Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

691 odpowiedzi na ten temat

#681 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 15:14

Sprzęgło C-360

Tak. Bo postawienia rozpołowionego ciągnika wystarczą deski i pieńki z drzewa, co dla ciebie jest głupotą nie wiadomo dlaczego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 13:09
  •  

#682 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 17:26

Sprzęgło C-360

Może i wystarczy ale w żadnym zakładzie nie widziałem ani sam nigdy nie stosowałem takich metod rodem z made in szopa. Jak ktoś na poważnie zajmuje się mechaniką w ciągnikach to na 100% ma takie wózki albo i lepszy sprzęt.

Nie lubię i nie wspieram partactwa, a wypowiedzi typu wymiana dętki na tym samym poziomie co wymiana sprzęgła po prostu mnie śmieszą - tyle z mojej strony.

#683 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 17:46

Sprzęgło C-360

Profesjonalny zakład mając ciągnik C 360? Naprawdę mam czasami wrażenie, że żyjesz w jakimś równoległym wszechświecie. Rolnicy mający po pare hektarów mają mieć w szopie żurawie i dźwigi, żeby raz na 15 lat profesjonalnie rozpołowić ciągnik?...

#684 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:53

Sprzęgło C-360 Do tych pieńków to kołka zamontujesz, żeby odjechać silnikiem? Postawić sobie możesz i co dalej? Nawet mając wózek czasem jest kłopot ze zjechaniem z powrotem.

#685 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:59

Sprzęgło C-360

Akamaly  Ty  z igły robisz widły.Jak ktoś nie ma wózka to poradzi tak jak opisałem  dużo ludzi tak robi, sam korzystalem z wózka no ale jak był pożyczony komu innemu a musiałem zrobić sprzęgło to własny pomysł.Sprzęgło  jest tak skomplikowane  w c-360?  Proszę cię wystarczy ktoś będzie miał małe umiejętności samouka i powoli będzie robił rozważne  to złoży  Jedynie sięgnąć może kila porad jak ustawić choć odlegość łapek jest podana w instrukcji i w której kolejności skręcać sprzęgło z kołem zamachowym  przed dojechaniem przodu czy po,prawidłowo się robi po  sprzęgło na wałki  dojedża przodem i skręca przez okienko  bo inaczej będzie krzywił tarczę .

Jaki widzicie problem kurde.Pod skrzynie dajesz stały pieniek tniesz po prostu żeby pod spodem wszedł, pod silnik dajesz pieniek na niego podnośnik samochodowy w zupełności wystarczy pompujesz podnośnikiem żeby było na równi i odjeżdżasz powoli  obracając za koło przednie Podpora z tylu silnika jest  pieniek a deska idzie po okrąglakach  tylko na równym podłożu i po odjechaniu  zablokować koła żeby jeszcze dalej nie poleciał.Wam trzeba profesjonalnych sprzętów? Co po nie którzy własnego pomysłu nie mają i nie myślą i stad się bierze że trzeba mechanika, no ale cóż jak ktoś techniczne ciemny  to nic na to się nie poradzi

Edytowany przez Adi96, 07 wrzesień 2016 - 20:39.

#686 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:15

Sprzęgło C-360

Zamiast pieńka proponuję lewarek na grubej desce a pod deską kilka odcinków rurki jako rolki i spokojnie można rozpoławiać Sam tak robiłem bo moje wózki są za wysokie do C330 to musiałem improwizować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#687 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:39

Sprzęgło C-360

lukig - możesz wierzyć lub nie ale są profesjonalne zakłady które naprawiają C360 

Adi96 - napisałem wyżej że sprzęgło jest proste ale jak nie masz narzędzi to się nie zabieraj. Swoją drogą to własnie po tych małych umiejętnościach samouka ze wsparciem forum jest najwięcej poprawek. Ale niech każdy uczy się na błędach. Nawet ostatnio widziałem sprzęgło po jednym z fachowców z minimum umiejętności - myślisz że nie da się spaprać?

#688 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:46

Sprzęgło C-360

A czemu się nie da spaprać oczywiście  że można.Spaprać można  kilka spraw  skrzywienie tarczy,złe ustawienie   czy nie zmienienie uszczelniacza pomiędzy wałkami, no ale człowiek się uczy na błędach i będzie  na to nic się nie poradzi aby nic poważnego się nie stało jak np łapka  i kontra śruby łapki nie dokręcona i  dziura w skrzyni 

#689 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 22:01

Sprzęgło C-360

panowie widzę dyskusja pełną parą już po robocie 5 h z wymiana zajęła pożyczyłem wózek była troszkę trudność zjechać nim ale dało sie rade i ciągnik już w robotę poszedł :)

#690 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 07:53

Sprzęgło C-360

No i gratki.

#691 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 11 wrzesień 2016 - 16:03

Sprzęgło C-360 Witam
Przy wrzucaniu biegu, zwłaszcza 2 i 3 czuć lekki opór i słychać lekki zgrzyt. Przy biegach 1 i R, oraz 4 i 5 jest to dużo rzadziej. Co mam sprawdzić? Co to może być? Regulacja sprzęgła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#692 Share PaweZanik

PaweZanik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 18:59

Sprzęgło C-360

ja mam wlasnie przedluzone ciegno i bylo wszystko ok. dopóki doputy nie zmenilem tarcz. brak regulacji na wom"(