Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

691 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 28 marzec 2016 - 18:40

Sprzęgło C-360

A co ma do tego przedłużka jeżeli się ustawia łapki   w stronę docisku,  przedłużka nic tutaj nie robi jedynie się zmienia skok jałowy sprzęgła ale wtedy się reguluje cięgłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 21:20
  •  

#642 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 19:56

Sprzęgło C-360

Czestym problemem jest puszczanie spawu dźwigni do wałka widełek sprzęgła Zawsze trzeba sprawdzić czy to nie ten spaw puścił że nie wysprzęgla

#643 Share czyzyk145543

czyzyk145543

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 06:05

Sprzęgło C-360 Witam, wczoraj wymieniłem uszczelniacz na wale korbowym w C360, zjechałem z silnikiem i okazało się że nie ma sprzęgła. Moje pytanie polega na tym czy jest jakaś różnica którą stroną wkłada się tarcz II stopnia, bo frez z jednej strony tarczy wystaje więcej a z drugiej mniej

Edytowany przez czyzyk145543, 11 kwiecień 2016 - 06:10.

#644 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 06:46

Sprzęgło C-360

Oczywiście że jest różnica. Wystarczyło przejrzeć ten temat, poszukać na necie instrukcji lub zwrócić uwagę przy rozbieraniu. 

http://instrukcja.pl...raw_1#photo_top

Strona nr. 67

KPK Kumurun Team

#645 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 10:25

Sprzęgło C-360

Wystającym Frezem w stronę silnika 

#646 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2238 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 20:21

Sprzęgło C-360

założyłem nowe tarcze , dźwigienki, sprężyny... zacząłem regulować i zauwazyłem irytującą sprawe która była już wcześniej. Gdy kręce nakrętką regulacyjną przy dźwigience od jazdy to przesuwając sie bliżej czy to dalej od docisku "kołysze sie", jest krzywo w stosunku do docisku także jeden róg dźwigienki mam np 24mm od docisku a drugi róg 23mm. Zapewne jakby to tak zostawił to dźwigienki krzywo dociskane przez łożysko oporowe będą nierówno się zużywać.

Założyłem nowe podkładki pod nakrętki regulacyjne, śruba chyba jest prosta bo nie sposób jej skrzywić. Spotkał się ktoś z takim problem? Czy może uznać że te typy tak mają i za jakiś czas znów wymieniać dźwigienki?

Przeglądając ten temat czytam że tarcze zakłada się dłużsża cześcią freza w strone silnika... w c360-3P też tak jest? bo u mnie napewno stare były odwrotnie i działało wszystko znakomicie

#647 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 20:53

Sprzęgło C-360 W mojej też tak było. Kilka lat temu założyłem kompletny docisk, wyrególowałem i tak było do jesieni. Po zerwaniu kapselka zauważyłem, że krzywo się zdarły i założyłem nowe. Przy regulacji były prosto ustawione. Dałem tylko 2 płaskie podkładki pod nakrętki. Zmień może kapselki na te z zetora. Są toczone i będą równiej trzymać dźwigienki.

#648 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 20:31

Sprzęgło C-360

A co ma do tego przedłużka jeżeli się ustawia łapki   w stronę docisku,  przedłużka nic tutaj nie robi jedynie się zmienia skok jałowy sprzęgła ale wtedy się reguluje cięgłem.

Zmienia właśnie, bo skok pedała się nie zmienił a zakładając przedłużkę zmniejszył wykładanie się widełek i jeżeli łapki ustawił na wartości wypisane w książce to brakuje skoku widełek aby prawidłowo wysprzęglić II stopień]

@Asharot Napisał o tym w poście więc wiem

#649 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 21:51

Sprzęgło C-360

A ja ci powiedziałem że tą rzecz się reguluje cięgłem poprzecznym co wychodzi zaraz przedłużki sprzęgła tam skok pedału.Luz łapek od łożyska  regulujesz tak jak ma być w książce. skok pedału czyli kiedy ci wysprzęgla sam ustawiasz bo fabrycznie było połowie całego skoku a ja mam ustawione że trochę wcisnę i mam wysprzęglony  I stopień,  na prawie więcej niż połowa  zostaje rozłączony drugi stopień

#650 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 maj 2016 - 13:24

Sprzęgło C-360 Powiedzcie mi czy pod te sprężyny w ty kole sprzęgłowy daję się jakies podkładki...bo rozebrałem jest cos takiego z jakiegoś materiału ale nie wiem co to jest bo się kruszy

Edytowany przez nespe, 09 maj 2016 - 14:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:29

Sprzęgło C-360

Tak oryginalnie były tam podkładki z jakiegos tworzywa ale nie sposób ich kupić jako części zamienne (przynajmniej u mnie)

#652 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:31

Sprzęgło C-360

Spokojne idzie jest dostać te podkładki.

#653 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 10 maj 2016 - 00:44

Sprzęgło C-360 Jak się nie mylę to podkładki fibrowe i można je spokojnie dostać 24 sztuk ich idzie

#654 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:48

Sprzęgło C-360

http://allegro.pl/li...kładki sprzęgła

KPK Kumurun Team

#655 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 11:05

Sprzęgło C-360

Mam pewne pytanie co do regulacji sprzęgła 1 stopnia, wyregulowałem, odstęp prawidłowy 4mm od łożyska, więc trzeba jeszcze skontrować żeby się nie odkręciło i gotowe, sprawdzam jeszcze raz a tam dźwigienka się przestawiła i znowu jest źle i zauważyłem że ta śruba cała się kręci, kręcąc się zmienia się też jej długość co za tym idzie luz na dźwigience. Właściwie można ustawić ten luz bez kręcenia nakrętką, tylko samą śrubą, pytanie tylko czy ona się z powrotem sama nie przekręci. Czy to powinno tak być? Zobaczę jeszcze po pewnym czasie czy one nie będą się przekręcać i zmieniać luzu.

#656 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 12:28

Sprzęgło C-360

Ona nie może się sama kręcić gdyz prawidłowo powinna być zablokowana w wycięciach tarczy dociskowej a jesli tak jest jak piszesz ze kreci się cała i zmienia się jej dlugość to cos jest uszkodzone i trzeba to rozebrać i naprawić

#657 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2238 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 14:29

Sprzęgło C-360

zacznijmy od tego że 60tka to szmelc. Mi się wspomniana śruba nie kręci ale każde ruszenie nakrętką powoduje że łapka raz jednym, raz drugim rogiem jest bliżej łożyska... tego precyzyjnie nie ustawisz choć u siebie wszystko założyłem nowe odnośnie regulacji i jakoś to działa.. szkoda nerwów

#658 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 15:39

Sprzęgło C-360 Skoro się tak dzieje że zmienia się luz po okręceniu śruby to znaczy że jest ona wytarta z jednej strony w miejscu styku z łapką.
Najlepiej kupić srubę bez ściętego sześciokąta i naciąć samemu, ponieważ w starym docisku mogą być wyrobione otwory.
To sprzęgło można wyregulować że będzie chodzić całkiem przyjemnie i precyzyjnie.Wystarczy wyciągnąć z docisku 3-sprężyny i przedłużyć dźwignię,przerobić ciegło na solidniejsze z precyzyjną regulacją, odległość łapek I-stopnia ustawiam na 2mm. Po takiej modyfikacji działa wtedy jak w osobówce.

Edytowany przez asharot, 14 czerwiec 2016 - 15:47.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#659 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 15:47

Sprzęgło C-360

jak wyciągniesz 6 sprężyn to bedzie działało jeszcze lżej i wygodniej ale czy to dobry sposób??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 15:49

Sprzęgło C-360

Rzeczywiście są tam wycięcia i śruba powinna być zablokowana a czemu u mnie się kręci to nie wiem, jedyne co było robione parę lat temu to były wymieniane kapturki, a reszta nie była ruszana od bardzo dawna, póki co zostanie tak jak jest, będę tylko sprawdzał czy się nie kręcą i nie zmienia się luz. One tak na tym docisku są z jednej strony tylko zablokowane więc zapewne jak ją kręcę to się podnosi nad ten próg, jak zmieni się ich położenie to po prostu ustawie je w najniższym położeniu i wtedy powinno być dobrze.