Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mocne uderzenie przy włączaniu przedniego napędu.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pablo19922

Pablo19922

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 październik 2013 - 19:58

Mocne uderzenie przy włączaniu przedniego napędu. Witam. Mam problem ze swoim MF-em 399 1996r. skrzynia 18/6 mianowicie przy włączaniu przedniego napędu jest bardzo mocne uderzenie aż przednimi kołami zatrzęsie. Nie mam pojecia dlaczego olej w skrzyni jest, w przednim moście też. Prosił bym o jakąś pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mocne uderzenie przy włączaniu przedniego napędu. Dzisiaj, 19:52
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 22 październik 2013 - 21:48

Mocne uderzenie przy włączaniu przedniego napędu. Możliwe że tryby źle się zazębiają bądź jakieś łożysko jest walnięte . Nie miałem doczynienia z taką dolegliwością jeszcze.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 22 październik 2013 - 22:00

Mocne uderzenie przy włączaniu przedniego napędu. Masz duży luz wzdłużny na tulei. Jadąc bez napędu ciągnik pcha przodek, włączając napęd jest szarpnięcie i stąd ten efekt po mojemu. Sprawdź jeszcze luz na zwrotnicach i krzyżakach. Podczas pracy z napędem jest wszystko ok?

Edytowany przez pawel885, 22 październik 2013 - 22:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 październik 2013 - 06:58

Mocne uderzenie przy włączaniu przedniego napędu. Też mi się wyadje , że przyczyną mogą być luzy w układzie przedniego napędu. Sprawdź mocowanie osi do ciągnika-tuleje, krzyżaki, wał napędowy - poruszaj góra/dół oraz na boki tak jak się kręci. Sprawdź tez czy nie ma luzów na końcówkach układu kierowniczego. Jeśli są też będzie tak się działo. U mnie lewa końcóka ma luz może 1 mm. Jak włącze napęd czuje lekkie puknięcie z lewej strony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 październik 2013 - 19:37

Mocne uderzenie przy włączaniu przedniego napędu. u mnie też się się tak dzieje aż cale koło podskakuje ale tylko przy wyłączaniu napędu a most jest praktycznie cały do tulejowania i wymiany końcówek oraz krzyżaka w wałku napędowym

u mnie też się się tak dzieje aż cale koło podskakuje ale tylko przy wyłączaniu napędu a most jest praktycznie cały do tulejowania i wymiany końcówek oraz krzyżaka w wałku napędowym