Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 październik 2013 - 15:09

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Dzisiaj, 17:37
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 październik 2013 - 15:16

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem ostatnio też nad tym myślałem, co by było gdybym dobrał z 20ha. Szukać TURa bym musiał ale na który ciągnik i czy nie zmieniać ciągnika ale na jaki.
Jednak patrząc po allegro.pl nie wiem czy nie lepiej kupić używaną ładowarkę teleskopową i ciut podremontować.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share Przems98

Przems98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane jest z rolnictwem

Napisany 22 październik 2013 - 18:15

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem fendt 208 vario

#4 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 październik 2013 - 19:18

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem a coś z zetora belarusa czy nawt pronara?

#5 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 22 październik 2013 - 19:25

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem To zależy ile masz kasy ;) Jeśli mniej to jakiegoś może zetora 16245 ursusa 1634 a jeśli więcej to może coś w stronę JD np 6630 ;D

Edytowany przez nowaczek96, 22 październik 2013 - 19:26.

#6 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 22 październik 2013 - 19:27

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Hmmm... Te marki co podałeś może i są dobre ale mimo wszystko do pracy na 50 ha z turem jest dużo lepszych ofert. Dużo komfortowszych i przyjemniejszych w użytkowaniu tj. patrz spalanie, zwrotność, przeniesienie napędu, wydajna hydraulika. Tyle, że nie podaje konkretów bo sądząc poście wyżej budżet jest dość ograniczony. Więc nowy czy używany i ile na niego planujesz wydać?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#7 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 październik 2013 - 17:28

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem napewno używany cen ato 50 -70 tyś

#8 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 24 październik 2013 - 18:09

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem no to jak pisałem wyżej zetor 12245/16245 czy tam ursus albo może jakiś case 5150 w nim na pewno lepszy komfort rozejżyj się w ogłoszeniach to znajdziesz coś fajnego w tej cenie ;)

#9 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 październik 2013 - 13:22

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem a jak oceniacie belarusa 1025.2??

#10 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 25 październik 2013 - 17:38

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Ja bym ci polecał Ursus 7524 + tur Agromasz Ł-106. Ponieważ 100 KM jednostka na pewno ci wystarczy. Przy czym ma silnik perkinsa który jest bardzo oszczędny i bardzo energiczny co mówi o nim moment obrotowy aż 413 Nm . W tych typach ciągnika wszystko jest bardzo wytrzymałe. Komfort jest myślę bardzo świetny. Na pewno lepiej jest wybrać takiego Ursusa niż Fendt-a czy John Deera mówię tu o zachodnich markach co są wypchane elektroniką. Po kilku latach ta elektronika zaczyna się psuć. A pro po Ursusa to masz tu jego dane techniczne:
http://pl.wikipedia....wiki/Ursus_7524
Do tego zorientowałem się w jego cenie i mam jego ogłoszenie:
http://www.iagro.pl/...4,at-21753.html
Jest on nowy i nie ma tura ale wiesz tura można dokupić takiego jak napisałem powyżej tur bardzo wytrzymały. Więc wiesz kupisz jak chcesz ale bym ci polecał tego Ursuska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 25 październik 2013 - 18:11

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem nie zgodzę sie z powyższym postem to tych ursusów dostanie części za parę lat nie będzie możliwe teraz są problemy z dostaniem np u znajomego wału napędowego osi przedniej w sąsiedniej wiosce jeździ dość stary deutz z ładowaczem i tego samego deutza kiedyś opisywali w topagrar ze to bardzo dobry ciągnik do ładowacza za ta kwotę co napisałeś spokojnie coś fajnego znajdziesz zagranicznego take decyzje podejmuj sam bo rożnie może być z doradcami zwolenników swoich marek i do poprzedniego postu jeszcze nawiążę za taką cenę to raczej nic nowszego z wypchaną elektroniką sie nie kupi i na pewno będzie pracował dłużej jak te pro ursusy składaki i do ładowacza to trzeba solidny ciągnik i ciężki coś z rewersem najlepiej przydaje sie bardzo do ładowacza i bez turbiny wiem to po sobie ze ciągnik zrywniejszy a do ładowacza jest lepiej bo turbina z początku muli ciągnik na starcie a przy belach czy skrzyniach dobrze jak silnik szybko w obroty wchodzi

#12 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 25 październik 2013 - 18:22

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Po pierwsze to nie jestem zwolennikiem ursusów bo mam też zetora. Mam Ursusa 5714 + Tur Agromasz Ł-104. mam ok 40 ha i jest on bardzo wystarczający. I nie zgodzę się z tobą że nie ma do ich części bo jest więcej niż do Deutz czy Fendt po za tym są tanie. I jeszcze na pewno nie zgodzę się z tobą że lepiej jest wybrać "STAREGO" Deutza niż dużo nowszego ursusa za podobną cenę. A to że Ursus ten ma silnik perkinsa i most cararro włoski to jest składanką, teraz wszystkie ciągniki mają prawie ten włoski most..... Wiesz Bartek zrobisz jak chcesz kupisz co ci się będzie podobało.

#13 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 25 październik 2013 - 18:40

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem spoko nie pisałem tu o tobie ze jesteś zwolennikiem tak pisałem tylko bo taki sam ja miałem dylemat i opinii i zwolenników było pełno przeróżnych marek co do części jak jest ich tak dużo to daj mi namiary na ten wał bo znajomy do tej pory tego wału nie ma dał do tokarza to mu go spawali toczyli itp i powiedział ze wytrzyma gora 2 lata a dzwonił wszędzie nawet do farmtraca czy możne dopasuje bo teraz w nowych ursusach z warfamy jest 4cm za krótki cen części są droższe ale i solidniejsze co z tego mostu jak wszystko inne włącznie z tym silnikiem Perkinsa to dziadostwo niech tylko coś sie stanie silnikowi to ceny gigantyczne a spalanie jego będzie większe bo ma już podwyższone ciśnienie sprężania i turbiną utratę mocy nadrobili bo musieli sie zmieścić w nowych normach spalania a to starszych ciągników lejesz i jedziesz decyzje należy podejmować sumiennie samemu w razie czego żeby pretensji do nikogo nie mieć mi doradzali ciągnik którego sam byłem też zafascynowany i co teraz wiem ze mój wybór nie do końca był trafny

#14 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 25 październik 2013 - 18:58

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem A ten twój kolega ma 7524?? Jak tak to niech idzie do sklepu gdzie handlują częściami zamiennymi i niech zamówią wał od producenta jak nigdzie nie ma czegoś takiego. No i po głupocie. Tak mi się z resztą zdaje.

Oczywiście poszperałem w internecie i znalazłem do ursusa 7524 wał. Proszę oto namiary:
http://agromaj.com.pl/perkins.php jest ten typ wału poszukaj
http://www.agrojan.p...rbowy-1104.html o i tu jeszcze jest można zamówić u nich bo widać że mają brak na magazynie wału.

#15 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:05

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem jakiego producenta jak nikt tego nie produkuje warfama nie produkuje tych części do tych ursusów zamienników nie ma i ty myślisz ze to głupota jak ciągnik potrzebny a takiej głupoty zamówić nie można ja serio pisze jak maż może jakieś namiary co maja w magazynach to prosił bym bo nikt nie jest w stanie tego ściągnąć bo tego nie produkują nie korbowy wyraźnie napisałem wał do przedniego mostu ale to nie miejsce na to jak coś znajdziesz pisz na pw pozdrawiam życzę udanego wyboru ciągnika moją opinią się podzieliłem

Edytowany przez wojciech675DT, 25 październik 2013 - 19:12.

#16 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:09

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem http://agromaj.com.pl/perkins.php to tych trzeba zadzwonić myślę że na pewno mają ten wał do ursusa.

#17 Share dragunov96

dragunov96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Komputery

Napisany 25 październik 2013 - 19:15

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Na 50 ha z turem mógłbym polecić fendta 312/512C myślę że jak byś dołożył to miałbyś myślę zarąbisty ciągnik :)

#18 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:22

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem oczywiście poszukam ci wału do przedniego mostu i napisze ci na pw ale jutro poszukam bo dzisiaj już nie będę szukać.

#19 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:54

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem ursusa wuja ma i bardzo na niego nażeka ciagnik ma 3 lata ma 300motogodzin i więcej robi u mnie niż u wuja i wuja jest bardzo nie zadowolonyponieważ jest to chiński perkins ja mam pronara 82a i jestem zadowolony z niego drugi wuja ma case jx 90 i belarusa 1025.2 mówi że case trochę wiekszy wir w zbiorniku się tylko robi . Popytałem sie rolników z wsi i najbliższych pgrów i nie polecali nam zetora john deere case new holland i nawet valtry i fendta. Pojechalismy do jednego pgru i powedziałó nam żeby kupli sobie pronara lub belarysa on ma 400ha i 5 mtz i nimi wszystko sieje i obrabia. Pojechalismy do drugiego ma trzy new hollandy powiedział nam że na początku wygladało nam to ładnie gdy były na gwarancji a teraz jak sie popsuje to trzeba czekac za głupim serwisem oni maja 15 mtz i wszystko robią oprócz siania orki . wuja zaoferował mi mtz 1025 i chyba go weznę może ktos zna wady i zalety tego belarusa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 25 październik 2013 - 20:14

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem Na ok 50ha kolega ma Fendt'a 610, co prawda bez ładowacza ale i tak nieźle po d*pie dostaje. Fendt ma około 35 lat, kupił go 7 lat temu i od tego czasu wymienił tylko przewody od wspomagania. W używanego Zetora bym się nie pchał - jak Zetor to już raczej nowy.
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super