malouda15

jakie plony z buraków macie ??

Polecane posty

Gość   
Gość

120 zł a w tamtym roku wyszły po 198 neto cukrownia ropczyce 120 to chyba przy 16 % cukru i bez dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

u mnie na zamojszczyznie jeszcze nie zabrane buraki ale plon sie szacuje na okolo 70ton buraka. Mialem zasiane 2 ha przy limicie 90 ton no i cyz to jets teraz madre ze przy polaryzacji minimum 16 bede mial 2 tiry nadwyzki a gdy bedzie polaryzacja 18, 19 wyjdzie az 3 tiry. i oddaj im ta nadwyzke za poldarmo...chore. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

U mnie w tym roku rekord jeżeli chodzi o cukier bo 19,3% a plon 68t/ha a najwiecej miałem 72t/ha. Ale mam za to 100t nadwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek78    4

u mnie teraz kiepsko 2ha 105t cukier co z tego jedna próba 18,2 a druga 17 i średnia... a zanieczyszczeń 10% zero ziemi - kradzież w biały dzień, przecież tam nikt żadnej próby nie robi 105t buraka a 11 ziemi chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Polaryzacja cukru 18,6%, średni % zanieczyszczeń 7,70 ponad 23 tony nadwyżki, cena 210zł/t KSC Werbkowice odmiana Nevenka, kopane 24 października.

Edytowano przez Cradle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Polaryzacja 17,98 Zanieczyszczenie 8 % plon 365 ton 4,40 ha Kopane 14 Pażdzernika


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

75 t/ha polaryzacja 18.1 zanieczyszczenie (cukrownia Chełmża) to wiecie jakie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

plon 85t/ha ,cukier 18,4 zanieczyszczenie 8,5

odbiór 11 stycznia-jako 3 od końca w ostatni dzień kampanii-ale takie życie,dobrze ,że pogoda dopisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

brutus44 kiedy kopałeś ?

 

A to ważne ile ton jaki plon jak poza kwotowe po 70zł! ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

55t/ha polaryzacja 17.4%

zanieczyszczenia 9%

kopane ropą 750 zł kopane 20 listopada

cena 184 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

plon 85t/ha ,cukier 18,4 zanieczyszczenie 8,5

odbiór 11 stycznia-jako 3 od końca w ostatni dzień kampanii-ale takie życie,dobrze ,że pogoda dopisała

 

 

85 ton/ ha i taka wysoka polaryzacja trudno w to uwierzyć, a tak na marginesie jaka odmiana buraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

pewnie nie ma co się podniecać jak mało za nadwyzkę płacą.Rozmawiałem z sąsiadami(tylko nas 3 zostało z burakami)-jeden miał podobnie a drugi ponad 90 t/ha.Tylko,że cukier zdecydownie niższy-17 z hakiem.

To drugi tak urodzajny rok-w tamtym roku tez ciut ponad 90.Nasion nie pamiętam-tylko firma syngenta w tamtym roku.I polowe nasion zostało mi na ten rok-druga połowa pola jakieś danisco.Powiem wam,że te w syngenty zdecydowanie lepsze-liście wielkie,ciemnozielone i burak duży.Wszystkie inne lata tak miałem ze 60 ton/ha-nie wiem co się stało.Na pewno pozne wybieranie i dluuuga jesień.W tym i tamtym roku kopane po 20 listopada.Drugie zmieniłem trochę technologię.Jesien dużo obornika-40 ton/ha.Orzę to i sieję facelię.Robię to od razu po zniwach.Wiosną agregat talerzowy.Mówię wam-ziemia pulchna i aż "pachnie".Póżniej tylko kłopot ;) z kretami bo ciągle ryją i wywalają małe siewki.Ale ziemia pulchniutka.Na chwościka zaszalałem i pryskałem acanto 0,6 +tebu 0,6 -dwa razy i chyba stąd wysoki cukier.Bo kiedyś czytałem ,że strobi tak działa na cukier-akurat nie acanto ale to mi zostało od rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AKS
      dziedobry czy mógł by ktoś napisać jak sie robi kiszonkę z liści buraczanych
    • Przez krzysiekb37
      Mam pytanie, czy ktoś sieje nasiona buraka cukrowego w rozstawie międzyrzędzi 50 cm i w odległości 16cm, czy w trakcie siewu nasion jest dodawany nawóz mineralny, jeśli tak to jaki. Będę wdzięczny za odpowiedź.
    • Przez alexm34
      Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).
      Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).
    • Przez PanKrzysztof
      Cześc. Jakie stosujecie nawozy pod buraki? Ja w tym roku chciałbym spróbowac Lubofos pod buraki z Lubonia. Czy ktoś z Was stosował ten nawóz? Co o nim myślicie? Pozdrawiam...
    • Przez DJhaku
      Witam
      Ma takie pytanie powiedzcie co trzeba zrobić aby rozpocząć produkcję buraków i np. sprzedać je cukrowni ?
      Jakie są z tym związane papiery i koszty ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj