Zaloguj się, aby obserwować  
JaroMF

new holland t6 175 deutz 6160 czy też może Massey ferguson 6475

Polecane posty

JaroMF    0

Witam jestem tu nowy... Szukam z ojcem ciagnika który będzie pracowal na 60h + dzierżawy, do ciągnika chce kupić pług 4 skibowy i wały campbella, do tej pory obrabiałem ursusem 1614 ale szukam nowsego rozwiązania, może ktos pomoże mi coś wybrać z tych traktorów i o nich cos powie.. Np. jak u NH jaka skrzynia dual command czy electro command??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Dokładnie ci nie powiem ale takie ciągniki pewnie coś koło 350 tyś. Jak już chcesz dokładnych danych co do ceny to skontaktuj się z przedstawicielem. Miałem okazję jeździć taką pumą na pokazach. Super przekładnia, mocy pod dostatkiem, wygodna kabina i łatwa w obsłudze. I był fajny bajer. Super komputer z dużym monitorem (coś około 10 cali) na którym było bardzo dużo wyświetlonych informacji co do silnika, podnośnika, spalania i innych.

Edytowano przez xerion3800

Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak pume można porównać z T6 175, odpowiednikiem tego nh bedzie maxxum 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Do @qazi

"Jak pume można porównać z T6 175, dpowiednikiem tego nh bedzie maxxum 140"

 

No a tak że New Holland T6. 175 ma silnik 6 cylindrowy o mocy do 175 koni ( wg. tabeli na stronie new holland ), a Case Maxxum 140 ma silnik 4 cylindrowy o mocy do 140 koni mechanicznych. A odpowiednikiem T6. 175 jest właśnie Puma własnie 160 bądź model niżej.

Edytowano przez xerion3800

Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dobre, widac ze znawca jestes, maxxum 140 jest największym z serii maxxum w case, ma silnik 6 cyl o mocy znamionowej 140 KM a maxxymalnej z systemem zarzadzania 175 KM czyli tyle co T6.175, natomiast puma 160 ma 160 KM mocy znamionowej a max do 203KM i jest mocowo odpowiednikiem T7.200

 

a co do maxxuma 4 cyl o mocy do 140 to jest to maxxum 110 którego osbiście posiadam - niebieski odpowiednik to T6.140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delo5060    0

Ja polecam Nh może i jest droższy ale jest lepszy od case i ładniej wygląda. a co do skrzyni to polecam electro command :)

Edytowano przez delo5060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek01    1

W tym roku na PROW zakupiłem df agrotron 6150 (amotyzowana kabina, amoryzowana przednia oś i przedni podnośnik). Traktor jest z systemem adblue. Jedyny problem to taki z tym adblue, że co drugie tankowanie trzeba uzupełnić zbiornik z mocznikiem. Obecnie ma zrobione 260 godzin i poza tym że odkręciły się 4 śruby od końcówki wydechu to nie zanotowałem żadnych usterek. Jeśli chodzi o zużycie paliwa z pewnośćią nie jest ono wyższe od Same Silvera 130, którego równie posiadam (stajnia SDF). Jednak trudno mi dokładnie oszacować to zużycie. Praca z pługiem Overum CX4 skibowym bez najmniejszych problemów dawał sobie radę nawet bez obciąznika z przodu. Traktor jest wyposażeony w radar, dzięki któremu widać jaki jest poślizg w najcięższych warunkach nie przekraczał on 10% (silver ma taki sam radar i tam poślizg dochodzi do nawet 40%) System automatycznej blokady mechanizmu różnicowego i załączania przedniego napędu wyłącza blokadę mechanizmu, gdy przez pewien czas nie odnotuje poślizgu ( zmniejsza się przez to opory gdy blokada nie jest potrzebna). A to co najbardziej mi się podoba w tym ciągniku to kabina. Jest duża dobrze wytłumiona, a widoczność szczególnie dla osób, które mają JD jest dużo lepsza. Ważną funkcą jest zawory proporcjonalne na biegach załączanych pod obciążeniem. Nie ma szarpnięć przy zmianie biegów.

 

A i jeszcze moment obrotowy. W df seri 6 zamontowany jest zawór westege na turbinie. Ma on za zadanie zwiększenie momentu obrotowego na niskich obrotach i wyeliminowanie tzw. turbodziury i to faktycznie się udało. Przy manewrowaniu na podwurzu właściwie nie dodaję gazu. Brak systemu recyrkulacji spalin i nieśczęsnego filtra cząstek stałych również wpływa na żwawość tego silnika. (recyrkulacja moim zdaniem zamula ciągnik) Temat hamulców jest również ciekawy, gdyż dziłają nie jak w traktorach, a jak w samochodach osobowych - trzeba się z nimi obchodzić delikatnie. Podnośnik tylny ponad 9t posiada regulację szybkości opuszczania. Nie wiem jak w innych ale w JD kolegi zdarza się że pług spadnie tak szybko że już dwa razy połamał oś w kole podoprowym. W nowym DF6150 nawet na najszybszym opuszczaniu nie ma udeżenia narzedziem. Wydaje mi się że NH t6175 należy porównywać z DF 6150.

 

Serwis skasował mnie za przegląd po 100 godzinach 640 zł brutto za filtr paliwa i oleju oraz za olej drugie tyle za robociznę i dojazd 200 km. Nie wiem czy to dużo w porównaniu do innych. Materiały eksploatacyjne to chyba nie są najdroższe. Ta usługa to trochę dużo mi się wydaje. Traktor na 55 ha zrobił do tej poty 260 godzin (transport w żniwa, podorywki, orki, siew). Wygląda na to, że przynajmniej jescze jeden taki przegląd mnie nie ominie, bo gwarancja na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaroMF    0

Jasiek01.. odrazu myslałem nad DF czy miałes jeszcze inne marki którymi byłes zainteresowany?? a tak mniej więcej to jak kształtuje sie cena takiego df??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam jestem tu nowy... Szukam z ojcem ciagnika który będzie pracowal na 60h + dzierżawy, do ciągnika chce kupić pług 4 skibowy i wały campbella, do tej pory obrabiałem ursusem 1614 ale szukam nowsego rozwiązania, może ktos pomoże mi coś wybrać z tych traktorów i o nich cos powie.. Np. jak u NH jaka skrzynia dual command czy electro command??

 

Skrzynia dual comand to skrzynia z 1 (2) półbiegiem tak jak w ursusie, jesli chcesz nh to tylko z electro command lub rc/pc.

Dowiadywałeś się ceny tych ciągników? NH najtańszy, MF najdroższy a DF po środku. DF chyba ma najtańsze przeglądy gwarancyjne. Ceny części NH drogie jak MF ale do MF jest sporo zamienników, Do DF raczej mało jest zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj