Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

691 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 19:59

Sprzęgło C-360 Nie wiem czy pomoge ale jak ustawione są dźwigienki od pierwszego stopnia tam gdzie się je reguluje czy mają jakiś luz miedzy dociskiem a dźwignią,musi być chodź jakiś minimalny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 22:35
  •  

#542 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 16 lipiec 2015 - 19:00

Sprzęgło C-360

Może być  że przy zakładaniu sprzęgła  zostaja skrzywione tarcze,bo zamiast nałożyć sprzeglo i dojechać silnikiem i przez okienko dokręcać sprzęgło to nakładają na kolo zamachowym do jeźdżaja  na chama  i tarcza jest skrzywiona nadaje się tylko do kosza bo jak nie pomaga regulacja mogą byc krzywo tarcze nie równo bierze

Witam.Będe robił sprzęgło  i nie cchem zakłądać nowego typu ale nie moge się zdecydować.Które brać tarczę i wałek II stopnia Brać z Ursusa  czy z chełmna?

#543 Share daresw

daresw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 13:21

Sprzęgło C-360

Łożysko na sprzęgle przy wymianie docisku obejrzał fachowiec i powiedział żeby nawciskać smaru do środka. Stwierdził ze jest dobre i nie trzeba wymieniać. jak oglądałem i czyściłem to łożysko to nie było widać ani śladu zużycia ani nie było na nim luzów. Nie wiem jak jest z tym luzem miedzy tarczą a pierwszym stopniem jak majster składał to raczej to poskładał jak trzeba bo i poustawiał wszystkie odległości tak jak fabryka to robiła, oddaje ciągnik do fachowca ma to zrobić. Jak odbiorę go to dam znać co było jeśli tylko ten fachowiec dojdzie co się dzieje.

#544 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 22:04

Sprzęgło C-360

Jesteś tego pewien że suche?.Bo są 3 miejsca z ktorych lecieć 1 miejsce i jest to normalne przy kole zamachowym jest odrzutnik i troche oleju się zbiera można przerobić na uszczelniacz i będzie sucho , 2 Miejsce to po między wałkami sprzęgłowymi  i 3 Od dekla wałków w skrzyni z tej tak zwanej 8-emki.Jak składał sprzęgło z kołem zamachowym? Skręcał sprzęgło z kołem zamachowym i dojedzał silnikiem  Czy 2 sposób nakładał sprzęgło na wałki sprzęgłowe dojedzał ile się dało nakręcał śruby sprzegła do koła zamachowego  i dokręcał przez okienko w skrzyni? Bo sposób 1 który ci podałem jest zly bo się krzywi tarcza  II stopnia a jak II sie krzywi to I stopień będzie źle łapał 

#545 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 17:15

Sprzęgło C-360

Witam od dłuższego czasu mam problem ze sprzęgłem w swojej c360 a dokładnie z drugim stopniem . dzwigienki były regulowane na rózne strony ,nic to nie dawało postanowiłem rozpołowić . Rozpołowiłem, rozebrałem docisk wstępne ogledziny :tarcza troche podrobiona  ale jeszcze nawet nity nie otarte to niby ok ale postanowiłem już jak rozebrane to zmienić na nową .Wziąłem tarcze sprężyny docisku i dzwigienki I i ll stopnia ze sobą do sklepu żeby przyrównać do nowych .

Według nowych stare sprężyny docisku były o zwój niższe to wziąłem nowe ,dzwigienki wszystkie ok nie podrobione , nowa tarcza,nowe sprężyny dzwigienek ,nowe wkładki oporowe .Przyjechałem do domu poskładałem przyszedł czas na regulacje dzwigienki zarowno I jak i ll stopnia na srubie skreciłem do konca i nie dotykały łożyska co może być powodem ? wytarty docisk sprzedawca w sklepie mowił że dociskow raczej sie nie zmienia to zadkość . Sam już nie wiem co robic macie jakieś pomysły ?:)

#546 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 18:13

Sprzęgło C-360

A do instrukcji zajrzeć nie łaska?

http://instrukcja.pl...raw_1#photo_top

Strona 67.

łapy wstępnie ustawia się zanim zjedziesz ciągnik. Potem ustawiasz łożysko na cięgle do jednej z łap pierwszego stopnia na 4 mm i korygujesz resztę. 

Nie wspominając o tym że poświęcono temu niemożliwie prostemu elementowi 60-ki 27 stron.

http://www.agrofoto....o-c-360/page-27

KPK Kumurun Team

#547 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 20:04

Sprzęgło C-360

Akurat jak sprzęglo ustawic to ja wiem mi chodzi o to że mimo skrecenia srub regulacyjnych na maxa łapki i tak nie dotykaja do łożyska poskładalem niby dobrze tam nic nadzwyczajnego nie ma jedyną chyba rzeczą która mogła sie zużyć to docisk tylko nie ma zadnego porownania jakiej grubosci powinien on być myslałem ,że ktoś z forum miał styczność z podobną sytuacją.

#548 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 20:17

Sprzęgło C-360

Witam od dłuższego czasu mam problem ze sprzęgłem w swojej c360 a dokładnie z drugim stopniem . dzwigienki były regulowane na rózne strony ,nic to nie dawało postanowiłem rozpołowić . Rozpołowiłem, rozebrałem docisk wstępne ogledziny :tarcza troche podrobiona  ale jeszcze nawet nity nie otarte to niby ok ale postanowiłem już jak rozebrane to zmienić na nową .Wziąłem tarcze sprężyny docisku i dzwigienki I i ll stopnia ze sobą do sklepu żeby przyrównać do nowych .

Według nowych stare sprężyny docisku były o zwój niższe to wziąłem nowe ,dzwigienki wszystkie ok nie podrobione , nowa tarcza,nowe sprężyny dzwigienek ,nowe wkładki oporowe .Przyjechałem do domu poskładałem przyszedł czas na regulacje dzwigienki zarowno I jak i ll stopnia na srubie skreciłem do konca i nie dotykały łożyska co może być powodem ? wytarty docisk sprzedawca w sklepie mowił że dociskow raczej sie nie zmienia to zadkość . Sam już nie wiem co robic macie jakieś pomysły ? :)

Przecież na cięgle od sprzęgła masz regulacje.Ustawiasz tak jak seweryn pokazał ci wpisy do instrukcji po zjechaniu ustawiasz luz na cięgle i musi hulać no chyba że masz coś przerobione typu łańcuch to musisz na łańcuchu dopracować i tyle.

#549 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 20:35

Sprzęgło C-360

Hmm jutro zobacze bo dziś już pozno .

#550 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 06:01

Sprzęgło C-360

Im bardziej jest zużyty docisk lub samo koło zamachowe to łapki bardziej zbliżają się do łożyska. Regulacja na nowi. Ustaw łapy pierwszego stopnia równolegle do docisku, dosuń do nich łożysko, skoryguj ich luz, ustaw luz na łapach drugiego stopnia -4mm, odsuń łożysko na cięgle 4 mm. Po robocie.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 08:56

Sprzęgło C-360

Ok ok  tak zrobię tylko zastanawia  mnie jedna  rzecz dlaczego gdy krecę srubą regulacyjną na łapkach dzwigienka odrazu z kazdym obrotem nakrętki nie odchodzi w stronę łożyska tylko dopiero jak minę conajmniej połowę gwintu na śrubie ? to tak ma być bo jakoś wczesniej na to uwagi nie zwróciłem .

#552 Share daresw

daresw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 09:00

Sprzęgło C-360

Witam odebrałem ciągnik od mechanika nic nie wymienił  rozjechał ciągnik ustawił docisk i zjechał z powrotem faktycznie może był problem że był źle zjeżdżany i krzywiło II stopień.

#553 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 14:27

Sprzęgło C-360

Jak krzywiło II stopień to skrzywienie zostało jedyne rozwiązanie  druga  nowa tarcza będzie zjedżało frez na wałku.Na nowo ustawienie docisku to tylko na jakiś czas rozwiąże problem

#554 Share daresw

daresw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 17:12

Sprzęgło C-360

Jeżeli tarcza jest w porządku, docisk prawie nowy to już nie ma więcej elementów które się mogą psuć jeździłem traktorem z przyczepą zasypaną zbożem na podwójnych  burtach i bez problemu się wszystko odbyło nawet przy ruszaniu pod górkę wszystko oki więc jak przy takim obciążeniu jest dobrze to będzie dobrze a wina najprawdopodobniej leżała w sposobie zjeżdzania ciągnika. Mechanik nic nie wymieniał a raczej by tam nie wymieniał części na swój koszt. Sprzęgło ustawił tak jak w instrukcji i wszystko lata jak trzeba.

#555 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 13:42

Sprzęgło C-360 panowie jaka jest średnica tarczy sprzeglowej w c-360 pewnie 280mm?

#556 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 13:56

Sprzęgło C-360

Hej mam problem ze sprzęgłem a mianowicie dziś podczas jazdy wcisnąłem je i klops, sprzęgło :poleciało" do przodu i teraz strasznie lekko chodzi, w sumie lata do przodu i tyłu, Można normalnie wrzucić bieg, ruszyć i się zatrzymać, natomiast jest problem z włączeniem wom-u bo strasznie trzeszczy. pedał sprzęgła stawia delikatny opór w jednym miejscu, wyczuć można jakby przeskakiwał i tak jak wspomniałem lata do przodu i tyłu. macie jakieś sugestie?

#557 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 02 grudzień 2015 - 14:14

Sprzęgło C-360

zcięło spaw na między dźwignią sprzęgła a osią na której są widełki, na 99% to jest przyczyna

musisz odkręcić okienko z boku, i wybić oś widełek, da się po omacku bez rozpoławiania,

wcześniej zaznacz sobie jak przychodzi ta dźwignia względem osi,

zeszlifować stary spaw, zaspawać na nowo, lub wymiana na nową część

Edytowany przez rafff24, 02 grudzień 2015 - 14:17.

#558 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:20

Sprzęgło C-360

informacje z mojego powyższego postu nie aktualne bo po podpięciu przyczepy i przejechaniu kilkuset metrów już nie można było się zatrzymać za pomocą sprzęgła, nie można wrzucić biegu a ponadto po wciśnięciu sprzęgła słychać jakby piszczenie. Czy to też może być skutkiem tego o czym piszesz?

#559 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:27

Sprzęgło C-360

Popatrz czy płaskownik się nie oberwał na osi widełek. Jeśli nie to   odkręć pokrywkę, niech ktoś depta po pedale a ty patrz co się dzieje. Jeśli ośka widełek rusza się wraz z pedałem a widełki nie to pewnie pękły na klinie. Sprawdź łożysko oporowe i ogólnie czy coś nie leży na dnie w obudowie.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 16:06

Sprzęgło C-360

Już mniej więcej wiem co się dzieje tylko nie wiem do końca jak te części się nazywają więc nie wiem czy dobrze opiszę. Otóż z tego co zauważyłem to te widełki powinny się zapierać o taką wielką jakby tuleję a tymczasem po wciśnięciu sprzęgła widełki ześlizgują się z niej to znaczy ta tuleja jakby obracała się trochę do dołu i widełki nie mają się o co zapierać.