Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 25 październik 2013 - 20:19

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem dam ci zaletę i wadę a otóż nowoczesne mtz mają słabą konstrukcję gdzie poszczególne rzeczy się łamią. Zaletą jest tylko silnik mmz który jest ekonomiczny ale przy orce te silnikiem zdają egzaminu. To tyle co na mtz-a powiedziałem.

a pro po wojciech coś znalazłem tobie z tym wałem http://cemasz.rtrk.p..._id=26934395323 zadzwoń do nich i się zapytaj czy czegoś takiego nie mają.

Edytowany przez Sobolek, 25 październik 2013 - 20:23.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Dzisiaj, 17:38
  •  

#22 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 październik 2013 - 20:22

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem no i części super tanie i łatwość w naprawie bym dodał. Ja bym jednak szukał ciągnika z rewersem i tak pod 100KM

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 październik 2013 - 08:15

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem do TURa tylko z rewersem. Wielokrotnie pisałem, że MTZ odpada.
MTZ/Belarus/Pronar z serii mtztowatych dodam że mają wysokie kabiny i nie wszędzie się zmieszczą, poza tym skręt jest ciut ograniczony ogranicznikami a jak się go ustawi to potem w pracach typu orka (jazda przez bruzdy) błotniki łapią o maskę plastikową silnika i ona pęka. Podobno napęd ciągnie tylko do przodu więc z ładunkiem na TURze do tyłu może być ciut gorzej.
Ogólnie w swoim 952.3 mamy ok 950godzin nakręcone i nie można mówić że to zły ciągnik ale robi tylko w pługu, opryskiwaczu, pneumatyku do zbóż, rozsiewaczu i ciąga się nim zboże na przyczepach do punków skupu bo ma pneumatyczne siedzisko i jest wygodniej niż na tym z zetorka. Zetor 10145 robi głównie w bronach, ściąganie przyczep z pól w żniwa, zabezpiecza z liną w sytuacjach gdzie wiemy że drugi ciągnik może mieć problem, rozrzutnik obornika do niego jest czepiany, orkan także robi z zetorkiem.

Gdybym teraz rozglądał się za ciągnikiem dla siebie to rozważałbym te wynalazki z sieradza - armatracki oraz to to co ma ursus w ofercie. A te dwie marki właśnie z myślą o dołożeniu TURa (załadunek big-baga, załadunek obornika, drobne prace z równaniem terenu).

Edytowany przez Nikita_Bennet, 26 październik 2013 - 08:17.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#24 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 październik 2013 - 09:47

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem mam jednego z turem pronara 82a trzy razy wymieniłem sprzęgło przy nim 1025.2 będzie pracowął szcegółnie przy pługu siewniku do kukurydzy kosiarce dyskowej w szegulnosci ten ciagnik będzie ciagał przyczepy z pola :)

#25 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 październik 2013 - 12:50

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem mtz-y te nowe mają słabe konstrukcje jak masz zamiar ciągać pługi nie wybierał bym mtz na twoim miejscu. Tak jak nikita zastanowił bym się nawet nad nowym ursusem z warfamy.

#26 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 26 październik 2013 - 18:10

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem jak chcesz wiecznie jeździć z przeciw wagą to bierz nawet i tego ursusa ja wiem jedno jak po bele jadę przyczepy podpinam jadę na pole a na polu jest latanie to jedno koło podrywa to drugie po drugie nowe ciągniki są na starcie mułowate to do tura jest wada do ładowacza potrzebny silnik co sie ładnie wkręca w obroty a nie muł na starcie no i po trzecie zobaczcie o jaką kwotę jest mowa nowy wziąć to też serwisować go trzeba na gwaranci co jest drogie niż by sie samemu to zrobiło trzeba wkupywać ac co też jest nie tanie i przede wszystkim będzie bardziej paliwożerne z tymi nowymi to nie jest tak ładnie pięknie do ładowacza brał bym pod uwagę silnik żeby był zrywny rewers ciężar i szerokość musi mieć solidny ciężki tył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 październik 2013 - 18:19

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem wojciech te ursusy nie są takie lekkie ja mam 5714 jak już wcześniej mówiłem i mam obciążniki na tylnych kołach to przy belu kiszonce odczuwać tylko lekko.

#28 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 październik 2013 - 18:23

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem a wie ktoś na temat chydrauliki w belarusach kaka wysyepuje?

#29 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:07

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem co do belarusa, posiadam model 952,2 mam na nim tura i szczerze powiem, że wolę orać tym ciągnikiem niż robić coś ładowaczem. Spalanie w orce wychodzi średnio 10 l/ha. Roboty u mnie ma nie mało bo musi obrobić 30 ha ornej, 15 ha łąk i zrobić wszystko przy 80 szt bydła, nie wspomnę już o jeżdzie do lasu po drzewo i ładowaniu piachu

#30 Share nht6030

nht6030

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 październik 2013 - 05:57

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Ja Ci polecam Newh Hollanda td.105 lub td.115 ciągnik zwroty, solidny, ma rewers elektrohydrauliczny i przystępny cenowo.

#31 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 28 październik 2013 - 10:39

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem

wuja zaoferował mi mtz 1025 i chyba go weznę może ktos zna wady i zalety tego belarusa

Mój sąsiad podsiada ten model kupił go w czerwcu 2007 do tej pory zrobi coś ok. 1400h przez 6 lat pracował jako główny ciągnik na 60ha rok temu jego funkcje przejął nowy NH a 1025 pracuje jako pomocnik. Przez ten czas miał 2 razy wymienianą taśmę WOM, problemy z elektryką, pourywały się też boczne stabilizatory ramion TUZ i wymieniana była uszczelka pod głowicą. Po za tym można zauważyć pocenie się pompy paliwowej. W oczy rzuca się też obficie złażący lakier z felg oraz pękające uszczelki szyb kabiny, o tandetnym tłumiku chyba nie muszę wspominać.
Ten ciągnik (skrzynia16/8) nie nadaje się do pracy w transporcie ponieważ pierwszy bieg najwyższego zakresu jest zbyt szybki nie pozwala normalne ruszanie z ładunkiem a zakresy są niezsynchronizowane i podczas jazdy nie da się ich przełączyć więc zostaje przypalanie sprzęgła ruszając z szybkiej 1. W pracy z ładowaczem po mimo iż zakres biegów wstecznych leży na przeciwko zakresu biegów polowych i operuje się nimi jakby rewersem lecz tu też będzie dawać o sobie znać brak ich synchronizacji i nie będą one łatwo wchodziły. Co prawda w nowszych wersjach (1025.3 i 1025.4) zakresy są już zsynchronizowane ale reszta pozostaje bez zmian.

Ogólnie to radziłby Ci szukać ciągnika z mokrym sprzęgłem które to jest o wiele bardziej żywotne od suchego.
Wcześniej pisałeś że chcesz coś z Pronara lub Zetora tak więc myślę że powinieneś rozważyć 2 modele:
Pronar 5236 i Zetor Proxima 110 Power moim zdaniem będzie to o wiele lepszy zakup niż 1025 który wg mnie jest trochę za drogi ale jak kogoś stać to i sobie takiego zakupi ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:30

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem za rok chcemy kupić pronara 6180 nie wiem czy to dobry traktor na wizytówke gospodarstwa ??