddzielne gospodarstwa) bo troszkę daleko od nas jeździć i chcielibyśmy tak zapisać w umowie dzierżawy, tzn że dzierżawcami są X i Y. Czy jest to możliwe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspóldzierżawa Dzisiaj, 23:19
  •  

#2 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 23 październik 2013 - 07:05

Wspóldzierżawa Jest możliwe ale problemów potem więcej niż to warte. Nie lepiej obrabiać wspólnie ale podpisać na jednego? No chyba, że macie po 3ha i chcecie potem to do czegoś wykorzystać.

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 październik 2013 - 07:08

Wspóldzierżawa Musicie to jakoś formalnie w arimr zgłosić. Wydaje mi się, że wydzierżawienie jednej działki ewidencyjnej będzie dużym problemem zwłaszcza w arimr. Jesli obaj złożycie wnioski o dopłaty na działkę o jedynm i tym samym numerze ewidencyjnym. Będą duże problemy. Moja rada. Niech dzierżawe weźmie jeden formalnie. Obrabianiem, kosztami,dopłatami się podzielicie jak tam sobie bedzieice chcieli.
Chyba, że gospodarstwo składa się z kilku działek. Wtedy popiszcie umwy na oddzielne działki i wszystko.

#4 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 październik 2013 - 07:26

Wspóldzierżawa Nie ma problemu aby do tak zrobić, jak nawet to będzie jedna działka ewidencyjna to piszecie po połowie i na załączniku graficznym oznaczacie po pół i jest dobrze,.

#5 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 23 październik 2013 - 07:38

Wspóldzierżawa hubertus głupoty gada a kolega wyżej mówi jak jest.prawie jak max kolonko ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 październik 2013 - 08:34

Wspóldzierżawa Jeśli dla ciebie zgłoszenie formalne do arimr to głupota. To złóż z kimś wniosek o dopłate na jedeną działke. Zobaczysz kto będzie głupi. Zatęsknisz za dopłatami na parę lat i do sądu się kilka razy pofatygujesz. To, że napisałem, że mogą byc duże problemy to dlatego, że znam trochę urzedników. W jedym urzędzie może być tak w innym inaczej. Dlatego powtarzam jeszcze raz przed podpisaniem umowy proponuje zajść do arimr i o wszystko dokładnie wypytać. Żeby po podpisaniu umowy dzierżawy a tym bardziej złożeniu wniosków o dopłaty niespodzianek nie było. Co z tego, że na mapce będzie narysowane jak w systemie arimr wyjdzie dwóch ubiegających się o dopłate na jedną działke. Będą wezwania, kontrole, wyjasnienia itd. Dlatego lepiej fakt z góry zgłosić i wszystko dokładnie pozałatwiać. Ewentualnie wziąć dzierżawę na jednego. Radzę się tez upewnić, czy gospodarstwo mimo, że jest w jednym kawałku napewno nie składa się z kilku działek ewidencyjnych.

#7 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 październik 2013 - 09:14

Wspóldzierżawa jeśli podzielą tą powierzchnię jak należy to agencja nic tu nie ma do roboty bo numer działki może byc jeden nawet na ponad 20 ha (sam mam taką działkę)...mylisz kolego z sytuacją gdzie dwóch składa na to samą powierzchnią na danej działce - a to już inna bajka ;)

#8 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 23 październik 2013 - 11:40

Wspóldzierżawa Dokładnie. Mylisz i tyle.

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 październik 2013 - 13:33

Wspóldzierżawa Własnie jak podzielą tę powierzchnię jak należy? Kluczowe zdanie w całym temacie. Po to proponuje zajść do arimr i wypytać (np jak formalnie to podzielić), aby potem jakiś urzednik nie zarzucił, że coś jest nie tak i problemów nie było. No ale niech będzie, że się myle co mi tam.
Wątek o jednoczesnym złożeniu dopłat na jedną działke przez dwie osoby podałem jako przykład. Jak może urzednik to zinterpretować a nie że tak się na 100 % stanie.

Edytowany przez hubertuss, 23 październik 2013 - 13:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 24 październik 2013 - 09:16

Wspóldzierżawa hubertus ty jakiś przewrażliwiony jesteś. ja użytkuje tak z 5-6 działek z kimś na spółkę i nnigdy nie było problemu ani kontroli. dostaje tylko wezwanie wraz z tą drugą osobą żeby każdy zaznaczył swoją część którą użytkuje i po sprawie