Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

691 odpowiedzi na ten temat

#81 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:35

Sprzęgło C-360 a jak zaczepi pompke i siłowniczek co wysprzęgla trzeba jakieś uchwyty dorabiać,ja u siebie mam kawalek plaskowika przyspawane sprzęgło lekko chodzi i jest dobrze no morze skok troszeczczke jest dłuższy ale przecież to traktor a nie bolid F-1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 10:18
  •  

#82 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 27 luty 2009 - 08:08

Sprzęgło C-360 siłowniczek zaczepi na oryginalnych mocowaniach od zetora,a z pompką troche pokombinowac,może tak od hamulców zamontować, ja u siebie chciałem przerabiac na hydrauliczne ale też przedłużyłem pedał i pod innym kątem przyspawałem i jest ok.

#83 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 27 luty 2009 - 09:22

Sprzęgło C-360 Mojim zdaniem lepiej dzwignię przedłużyć bo z tym wspomaganiem sprzęgła w C-360 to jest gra nie warta swieczki :)

#84 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 28 luty 2009 - 19:49

Sprzęgło C-360 Może rzeczywiście przedłużenie dzwigni ułatwi włączanie.A do tego jakby dało się "adoptować" ręczne sprzęgło WOM z Zetora,jak to działa jest tam dodatkowe sprzęgło czy wykorzystany jest drugi stopień. ;)

#85 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 06 marzec 2009 - 18:21

Sprzęgło C-360 W galerii spotkałem się z większą liczbą trzydziestek z tego rocznika, nie macie z nimi problemów?
ps post pod postem w celu odświeżenia tematu

#86 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 06 marzec 2009 - 18:43

Sprzęgło C-360 nasza 30 jest z 73r i lata jak złoto teraz ma troche wytchnienia ale w latach 80 obrabiała pół wsi w wszystkich pracach łącznie ze snopowiązałką, skrzynia nie była robiona od nowości w tym roku pierwszy raz zajrzeliśmy do tylniego mostu bo sie popsuł a jak sie okazało tylko sie rozkręcił, stare konstrukcje i części są nie do zdarcia
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#87 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 18:54

Sprzęgło C-360 te nowe wałki mogą być z słabego materiału a czy łożyska nie są zużyte

#88 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 06 marzec 2009 - 19:12

Sprzęgło C-360 jeśli wałek jest nawet z najlepszej stali to siły jakie na niego działają gdy nie jest współosiowy z łożyskiem na kolę zamachowym to i tak nie wytrzyma, a tak może sie dziać skoro autor tematu wspominał że wałek jest przesunięty względem obudowy
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#89 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 06 marzec 2009 - 19:36

Sprzęgło C-360 Ten ciągnik jak i inne składali praktykanci w ZM Ursus... Tata napisał list na początku lat 80 ale do dziś nie dostał odpowiedzi, każdy który kupił z wadą fabryczną mógł dostać nowego w ramach gwarancji jeśli się zorientował. Niektórzy zaraz po kupieniu zakładali tury w którym ciapek ma ciężko i wychodziło na jaw a tata dbał o niego nie przeciążał go zbytnio w pierwszych latach po kupnie. Wiadomo-nowy=szkoda, a na pewno gdyby na początku go gniótł to dostałby innego :P pech to pech

#90 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 19:50

Sprzęgło C-360 myślę że skoro awaria powtarza sie raz na średnio 6lat to niema jeszcze tragedii myślę że można darować sobie ten problem i Poprostu sukcesywnie wymieniać wałek jeśli sie rozpaskudzi, chyba ze chcesz to zrobić dobrze wtedy widze tylko jedną opcję wymianę obudowy skrzyni, (jeśli krzywo osadzony wałek jest winą obudowy) ale ciekawi mnie dlaczego drugi wałek wytrzymuje gdy ten od wom siada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 15 marzec 2009 - 21:10

Sprzęgło C-360 mam pytanie ;) piszecie ze luzny skok pedalu sprzegla powinien miec 35 mm Ok a moze ktos wie ile powinien wynosic calkowity skok ? tzn jaka jest ta odleglosc po calkowitym wcisnieciu sprzegla ;)

#92 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 marzec 2009 - 08:30

Sprzęgło C-360 Tego nigdzie nie podają, bo nie ma to żadnego praktycznego zastosowania, po prostu wciskasz do końca (lub do pierwszego oporu przy zmianie biegu).

#93 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:22

Sprzęgło C-360 aha no chyba ze tak ;) bo kurcze mam chyba zle sprzeglo zlozone albo jakies lipne tarcze zalozone :/ objaw jest taki na poczatku pekaly te kapturki co na nie sie lapke zaklada a teraz ostatnio podczas pracy pekla mi sprezynka ktora trzyma lapke :/ i tak jest non stop myslalem ze moze sprzeglo wchodzi za daleko i za duza sila tam dziala i to peka ;) ale z tego co piszesz to raczej to nie jest przyczyna ;) no nic sie zobaczy co mechanik powie.

#94 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:01

Sprzęgło C-360 Załóż kapturki od zetora .
pyzatym pewnie masz przedłużoną dźwignie.

#95 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:39

Sprzęgło C-360 no dokładnie dźwignia jest przedłużona rzeby się lżej wciskało ale dokładnie tak samo miałem zrobione wcześniej w 4011 i takie rzeczy się nie działy :-( ale nie wiem myślisz że przedłużenie dźwigni może być przyczyną ?

#96 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 marzec 2009 - 21:46

Sprzęgło C-360 mam przedłużoną dzwignie już 10 lat i nić się nie dzieje, coś żle poskładałeś lub jakiegoś bubla tam wstawiłeś

#97 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:52

Sprzęgło C-360 kurcze sam nie wiem sprzęgło było w tym roku wymieniane nowe tarcze, sprężynki, łopatki. Jak by było źle złożone to nie dało by się go wyregulować. A wyregulowane było dobrze wszystko chodziło ładnie ;) tylko że najpierw zaczęły się zrywać te kapturki a w sobote mi pękłą sprężynka i trzeba go rozpoławiać teraz. tylko ciekawi mnie co w takim razie tam mogło być źle może faktycznie te tarcze jakieś lewe bo wiadomo jak oni teraz te części robią aby tylko sprzedać...

#98 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:46

Sprzęgło C-360 Po całym dniu pracy zniknął mi podział sprzęgła na 2 stopnie.Czy moze to byc wina ze przestawiły sie łapki od pierwszego stopnia czy moze cos innego zostało uszkodzone

#99 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:05

Sprzęgło C-360 Po całym dniu pracy,docisk złapał temperature,masz zmenczone sprężyny w docisku,jak ostygnom wszystko powinno wrucic do normy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share jezynek5211

jezynek5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszystko , co ma kola