Skocz do zawartości

Zdjęcie

przedni napęd rozbiórka

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 22 październik 2013 - 14:05

przedni napęd rozbiórka Witam. Mam pytanie bo muszę wymienić koło zębate ataku i nie wiem jak to rozebrać. Podniosłem prawe koło i odkręciłem je a potem 7 śrub na klucz 22. Odkręcone śruby ale nie da rady rozczłonkować mostu na pół. Nie wiem czy pierwsze muszę ściągnąć pochwę prawego koła a potem po kolei wyciągać wszystko czy wystarczy most na pół?????

Oczywiście wałek atakujący co jest przykręcony do niego wał od podpory też jest odkręcony.

Edytowany przez wojtf23, 22 październik 2013 - 14:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przedni napęd rozbiórka Dzisiaj, 02:32
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 październik 2013 - 14:49

przedni napęd rozbiórka W obudowie masz dwa nagwintowane otwory serwisowe, wkręcasz w nie specjalne śruby i rozdzielasz most. Oczywiście samego ataku nie kupisz, występuje tylko w parze z kołem talerzowym i tylko tak należy wymieniać. Nie zapomnij później ustawić właściwego luzu łożysk stożkowych i luzu międzyzębnego.

#3 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 22 październik 2013 - 15:44

przedni napęd rozbiórka a wiesz jakie luzy mają być????? te dwa otwory są na śruby z kluczem 18 ale jak wkręciłem na max to jest opór i boje się dalej kręcić bo boje się że pęknie kołnierz co wchodzą te wszystkie śruby.

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 22 październik 2013 - 16:24

przedni napęd rozbiórka Tam jest uszczelnienie na oringu, więc nie może trzymać aż tak mocno.

#5 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 październik 2013 - 17:16

przedni napęd rozbiórka ja przecinakiem cienkim podbijałem z kazdej strony i powolutku wyszło :) mocno spasowane jest z tym oringiem i ciezkowacie schodzi

#6 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 22 październik 2013 - 17:25

przedni napęd rozbiórka Zeszło. Łożysko też ściągnąłem ale w częściach bo inaczej nie mogłem. teraz jakie łożysko tam idzie??? i jak wyciągnąć cały środek z mostu, tam jest jakaś nakrętka z 4 wcięciami i ona się kreci po około 90 stopni w każdą stronę. Teraz jest ciemno więc dalej się nie bawiłem. Napisz mi czy są jakieś książkowe wymiary luzu łożyska i kół zębatych??? Aha i powiedz mi jakie luzy mogą być na kołach zębatych w przekładni kątowej ta co idzie do koła. Bo jak kręcę półosią która wystaje z tego co odkręciłem to jak nią zakręcę to ok 1/4 może mniej obrotu i dopiero piasta zaczyna się kręcić.

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 22 październik 2013 - 17:36

przedni napęd rozbiórka Luz międzyzębny ustaw na 0,2 mm, max 0,25mm. Luz łożysk 0,05-0,08 mm. Oczywiście nie masz szans ich ustawić bez przyrządów. Co do półosi to luz powinien być minimalny, ledwie wyczuwalny. To co Ty masz nadaje się tylko do remontu.

#8 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 22 październik 2013 - 19:50

przedni napęd rozbiórka a jakie przyrządu potrzebne są do sprawdzenia-ustawienia luzów

#9 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 22 październik 2013 - 21:40

przedni napęd rozbiórka Do luzów zaworowych masz szczelinomierz więc jak i w Twoim przypadku masz luz do ustawienia to szczelinomierz się powinien przydać.
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 22 październik 2013 - 22:49

przedni napęd rozbiórka A wie ktoś z was jak wyciągnąć cały mechanizm różnicowy z przedniego mostu??? Bo odkręciłem tą dużą nakrętkę co trzyma koło ataku i koło zębate nie chce wyjść a tym bardziej mechanizm różnicowy.

Edytowany przez wojtf23, 23 październik 2013 - 09:57.

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 23 październik 2013 - 11:30

przedni napęd rozbiórka Mechanizm różnicowy wychodzi bez żadnych problemów. Trochę może trzymać na frezach lewej półosi. Oczywiście żwać eby wyjąć mechanizm różnicowy należy najpierw wymontować wałek atakujący razem z obudową.
@Tanco96: widziałeś kiedyś z bliska jak się ustawia luz międzyzębny przekładni? Myślę, że nie skoro chcesz to robić szczelinomierzem. Do tego potrzebny jest czujnik zegarowy o dokładności 1/1000 mm.

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 23 październik 2013 - 11:47

przedni napęd rozbiórka Luz na przekładni kątowej ma być 0,10 do 0,45. To zrobisz na szczelinomierz. Zwolnica luz 0,16 do 0,40 mierzony na obwodzie piasty nie szczelinomierzem bo się nie da. A dyferencjał 0,3 do 0,6 mierzony na obwodzie flanszy.
Ogólnie masz przesrane. Upierdliwa robota z dystansami.
Kręcąc półosią masz duży luz na pewno z jednego powodu sumują się wszystkie, przekładni kątowej i zwolnicy plus luz na wieloklinie w dolnym kole stożkowym. Musisz wszystko ustawiać pojedynczo.
KPK Kumurun Team

#13 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 październik 2013 - 12:36

przedni napęd rozbiórka Wałek atakujący jest wyciągnięty. Odkręciłem dużą nakrętkę która trzyma koło zębate na mechanizmie różnicowym i nic więcej ani koło ani mechanizm różnicowy nie chce wyjść. nie wiem może jakiś ściągacz ale jak go tam wcisnąć.

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 październik 2013 - 06:58

przedni napęd rozbiórka Taka mała wizualizacja.
http://zapodaj.net/7...ad463d.jpg.html
KPK Kumurun Team

#15 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 październik 2013 - 07:48

przedni napęd rozbiórka Dzięki seweryn20. koło duże ataku już ściągnąłem. Zrobiłem garażowy ściągacz i zeszło. Ale mechanizm siedzi dalej. Jedynie co mnie zaciekawiło to koło duże ataku jak wchodzi na mechanizm siedzi na wieloklinie a czy tam są jakieś tarczki cienkie????

#16 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 28 październik 2013 - 02:30

przedni napęd rozbiórka Tak, wewnątrz mechanizmu różnicowego są tarczki które mają za zadanie zwiększyć siłę tarcia samego mechanizmu żeby w miarę możliwości ciągnęły oba koła a nie tylko to co ma lżej bo przedni most nie ma blokady takiej jak tylny. Siłę docisku ustawia się na etapie montażu mechanizmu różnicowego ale jak dokładnie to nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 październik 2013 - 08:52

przedni napęd rozbiórka dzięki kolego za info przyda się. Tylko że mi chodziło o koło talerzowe ataku co jest nasuwane na mechanizm różnicowy a potem przykręcane nakrętką z czterema wcięciami. czy tam są jakieś tarczki???pomiędzy mechanizmem a kołem talerzowym. Dziś przychodzi nowy komplet :)

Dodaj odpowiedź