Skocz do zawartości

Zdjęcie

BIZON BS z110 + kukurydza

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 20 październik 2013 - 15:26

BIZON BS z110 + kukurydza Witam mam parę pytań do posiadaczy bs'a pracujących przy zbiorze kukurydzy na ziarno. Co potrzeba zmienić w kombajnie by mógł pracować efektywnie w kukurydzy. Czy trzeba zmienić wszystkie sita z zbożowych na kukurydze ? Ile klepisk trzeba wymienić ? jedno główne czy wszystkie? Czy po zakończonej pracy na zimę myjecie kombajn ? Jaką przystawkę polecacie najbardziej do bs'a? Ja myślałem na przystawką Geringhoff'a 6 rzędowa składaną hydraulicznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BIZON BS z110 + kukurydza Dzisiaj, 13:42
  •  

#2 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:44

BIZON BS z110 + kukurydza podłanczam się do postu wyżej,no i może ktoś przy okazji potrafi wyjaśnić czym spowodowany jest taki rozstrzał cenowy 4 rzędowych od 4tys do 20 mowa oczywiście o używanych...?

#3 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 październik 2013 - 11:04

BIZON BS z110 + kukurydza Witam ceny przystawek są takie kosmiczne bo jeszcze sezon trwa. Ja na zakup przystawki czekam, będę szukał po nowym roku jak sezon się skończy.

#4 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 październik 2013 - 17:29

BIZON BS z110 + kukurydza Z tego co się dowiedziałem to w kombajnie trzeba jedynie zmienić klepisko główne i wstawić przesłony. Sit nie trzeba zmieniać wystarczy bardziej je otworzyć i gra.

#5 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:29

BIZON BS z110 + kukurydza kiedy ja właśnie gdziesz czytałem że sita też należy zmienić, chciałbym przystosować swojego bizona do zbioru qq ale no nie mam nawet gdzie podejrzeć , w okolicy nikt nie ma takiego sprzętu... :( ...a wiesz coś więcej na temat tego klepiska? to ma być zupełnie inne czy to zbożowe należy w jakiś sposób przerobić?

#6 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 październik 2013 - 10:35

BIZON BS z110 + kukurydza Jak chcesz przerobić zbożowe to wystarczy w klepisku wyciągnąć co drugi drut i już będzie klepisko do qq. A co byś chciał podejrzeć? Sita można zrobić samemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 29 październik 2013 - 18:17

BIZON BS z110 + kukurydza Ja klepisko zalozylem ze zwykłego bizona Z056 po delikatnych przeróbkach (uszy do zamocowania) a przesłony pasowały normalnie. Kosilem QQ z normalnymi sitami i nie było zadnych problemow

#8 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 22:22

podłanczam się do postu wyżej,no i może ktoś przy okazji potrafi wyjaśnić czym spowodowany jest taki rozstrzał cenowy 4 rzędowych od 4tys do 20 mowa oczywiście o używanych...?

Różnica w cenie jest taka ponieważ różnią się stanem, są również przystawki których nikt nie chce i dla tego są niby tanie.
Za 4 rzędową trzeba dać ok 15 tyś, wtedy będziesz w miarę zadowolony.

#9 Share seba87

seba87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnicto nowinki tchniczne

Napisany 06 czerwiec 2014 - 08:34

BIZON BS z110 + kukurydza ja do z056 zalozylem tylko przyslony klepisko i sita zostaly zbozowe,przystawka bez docinacza i daje rade..

#10 Share bondziornno

bondziornno

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:12

BIZON BS z110 + kukurydza witam :) kupiłem BS-a w tym roku z kompletnym osprzetem do kukurydzy załozonym w serwisie NH a wiec tak...
klepisko młucarni
5 klepisk pod kazdy rotor
blachy na młucarnie
obciazniki na tylna os
siajba na zmiane obrotow rotorow z 800 na 400
cena w serwisie całego kompletu ok 9000 tys
a sita zostały zbozowe
w tym tygodniu odbieram nowa przystawke NH 6 rzedow składana :D

jeszcze jedno powinny jeszcze byc jakies zaslepki czy blachy na separator ale tego nie mam ...ponoc ze od NH pasuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 22:01

Witam, chciałbym odświeżyć temat mam dylemat co do przystawki jaką dobrać co do przeróbek już wiem. Zastanawiam się nad 4 rzędową ale bardziej jestem za 6 rzędową nie możemy się zdecydować z tatą. Myślimy nad geringhoff, capello i węgierką. Jeszcze sprawa docinacza jaki rotacyjny, orkanowy, bijakowy czy bez docinacza. Martwimy się czy 6 rzędową da radę podnieść czy będziemy musieli dodać tłoki wspomagające i jakieś obciążenie na tylną oś, ale tak aby go nie przełamać zbyt dużym obciążeniem . Przystawka 6 rzędowa musi być składana hydrauliczna co ułatwi nam transport. Bo co do sztywnej to będzie trzeba zrobić jakiś wózek transportowy no i częste przepinania, spinania. Jak rozwiązać dobrze napęd przystawki, obecnie mamy przerobiony z pasa podwójnego na potrójny. Na przystawkę mamy do przeznaczenia do 25 tyś.Proszę was o pomoc i cenne rady. Pozdrawiam Grabarz. :)