Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie plony z buraków macie ??

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcinu83

Marcinu83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 14:08

jakie plony z buraków macie ??

plon 85t/ha ,cukier 18,4 zanieczyszczenie 8,5
odbiór 11 stycznia-jako 3 od końca w ostatni dzień kampanii-ale takie życie,dobrze ,że pogoda dopisała

85 ton/ ha i taka wysoka polaryzacja trudno w to uwierzyć, a tak na marginesie jaka odmiana buraka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie plony z buraków macie ?? Dzisiaj, 01:45
  •  

#22 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 20:37

jakie plony z buraków macie ?? pewnie nie ma co się podniecać jak mało za nadwyzkę płacą.Rozmawiałem z sąsiadami(tylko nas 3 zostało z burakami)-jeden miał podobnie a drugi ponad 90 t/ha.Tylko,że cukier zdecydownie niższy-17 z hakiem.
To drugi tak urodzajny rok-w tamtym roku tez ciut ponad 90.Nasion nie pamiętam-tylko firma syngenta w tamtym roku.I polowe nasion zostało mi na ten rok-druga połowa pola jakieś danisco.Powiem wam,że te w syngenty zdecydowanie lepsze-liście wielkie,ciemnozielone i burak duży.Wszystkie inne lata tak miałem ze 60 ton/ha-nie wiem co się stało.Na pewno pozne wybieranie i dluuuga jesień.W tym i tamtym roku kopane po 20 listopada.Drugie zmieniłem trochę technologię.Jesien dużo obornika-40 ton/ha.Orzę to i sieję facelię.Robię to od razu po zniwach.Wiosną agregat talerzowy.Mówię wam-ziemia pulchna i aż "pachnie".Póżniej tylko kłopot ;) z kretami bo ciągle ryją i wywalają małe siewki.Ale ziemia pulchniutka.Na chwościka zaszalałem i pryskałem acanto 0,6 +tebu 0,6 -dwa razy i chyba stąd wysoki cukier.Bo kiedyś czytałem ,że strobi tak działa na cukier-akurat nie acanto ale to mi zostało od rzepaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share michael1985

michael1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 23:22

jakie plony z buraków macie ?? 77t z ha polaryzacja 18,2 kopane 21 listopada zanieczyszczenie 10,31 byloby wiecej ale na 1ha były słabe