Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

691 odpowiedzi na ten temat

#601 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 22:13

Sprzęgło C-360

Prośba o wyjaśnienie gdzie mierzymy te wymiary, znaczy który punkt rozumieć należy jako koniec dźwigienki?

Koniec, miejsce gdzie styka się z łożyskiem oporowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 17:40
  •  

#602 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 22:38

Sprzęgło C-360 ustaw tak 1stopień 5mm od łożyska do łapki a drugi 10do 12mm od łapki i musi grać to proste sprzęgło a jeśli dalej będzie ci coś wariowac to weź je lekko przypal i wszystko wróci do normy

#603 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:27

Sprzęgło C-360 Najpierw ustawia się łapki a potem łożysko. Co z tego, że przysunie łożysko jak dźwigienki za mało luzują docisk. Tak jak asharoth napisał ustawia się przed złączeniem ciągnika, ale na złożonym tak samo wszystko można ustawić.

#604 Share pordzia

pordzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:28

Sprzęgło C-360

Witam,

to chyba spróbuję przypalić, bo nic innego nie pozostaje. Rozpoławiałem już dwa razy żeby sprawdzić czy tarcze są ok, ale już nie mam pomysłów. Ostatecznie jak nic nie pomoże to rozpołowię po raz trzeci i na próbę założę starą tarczę i wtedy będzie wszystko jasne czy to tarcza, bo na starej normalnie chodziło wszystko tylko przy okazji rozpoławiania postanowiłem wymienić na nową bo już słabo wygląda.

Dzięki za rady.

#605 Share pupek

pupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 10:18

Sprzęgło C-360

Przypalanie może pomóc ale nie zawsze ja jak tak miałem pomogła tylko wymiana tarczy na ursus chełmno bo ta co była po zamontowaniu na tokarce miała ogromne bicia.

#606 Share pordzia

pordzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 13:05

Sprzęgło C-360

Panowie,

to żeby ostatecznie wyjaśnić.

Instrukcja podaje że odległość od pokrywy sprzęgła (nie od łożyska) do:

- końca dźwigienek wyłączających napęd ciągnika - 25mm,

- końca dźwigienek wyłączających wałek - 19mm.

Więc mierzę na końcu dźwigienki który współpracuje z łożyskiem tę odległość - tak?

Czy na końcu przy śrubach do regulacji?

No i jeśli przy końcu który współpracuje z łożyskiem, to od której powierzchni dźwigienki - czy właśnie od tej która współpracuje z łożyskiem, czy po prostu od spodu dźwigienki.

Kolejna sprawa, to jak uzyskać właśnie maksymalny możliwy skok dźwigienki czyli maksymalne odsunięcie tarczy dociskowej od tarczy sprzęgła po wciśnięciu pedału sprzęgła?

Z góry dzięki.

#607 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 14:50

Sprzęgło C-360 Mierzy się od miejsca gdzie styka się łapka z łożyskiem, ale i tak to nic nie da.Też ustawiałem raz bliżej raz dalej łapki i skok docisku jest zawsze taki sam.
Odkręcałeś może koło zamachowe od wału ?

#608 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 15:36

Sprzęgło C-360

Łapki regulujemy względem płaszczyzny zagłębienia w pokrywie koła zamachowego. 

Najłatwiej reguluje się jeszcze przed zjechaniem silnika ze skrzynią biegów.

Wtedy przykładamy sobie w zagłębienie jakiś dopasowany liniał i mierzymy miarą bądz suwmiarką.

Jak mamy zjechany  to wyginamy drut o odpowiednich wymiarach i przykładamy i regulujemy każdy stopień z osobna  na odpowiednie wymiary.

Gdy już mamy złożony silnik ze skrzynią to  sprawdzamy ułożenie łapek względem łożyska oporowego tak aby w tym samym momencie dotykało ono łapek przy wciskaniu. W razie czego poprawiamy  któraś z 3 łapek jak nie dotyka.

Gdy pedał sprzęgła jest w pozycji spoczynkowej regulujemy długość cięgna,odległość od łożyska oporowego  względem łapki jezdnej ma być 4 mm.

Jak  jest problem z regulacją i osiągnięciem wymiarów to znaczy ,że docisk sprzęgła oraz koło zamachowe zużyte ,bądź przetaczane wiele razy. Polecam wtedy założenie kapturków z zetora ,nie dość ,że mocniejsze niż te śmieszne oryginalne wyginane blaszki  to całkiem inaczej ustawiają się na nich łapki

Daje wersje obrazkową  może będzie łatwiej zrozumieć. 

zdjecie.jpg

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#609 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 16:05

Sprzęgło C-360

ustaw na oko i będzie najlepiej i najprościej

#610 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 18:41

Sprzęgło C-360

Najgorszy sposób.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share pordzia

pordzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:22

Sprzęgło C-360

TEVEZ, tak odkręcałem koło zamachowe od wału, ponieważ robiłem cały silnik. Potem nowy wał itd. i całość skręciłem. No a po zjechaniu silnika ze skrzynią i odpaleniu zaczęły się numery ze sprzęgłem.

Radekk, dzięki za zdjęcie teraz wszystko jasne. Sprubóję przeregulować, ale pewnie będę musiał trzeci raz rozjechać ciągnik bo pewnie skończy się na wymianie tarczy.

#612 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:26

Sprzęgło C-360

Najgorszy sposób.

czemu tak myslisz

#613 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:38

Sprzęgło C-360

TEVEZ, tak odkręcałem koło zamachowe od wału, ponieważ robiłem cały silnik. Potem nowy wał itd. i całość skręciłem. No a po zjechaniu silnika ze skrzynią i odpaleniu zaczęły się numery ze sprzęgłem.

Radekk, dzięki za zdjęcie teraz wszystko jasne. Sprubóję przeregulować, ale pewnie będę musiał trzeci raz rozjechać ciągnik bo pewnie skończy się na wymianie tarczy.

To dokładnie jak ja.

Na jaki wał wymieniłeś ja wymieniłem na import Turecki był na 6 śrub a koło zostało zamachowe zostało stare na 3 śruby..

Tak myślę czy gdzieś tutaj nie szukać przyczyny ale wszystko fajnie się złożyło, przez okienko widać że wszystko równo pracuje tak jak powinno, już ręce opadają.

Nie wiem jak było wcześniej ale skok tych śrub co trzymają docisk po wciśnięciu pedału jakiś taki mały może z 0,5cm.

Tak myślę jeszcze czy dobrze siadło koło na ten kołek ustalający w wale, jak będziesz rozbierać zobacz czy równo koło zamachowe chodzi.

Edytowany przez TEVEZ, 20 styczeń 2016 - 20:53.

#614 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 21:17

Sprzęgło C-360 Może łapki nierówno wyregulowane i stąd wasze problemy. Przy ustawianiu na oko tarcza docisku będzie nierówno odsuwać się od tarczy a same łapki szybciej się zużyją.

#615 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 23:30

Sprzęgło C-360

@Borekk17   na oko to ludzie umierają...   Po co niby podają takie wartości  skoro jak stwierdzasz na oko jest też dobrze? 

Twoja porada nic tutaj nie wnosi.   Nie wprowadzaj innych w błąd.

#616 Share pordzia

pordzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 08:19

Sprzęgło C-360

To dokładnie jak ja.

Na jaki wał wymieniłeś ja wymieniłem na import Turecki był na 6 śrub a koło zostało zamachowe zostało stare na 3 śruby..

Tak myślę czy gdzieś tutaj nie szukać przyczyny ale wszystko fajnie się złożyło, przez okienko widać że wszystko równo pracuje tak jak powinno, już ręce opadają.

Nie wiem jak było wcześniej ale skok tych śrub co trzymają docisk po wciśnięciu pedału jakiś taki mały może z 0,5cm.

Tak myślę jeszcze czy dobrze siadło koło na ten kołek ustalający w wale, jak będziesz rozbierać zobacz czy równo koło zamachowe chodzi.

U mnie koło zamachowe jest na 6 śrub, więc nie było kłopotu. Wał wziąłem importowy ponoć też Turecki. Sam silnik po złożeniu ładnie chodzi, ciśnienie trzyma. W okienku widać że wszystko niby równo wiruje. Zrobiłem odległości tak jak instrukcja mówi i nic.

Wyjąłem po raz drugi sprzęgło, przyłożyłem tarczę do docisku i tak jak wcześniej pisałem jedyna nierówność tarczy jaką da się zaobserwować to około 1 mm w jednym kierunku jak się ją położy swobodnie na tarczę dociskową. Jak położyłem starą tarczę sprzęgłową to leżała idealnie więc dlatego tak myślę, że ten 1mm, który lekko dociska się palcem do tarczy dociskowej jak przykładam nową tarczę sprzęgłową nie powinien robić różnicy. A efekt mam taki, że na małych obrotach mogę wrzucić bieg polowy i ciągnik pomału jedzie, ale wciskanie sprzęgła nie pomaga i zahamować się nie daje tak jakby w ogóle sprzęgła nie było, za to 2 stopień działa normalnie bo rozłącza hydraulikę.

Ponieważ praktyka czyni mistrza i trzecie rozjechanie ciągnika to już szybko pójdzie to może w sobotę dla testu założę jeszcze starą tarczę sprzęgłową i sprawdzę co się będzie działo. Chociaż nie do końca mi się chce wymieniać bo miałem nadzieję że to tylko kwestia regulacji.

#617 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 08:27

Sprzęgło C-360 Jak już rozjedziesz go to kup nową z Chełmna. Jaki sens jest zakładać starą. Ta nierówność 1mm w czasie wirowania może być większa. Docisk przecież nie odsuwa się na 0,5 cm tylko 2-3 mm. Podciągnij łapki I stopnia na 28 mm i zobaczysz czy jest oprawa. Jeśli jest to teoria z tarczą jest właściwa a tarcza do wyrzucenia. Od razu kup kapselki z zetora.

#618 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 08:57

Sprzęgło C-360 Kapselki od Zetora oprócz satysfakcji montującego nic nie dawają.
A weź i dosuń łożysko tak żeby stykało się z łapkami od jazdy i wtedy zobacz czy jest sprzęgło.
Zobacz też czy długie śruby czasami nie są wytarte w miejscu styku z łapką.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#619 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 10:17

Sprzęgło C-360 Satysfakcja bezcenna, gdy zwykłe rozpadają się po 2 msc od założenia. Tylko dlatego, bo na samo wysprzęglanie nie mają wpływu. Po prostu toczone zetorowskie będą mocniejsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 14:44

Sprzęgło C-360

Kapselki od Zetora oprócz satysfakcji montującego nic nie dawają.
A weź i dosuń łożysko tak żeby stykało się z łapkami od jazdy i wtedy zobacz czy jest sprzęgło.
Zobacz też czy długie śruby czasami nie są wytarte w miejscu styku z łapką.

Nie masz pojęcia o czym piszesz.  

Kapturki z zetora są wyższe i jest lepsze przełożenie -dzwignia przy nacisku na łapkę,przez co lepiej wysprzęgla.

Druga sprawa te kapturki ursusowskie  dopóki były oryginalne to jakoś trzymały , a jakosć dzisiejszych zamienników to porażka i pękają nie długo po założeniu.