xabi32

Obora na 50 sztuk krów mlecznych

Polecane posty

andrzej2257    142

Bo jak odliczyć koszta od zarobku to mało co zostaje lub trzeba nawet dopłacać to jeszcze zależy jaką kto ma cenę ja po 1,45 co nie wystarcza. Poza tym praca przy hodowli zżera cholernie dużo czasu i nerwów chłopak jak w to wsiąknie to tylko to będzie robił na nic innego nie będzie czasu. Nie jest to wszystko takie kolorowe jak się wydaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Tak to wiem .. ale przy mojej powierzchni gospodarstwa bez hodowli szybko bym upadł ..

Cena u mnie to 1,40 więc źle nie jest :)

Hodowla zwierzęca to według mnie jedyna alternatywa na przyszłość :)

 

Budował ktoś oborę na rusztach jaki był by koszt budowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wiecie nigdy nie budowałem obory więc nie wiem wszystkiego .

Wujek ma oborę wolnostanowiskową na 40 sztuk i jest zadowolony ..

Może i faktycznie lepiej rozważyć oborę w systemie wiążącym ??

 

Może ktoś mógłby coś doradzić ? Jak i w co lepiej zainwestować ??

 

Spytaj się wuja o cene ile go ogólnie wyniosła jeśli na głebokiej ściółce to cena 2x ogólnej inwestycji myśle ze to takie minimum potrzebnej na start aby o czymś myśleć ale jeszcze dodatkowo jakieś 20% nadwyżki poważnie WSKAZANE bo zawsze cos wyskoczy i wówczas masz umiarkowane oko na to ile co bedzie kosztować

ale bądż co bądź jakbyś chciał budować to raczej udałbyś sie do jakiejś firmy z zapytanie bo budowa budowie nie równa różne podłoże nachylenie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Nie podamy ci dokładnej ceny bo to zależy od wielu czynników. Powiem ci, że jeśli chcesz się rozwijać w kierunku hodowli bydła mlecznego to tylko na rusztach na pewno ci się zwrócą. A 1,40 to nie wiem czy źle nie jest na forum widzę ceny po 1,70 także ..

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

u mnie jest po 1,40 a jeszcze 5 lat temu było zaledwie 40-60 gr :/ ...

Wiadomo że nie podacie mi konkretnej ceny ale czy według was 400-450 tys zł brutto wystarczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Na oborę z rusztami chyba nie. Moja ma 41 m długości i 24 m szerokości wolnostanowiskowa koszt wyniósł 600 tyś do rusztów chcieli 300 tyś dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Wiecie ja nie chcę budować z materiałów najwyższej jakości więc myślę że te 10 tys zł na stanowisko wystarczy w zupełności .

Na pewno będzie system stanowiskowy. Ruszta jeszcze przemyślę Dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Do rusztów koniecznie musiałbyś sobie sprawić robota lely Discovery bo bez tego to podobno porażka.

Przemyśl przemyśl jakbyś miał z rusztami napewno byś nie żałował swej decyzji poza tym zwrócą ci się.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

nie przesadzaj, gdyby byla to taka porazka, to ludzie masowo kupowali by discovery, a tak nie jest. Jak gowna nie beda zbyt geste (a nie powinny byc), to bedzie ok.

Osobiscie to uwazam, ze lepsze automatyczne zgarniacze niz kanaly i ruszta, no ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm    84

Jeden znajomy pobudował oborę na 62 sztuki tylko że uwięziową koszt całej z dojarką i zgarniacze hydrauliczne wyniósł go 320 tyś zł . I naprawdę ładny obiekt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Kolego kiedy to było budowane bo jeśli teraz to nie chcę mi się wierzyć w taką cenę na tak dużą oborę same stanowiska maty legowiskowe poidła ile to musiało kosztować do tego szambo + płyta dojarka na pewno przewodówka to pewnie jakieś 50 tyś kosztowała.Ta cena to może za postawienie budynku + szambo i płyta beż wygrodzeń i dojarki i to NETTO i tak nie chcę mi się w to wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Moj znajomy budował oborę na około 50 szt dojnych , ruszt od strony korytarza płytka śćiułka miedzy legowiskami to koszt ponad 200 tyś bez wyposażenia oczywiście. 100 za robotę[firma 4 ludzi i majster] i ponad 100 materiały , wiem że to mało ale tak mi powiedział ten moj znajomy i ten co budował bo pytałem sie obu.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Jak ktoś zacznie stawiać oborę to zobaczy jak kasa leci z kieszeni i wtedy będzie śmiał się z takich ludzi którzy gadają takie głupoty. 7 lat temu ojciec stawiał małą oborę to pamiętam że samo szambo 70m3 i nad tym płyta z murkami kosztowało 60 tyś.Wszystko było potwierdzone fakturami i z atestem budowała to firma gdyż było to z prowu.Gdybyśmy sami to stawiali to wyszło by jakieś może 15-20 tyś taniej.Firma na prawdę rzetelna nie dotykaliśmy się do tego nawet palcem.Policzcie sobie teraz koszt budowy samego szamba dla 50-60 sztuk a gdzie jeszcze budynek i całe wyposażenie w tym dojarka i to wszystko 320tyś jak to pisze farm.W takiej cenie sam bym nie wachał się ani chwili z budową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm    84

Obora ta była budowana 2008 bodajże i chyba gospodarz coś własnymi siłami robił . Wiadomo teraz wszystko poszło w górę i takiej za tyle nie postawi , a i konstrukcja dachowa jest tam drewniana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

na 60 sztuk z szambem na stanowiskach w na płytkiej ściółce sam budynek pod klucz bez żadnego wyposarzenia to ok 350-400 tys zł netto z tego co mi kolega pisał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal78710    0

Witam:) Jaki jest koszt obory wolnostanowiskowej na 50 szt. z halą udojową typu rybia ość?Przewidywał bym konstrukcje ceglaną.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

ściany z płyty warstwowej czy murowane? jakie grubości? 3m ściany starczą? Dach ocieplony czy od razu płyta? ile M3 na jedną krowę żeby okres kiedy nie wolno wywozić pomieścil, obora to uwięziowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Radek_Z
      Cześć wszystkim
      planuje stawiać oborę na 50 krów dojnych a w starej umieścić od 10 do 15 jałówek +  jałoszki do odchowania i przyszłego remontu stada ( łącznie wszystkiego około 80 sztuk)
      Czy na 33ha dam radę wykarmić tyle bydła? Krowy na TMR, młode pasza zadawana ręcznie.(~13ha kukurydzy, ~12ha zboża, ~8ha lucerna i łąki)
      Obecnie wszystkiego mam 65 sztuk i wszystkie karmione „ręcznie” i paszy nigdy nie brakuje, ale nie wiem jak to będzie z tym wozem paszowym.
      Dziekuje za każda odpowiedz :)
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kamilek1
      witam, prowadze hodowole opasow ok 50 sztuk chce rowniez zajac sie bydlem mlecznym ok 30 krow ze wzgledu na hodowle opasow posiadam budynki przystosowane pod nie czyli np lekkie kontrukcje wiaty itp planuje krowy trzymac pod jedną z  takich wiat odpowednio do tego przystosowana a dojarke zrobic w pomieszczeniu w odleglosci ok 20 m od tej wiaty ze wzgledu ze jest to pomieszczenie murowane itp  i latwo je adoptuje na dojarke zeby spelniala odpowiednie wymogi, moje pytanie jest tego typu zakladajac ze bede mial dojarke przewodową, jak poprowadzic rurociag mleczny zeby nic sie nie dzialo podczas mrozow? i zeby po prostu funkcjonowal czy np mozna jakos to dac pod ziemia? nie mam pojecia jak to rozwiazac... czy polecacie inne rozwiazanie? dodam ze dzwigane kanwi odpada dlatego sklaniam sie ku przewodowce. pozdrawiam i prosze o sensowne odpowiedzi tylko na to pytanie a nie np rady typu ,, lepiej dostaw wiecej opasow ''  czy ,,postaw nowa obore''
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj