Bartek246813579

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

ostatnio też nad tym myślałem, co by było gdybym dobrał z 20ha. Szukać TURa bym musiał ale na który ciągnik i czy nie zmieniać ciągnika ale na jaki.

Jednak patrząc po allegro.pl nie wiem czy nie lepiej kupić używaną ładowarkę teleskopową i ciut podremontować.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

To zależy ile masz kasy ;) Jeśli mniej to jakiegoś może zetora 16245 ursusa 1634 a jeśli więcej to może coś w stronę JD np 6630 ;D

Edytowano przez nowaczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Hmmm... Te marki co podałeś może i są dobre ale mimo wszystko do pracy na 50 ha z turem jest dużo lepszych ofert. Dużo komfortowszych i przyjemniejszych w użytkowaniu tj. patrz spalanie, zwrotność, przeniesienie napędu, wydajna hydraulika. Tyle, że nie podaje konkretów bo sądząc poście wyżej budżet jest dość ograniczony. Więc nowy czy używany i ile na niego planujesz wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

no to jak pisałem wyżej zetor 12245/16245 czy tam ursus albo może jakiś case 5150 w nim na pewno lepszy komfort rozejżyj się w ogłoszeniach to znajdziesz coś fajnego w tej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

Ja bym ci polecał Ursus 7524 + tur Agromasz Ł-106. Ponieważ 100 KM jednostka na pewno ci wystarczy. Przy czym ma silnik perkinsa który jest bardzo oszczędny i bardzo energiczny co mówi o nim moment obrotowy aż 413 Nm . W tych typach ciągnika wszystko jest bardzo wytrzymałe. Komfort jest myślę bardzo świetny. Na pewno lepiej jest wybrać takiego Ursusa niż Fendt-a czy John Deera mówię tu o zachodnich markach co są wypchane elektroniką. Po kilku latach ta elektronika zaczyna się psuć. A pro po Ursusa to masz tu jego dane techniczne:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_7524

Do tego zorientowałem się w jego cenie i mam jego ogłoszenie:

http://www.iagro.pl/nowy-ursus-7524,at-21753.html

Jest on nowy i nie ma tura ale wiesz tura można dokupić takiego jak napisałem powyżej tur bardzo wytrzymały. Więc wiesz kupisz jak chcesz ale bym ci polecał tego Ursuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę sie z powyższym postem to tych ursusów dostanie części za parę lat nie będzie możliwe teraz są problemy z dostaniem np u znajomego wału napędowego osi przedniej w sąsiedniej wiosce jeździ dość stary deutz z ładowaczem i tego samego deutza kiedyś opisywali w topagrar ze to bardzo dobry ciągnik do ładowacza za ta kwotę co napisałeś spokojnie coś fajnego znajdziesz zagranicznego take decyzje podejmuj sam bo rożnie może być z doradcami zwolenników swoich marek i do poprzedniego postu jeszcze nawiążę za taką cenę to raczej nic nowszego z wypchaną elektroniką sie nie kupi i na pewno będzie pracował dłużej jak te pro ursusy składaki i do ładowacza to trzeba solidny ciągnik i ciężki coś z rewersem najlepiej przydaje sie bardzo do ładowacza i bez turbiny wiem to po sobie ze ciągnik zrywniejszy a do ładowacza jest lepiej bo turbina z początku muli ciągnik na starcie a przy belach czy skrzyniach dobrze jak silnik szybko w obroty wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

Po pierwsze to nie jestem zwolennikiem ursusów bo mam też zetora. Mam Ursusa 5714 + Tur Agromasz Ł-104. mam ok 40 ha i jest on bardzo wystarczający. I nie zgodzę się z tobą że nie ma do ich części bo jest więcej niż do Deutz czy Fendt po za tym są tanie. I jeszcze na pewno nie zgodzę się z tobą że lepiej jest wybrać "STAREGO" Deutza niż dużo nowszego ursusa za podobną cenę. A to że Ursus ten ma silnik perkinsa i most cararro włoski to jest składanką, teraz wszystkie ciągniki mają prawie ten włoski most..... Wiesz Bartek zrobisz jak chcesz kupisz co ci się będzie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko nie pisałem tu o tobie ze jesteś zwolennikiem tak pisałem tylko bo taki sam ja miałem dylemat i opinii i zwolenników było pełno przeróżnych marek co do części jak jest ich tak dużo to daj mi namiary na ten wał bo znajomy do tej pory tego wału nie ma dał do tokarza to mu go spawali toczyli itp i powiedział ze wytrzyma gora 2 lata a dzwonił wszędzie nawet do farmtraca czy możne dopasuje bo teraz w nowych ursusach z warfamy jest 4cm za krótki cen części są droższe ale i solidniejsze co z tego mostu jak wszystko inne włącznie z tym silnikiem Perkinsa to dziadostwo niech tylko coś sie stanie silnikowi to ceny gigantyczne a spalanie jego będzie większe bo ma już podwyższone ciśnienie sprężania i turbiną utratę mocy nadrobili bo musieli sie zmieścić w nowych normach spalania a to starszych ciągników lejesz i jedziesz decyzje należy podejmować sumiennie samemu w razie czego żeby pretensji do nikogo nie mieć mi doradzali ciągnik którego sam byłem też zafascynowany i co teraz wiem ze mój wybór nie do końca był trafny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

A ten twój kolega ma 7524?? Jak tak to niech idzie do sklepu gdzie handlują częściami zamiennymi i niech zamówią wał od producenta jak nigdzie nie ma czegoś takiego. No i po głupocie. Tak mi się z resztą zdaje.

 

Oczywiście poszperałem w internecie i znalazłem do ursusa 7524 wał. Proszę oto namiary:

http://agromaj.com.pl/perkins.php jest ten typ wału poszukaj

http://www.agrojan.pl/12323-informuj-mnie-o-zmianach-w-200-per-1-0038-wa%C5%82-korbowy-1104.html o i tu jeszcze jest można zamówić u nich bo widać że mają brak na magazynie wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakiego producenta jak nikt tego nie produkuje warfama nie produkuje tych części do tych ursusów zamienników nie ma i ty myślisz ze to głupota jak ciągnik potrzebny a takiej głupoty zamówić nie można ja serio pisze jak maż może jakieś namiary co maja w magazynach to prosił bym bo nikt nie jest w stanie tego ściągnąć bo tego nie produkują nie korbowy wyraźnie napisałem wał do przedniego mostu ale to nie miejsce na to jak coś znajdziesz pisz na pw pozdrawiam życzę udanego wyboru ciągnika moją opinią się podzieliłem

Edytowano przez wojciech675DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragunov96    24

Na 50 ha z turem mógłbym polecić fendta 312/512C myślę że jak byś dołożył to miałbyś myślę zarąbisty ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

oczywiście poszukam ci wału do przedniego mostu i napisze ci na pw ale jutro poszukam bo dzisiaj już nie będę szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ursusa wuja ma i bardzo na niego nażeka ciagnik ma 3 lata ma 300motogodzin i więcej robi u mnie niż u wuja i wuja jest bardzo nie zadowolonyponieważ jest to chiński perkins ja mam pronara 82a i jestem zadowolony z niego drugi wuja ma case jx 90 i belarusa 1025.2 mówi że case trochę wiekszy wir w zbiorniku się tylko robi . Popytałem sie rolników z wsi i najbliższych pgrów i nie polecali nam zetora john deere case new holland i nawet valtry i fendta. Pojechalismy do jednego pgru i powedziałó nam żeby kupli sobie pronara lub belarysa on ma 400ha i 5 mtz i nimi wszystko sieje i obrabia. Pojechalismy do drugiego ma trzy new hollandy powiedział nam że na początku wygladało nam to ładnie gdy były na gwarancji a teraz jak sie popsuje to trzeba czekac za głupim serwisem oni maja 15 mtz i wszystko robią oprócz siania orki . wuja zaoferował mi mtz 1025 i chyba go weznę może ktos zna wady i zalety tego belarusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Na ok 50ha kolega ma Fendt'a 610, co prawda bez ładowacza ale i tak nieźle po d*pie dostaje. Fendt ma około 35 lat, kupił go 7 lat temu i od tego czasu wymienił tylko przewody od wspomagania. W używanego Zetora bym się nie pchał - jak Zetor to już raczej nowy.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

dam ci zaletę i wadę a otóż nowoczesne mtz mają słabą konstrukcję gdzie poszczególne rzeczy się łamią. Zaletą jest tylko silnik mmz który jest ekonomiczny ale przy orce te silnikiem zdają egzaminu. To tyle co na mtz-a powiedziałem.

 

a pro po wojciech coś znalazłem tobie z tym wałem http://cemasz.rtrk.pl/?scid=54436&kw=9026218&pub_cr_id=26934395323 zadzwoń do nich i się zapytaj czy czegoś takiego nie mają.

Edytowano przez Sobolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

no i części super tanie i łatwość w naprawie bym dodał. Ja bym jednak szukał ciągnika z rewersem i tak pod 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

do TURa tylko z rewersem. Wielokrotnie pisałem, że MTZ odpada.

MTZ/Belarus/Pronar z serii mtztowatych dodam że mają wysokie kabiny i nie wszędzie się zmieszczą, poza tym skręt jest ciut ograniczony ogranicznikami a jak się go ustawi to potem w pracach typu orka (jazda przez bruzdy) błotniki łapią o maskę plastikową silnika i ona pęka. Podobno napęd ciągnie tylko do przodu więc z ładunkiem na TURze do tyłu może być ciut gorzej.

Ogólnie w swoim 952.3 mamy ok 950godzin nakręcone i nie można mówić że to zły ciągnik ale robi tylko w pługu, opryskiwaczu, pneumatyku do zbóż, rozsiewaczu i ciąga się nim zboże na przyczepach do punków skupu bo ma pneumatyczne siedzisko i jest wygodniej niż na tym z zetorka. Zetor 10145 robi głównie w bronach, ściąganie przyczep z pól w żniwa, zabezpiecza z liną w sytuacjach gdzie wiemy że drugi ciągnik może mieć problem, rozrzutnik obornika do niego jest czepiany, orkan także robi z zetorkiem.

 

Gdybym teraz rozglądał się za ciągnikiem dla siebie to rozważałbym te wynalazki z sieradza - armatracki oraz to to co ma ursus w ofercie. A te dwie marki właśnie z myślą o dołożeniu TURa (załadunek big-baga, załadunek obornika, drobne prace z równaniem terenu).

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jednego z turem pronara 82a trzy razy wymieniłem sprzęgło przy nim 1025.2 będzie pracowął szcegółnie przy pługu siewniku do kukurydzy kosiarce dyskowej w szegulnosci ten ciagnik będzie ciagał przyczepy z pola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

mtz-y te nowe mają słabe konstrukcje jak masz zamiar ciągać pługi nie wybierał bym mtz na twoim miejscu. Tak jak nikita zastanowił bym się nawet nad nowym ursusem z warfamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj