Marcin91

Obsługa galerii - dodawanie/usuwanie zdjęć

Polecane posty

Marcin91    286

DODAWANIE ZDJĘĆ DO GALERII

 

 

Zdjęcia do galerii można wgrywać na 2 sposoby - który sposób wybierzesz za wygodniejszy zależy tylko od Ciebie.

 

 

SPOSÓB 1 - ZNALEZIENIE ODPOWIEDNIEJ SUBKATEGORII ZE STRONY GŁÓWNEJ

 

Tak wygląda strona główna galerii.

 

post-2658-0-01890700-1382347868_thumb.png

 

Aby dodać obrazek musisz być zalogowany. Następnie należy wybrać odpowiednią kategorię związaną z tematem naszego zdjęcia. W niektórych działach głównych takich jak „Maszyny”, „Budynki i obejścia gospodarskie”, „Gadżety”, „Pola i uprawy”, „Zwierzęta” czy „Wystawy” możemy pod każdą z nich od razu wybrać interesującą nasz subkategorię. Oczywiście możemy wejść w dowolną kategorię główną i również z tego miejsca wybrać dowolną subkategorię. Zarówno jednym jak i drugim sposobem należy postępować do czasu aż znajdziemy odpowiednią kategorię dla naszego zdjęcia.

 

Albumy użytkowników są dostępne tylko dla osób, które mają wykupione konto VIP.

 

 

Kiedy już znaleźliśmy odpowiednią kategorię klikamy w prawym górnym rogu na przycisk „Wgraj”, aby wgrać zdjęcie do galerii.

 

post-2658-0-80117500-1382348001_thumb.png

 

Pojawia się nam okienko. W górnej części mamy przyciski, dzięki którym możemy:

 

1. Utworzyć nowy album jeżeli mamy wykupione konto VIP;

2. Wybrać album, do którego mamy wgrać zdjęcia o ile mamy wykupione konto VIP i mamy już istniejące albumy w galerii;

3. Zmienić kategorię na inną jeżeli wybraliśmy nieprawidłową.

 

post-2658-0-11917500-1382349286_thumb.png

 

Jeżeli kategoria nam się zgadza przechodzimy do dolnej części okienka.

 

Aby wgrać zdjęcie klikamy na przycisk „Przeglądaj” i wybieramy zdjęcie, które nas interesuje. Obok przycisku „Przeglądaj” pojawi się nam nazwa tego zdjęcia taka jak mamy je zapisane na komputerze. Następnie klikamy na przycisk „Wgraj”, pojawią nam się strzałeczki (3), które symbolizują, że zdjęcie jest przesyłane. Szybkość przesłania zależy od szybkości łącza internetowego jakie posiadacie oraz od wielkości zdjęcia.

 

post-2658-0-22692700-1382349332_thumb.png

 

Kiedy przesyłanie obrazka zostanie zakończone pojawi się on podświetlony tak jak to wygląda w pozycji 1.

Następnie możemy wgrać do tej samej kategorii następny obrazek za pomocą przycisków „Przeglądaj” i „Wgraj” zaznaczonych numerem 2 bądź też przejść do następnego okna za pomocą „Przejrzyj i opublikuj” (3), w którym to podpiszemy nasze zdjęcie.

 

post-2658-0-89537600-1382349368_thumb.png

 

W ostatniej fazie wystarczy wpisać:

1. "Tytuł" czyli co w głównej mierze znajduje się na zdjęciu;

2. "Tagi", czyli słowa kluczowe, dzięki którym za pomocą wyszukiwarki będziemy mogli odnaleźć to zdjęcie w przyszłości [opcjonalnie];

3. "Opis" czyli dodatkowe informacje dotyczące tego co przedstawione jest na zdjęciu [opcjonalnie].

4. Na koniec klikamy na przycisk: "Zakończ i opublikuj".

 

post-2658-0-65885100-1382349405_thumb.png

 

================================================================================================================================================

 

SPOSÓB 2 - DODANIE OBRAZKA Z DOWOLNEGO MIEJSCA W GALERII

 

Zdjęcie możemy dodać z dowolnego miejsca w galerii. Wystarczy wcisnąć w prawym górnym rogu przysisk "Wgraj".

 

post-2658-0-53298100-1382687399_thumb.png

 

Wyświetli nam się okienko, w którym możemy utworzyć nowy album lub dodać zdjęcie do istniejących albumów, które wcześniej utworzyliśmy (w obu przypadkach musimy mieć wykupione konto VIP) lub wybrać kategorię, w której ma być umieszczone nasze zdjęcie.

 

post-2658-0-03517000-1382687465_thumb.png

 

 

Po kliknięciu na przycisk "Wybierz kategorię" pojawi się nam okienko z listą kategorii. Za pomocą przycisków "+" znajdujących się po lewej stronie rozwijamy poszczególne kategorie. W ten sposób znajdujemy interesującą subkategorię i klikając w nią zatwierdzamy wybór.

 

post-2658-0-83643800-1382687665_thumb.png

 

Aby wgrać zdjęcie klikamy na przycisk „Przeglądaj” i wybieramy zdjęcie, które nas interesuje. Obok przycisku „Przeglądaj” pojawi się nam nazwa tego zdjęcia taka jak mamy je zapisane na komputerze. Następnie klikamy na przycisk „Wgraj”, pojawią nam się strzałeczki (3), które symbolizują, że zdjęcie jest przesyłane. Szybkość przesłania zależy od szybkości łącza internetowego jakie posiadacie oraz od wielkości zdjęcia.

 

post-2658-0-22692700-1382349332_thumb.png

 

Kiedy przesyłanie obrazka zostanie zakończone pojawi się on podświetlony tak jak to wygląda w pozycji 1.

Następnie możemy wgrać do tej samej kategorii następny obrazek za pomocą przycisków „Przeglądaj” i „Wgraj” zaznaczonych numerem 2 bądź też przejść do następnego okna za pomocą „Przejrzyj i opublikuj” (3), w którym to podpiszemy nasze zdjęcie.

 

post-2658-0-89537600-1382349368_thumb.png

 

W ostatniej fazie wystarczy wpisać:

1. "Tytuł" czyli co w głównej mierze znajduje się na zdjęciu;

2. "Tagi", czyli słowa kluczowe, dzięki którym za pomocą wyszukiwarki będziemy mogli odnaleźć to zdjęcie w przyszłości [opcjonalnie];

3. "Opis" czyli dodatkowe informacje dotyczące tego co przedstawione jest na zdjęciu [opcjonalnie].

4. Na koniec klikamy na przycisk: "Zakończ i opublikuj".

 

post-2658-0-65885100-1382349405_thumb.png

 

Jeżeli wgraliśmy do tej samej kategorii jednorazowo więcej niż jedno zdjęcie wtedy odpowiednio wyświetli się tyle pozycji do opisania ile mamy zdjęć – przy każdym z nich będzie umieszczona miniaturka zdjęcia.

 

Jeżeli wszystko wykonaliśmy zgodnie z instrukcją zdjęcie po zaakceptowaniu moderatora powinno pojawić się w galerii.

 

 

WAŻNE:

 

W tytule nie może być:

- zdrobnień nazw maszyn np. "Ursusik c-330" lub "Ferdek",

- tytułów pisanych tylko dużymi literami np. "URSUS" lub "OBORA WOLNOSTANOWISKOWA" lub tylko małymi literami np. "ursus",

- emotikonek.

 

Wymagania:

- zdjęcia powinno być dobrej jakości, wykonane przysłowiowym kalkulatorem nie będą akceptowane,

- min. szerokość zdjęcia 800px, preferowana wielkość 1024x768,

 

 

Zdjęcia o większej rozdzielczości zostaną automatycznie zmniejszone przez system.

 

Jeżeli nie spełnisz tych warunków możesz być pewien, że zdjęcie NIE pojawi się w galerii.

 

 

================================================================================================================================================

================================================================================================================================================

 

 

USUWANIE ZDJĘĆ Z GALERII

 

Aby usunąć własne zdjęcie z galerii ogólnej bądź albumu wystarczy odnaleźć grafikę, którą chcemy usunąć i postępować według następujących kroków:

 

1. Klikamy na przycisk "Moderowanie obrazkiem",

po czym pojawia nam się menu i wybieramy:

2. "Usuń obrazek".

 

post-2658-0-52370800-1397082903_thumb.png

 

Następnie pojawi się okienko z potwierdzeniem usunięcia wybranego obrazka. Wystarczy kliknąć na przycisk "Potwierdź i usuń" i obrazek zostanie usunięty z naszej galerii.

 

post-2658-0-38850200-1397082915_thumb.png


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez sosek xu li
      Witam od jakiegoś czasu mam w posiadaniu Massey'a 3125 Autotronic i zanim wystartuje w pole chciał bym sie dowiedzieć parę rzeczy.
       
      - Czy można włączać przedni napęd i blokadę mostów w czasie jazdy?
      - czy mogę używać opcji żółw-zając niezważając na prędkość? I czy mogę cały czas na przykład używać zająca?
      - Jaki olej do hydrauliki...Czy zbyt rzadki olej może po rozgrzaniu spowodować ze na wolnych obrotach ciężko kręcić kierownicą?
      - Czy ktoś ma instrukcje jak obsługiwać komputer?
       
      Z góry dzięki.
    • Przez janek12314
      Dzieje sie coś takiego , [ że przyciskiem w kabinie ] jak nacisnę na opuszczanie nie opuszcza , dopiero jak nacisnę podnoszenie i ponownie opuszczanie to opuszcza . Ale to dzieje się rzadko .
       
      A drugi problem jest taki , że jak podnoszę podnośnik przyciskami na błotniku to uniesie bardzo wysoko , a w kabinie [ jak podnosze ] podnosi nie tak wysoko , jak przyciskami na błotniku . Jest to trochę uciążliwe wtedy , gdy pracuje z pługiem obrotowym
      jak go obracam , to kółko od pługa , które znajduje się na końcu pługa ociera mi nieraz o ziemie i jest problem z obróceniem , dlatego , że jest pług za nisko podniesiony .
       
      z góry dziekuje za okazana pomoc .
    • Przez Fendt310
      Witam! Zakładam ten temat, bo z tego co widze jeszcze takiego nie ma, a sądze że przyda się nie tylko mnie, ale też innym nowym użytkownikom manitou. Na wstępie mam kilka przycisków których funkcji za bardzo nie znam. Pomożecie>
       

       

       

    • Przez urobiony
      Witam, mam kilka pytań dot. john deere 1065 (zakupiłem ten kombajn w tym roku):
       
      1. Do czego służy i gdzie powinna być podłączona czerwona dźwignia znajdująca się poniżej drążków do obsługo hedera (na czole pulpitu sterowniczego). Wydaje mi się, że służy ona do odcięcia oleju hydraulicznego od hedera. Ale u mnie nie jest ona podłączona. W jaki sposób powinna być i do czego podłączona ?.
       



       
      2. Koło (wariator) jezdny po lewej stronie kombajnu (centralnie usytuowane, na lewo od akumulatora) bardzo się grzeje i bardzo gorące, dodatkowo przy jeździe ulicą przy zmianie biegu z 3 na 4 nie odczuwam zmiany prędkości. Co może być przyczyną. Czy ktoś z Was miał może podobny problem ?
       

       
      3. Nie mogę uzyskać maxymalnych obrotów młocarni. Max moge wydusić 1000 a na zegarze jest 1200. Przy max podkręconych obrotach pas na górnym kole nie licuje się z górnymi krawędziami koła. Czy to może świadczyć o zużyciu pasa czy może kwestia regulacji wariatora a może jeszcze coś innego?
       



       
      4. Hamulce są bardzo czułe (za czułe) nie można płynnie zahamować tylko po naciśnięciu hamulca są całkowicie blokowane koła. Początkowo żeby zahamować trzeba wciskać pedał do oporu po dłuższej pracy się to zmienia. Co może być przyczyną ?.
       
      5. Silnik przed sezonem nie dymił tylko przy odpalaniu natomiast później już nie. Po godzinie pracy w jęczmieniu ozimym pojawił się ciagły dym koloru ciemny niebieski / czarny. Wymieniłem olej silnikowy na turdus. Filtrów powietrza i paliwa nie wymieniałem dopiero teraz będę się za to zabierał. Mieliście może podbony problem, który udało Wam sie rozwiązać ?.
       
      6. Czy filtry powietrza, paliwa, paski, łozyska oryginalne czy mogą być zamienniki ? Jeżeli mogą być to jakiej firmy polecacie ?
       
      Dodam, że to jest mój pierwszy kombajn i nie mam doświadczenia z tymi maszynami.
    • Przez ferguson675
      Witam
      Mam pytanie do użytkowników ciągników Case z serii 94, mianowicie jak macie podłączony tylny siłownik jednostronnego działania, który wspomaga podnośnik (znajduje się po prawej stronie patrząc od tyłu ciągnika)? Czy jest on podłączony bezpośrednio do rozdzielacza czy może idzie do jakiegoś zaworu znajdującego się na lewej zwolnicy? A drugie pytanie to iloma dźwigniami obsługujecie podnośnik? Ja muszę operować dźwigienką od podnośnika i dodatkowo od wydatku pompy (ta ze strzałkami) i chciałbym się dowiedzieć czy trzeba używać obu czy tylko u mnie jest coś namieszane.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj