Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

691 odpowiedzi na ten temat

#421 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:04

Sprzęgło C-360 Nie jestem , już pisałem zresztą że nie jestem , dawno tego nie robiłem, a jak rozbieram, to patrzę jak było poskładane i jest ok .
Usuń cytat z poprzedniego posta bo dostaniesz ostrzeżenie

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 18:28
  •  

#422 Share pamw

pamw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:08

Sprzęgło C-360 No to dostane ale przed łupaniem traktorka chcę wiedzieć jak go poskładać. Być może pomyliłem (odwróciłem) tarcze tego nie wiem, ale kolejnym razem chcę być świadomy jak to złożyć.

#423 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:19

Sprzęgło C-360 Pierwsza tarcza do silnika 1 stopień druga tarcza do skrzyni biegów drugi stopień oczywiście dłuższym kołnierzem.

#424 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 23:18

Sprzęgło C-360 Już to napisałem w tym temacie w tym temacie ale po krutce powtórzę.
Ja zakładam zawsze oby dwie tarcze sprzęgłowe dłuższym kołnierzem w stronę silnika. Reguluje łapki jeszcze przez zjechaniem silnika ze skrzynią. Ewentualnie poprawiam w razie potrzeby po zjechaniu.
Przy zjeżdżaniu warunek jest jeden ,nic na siłę bo bardzo łatwo skrzywić tarcz sprzęgłową a wtedy są problemy bo nie działa tak jak powinno i nie wiadomo dlaczego.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#425 Share pamw

pamw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:54

Sprzęgło C-360 Wielkie dzięki Panowie jutro próba łupania a po niej pochwalę się wynikami.

#426 Share wojtekk2103

wojtekk2103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:39

Sprzęgło C-360 Potwierdzam, tarcza pierwszego stopnia idzie kolnierzem tym dlugim do silnika, a jak ktos niema pojecia, zapomnial lub niewie to nie udziela sie w temacie, bo tylko zbedne jest nabijanie postow jak w wiekszosci tematow na tym forum. pozdro.

#427 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:08

Sprzęgło C-360

Już to napisałem w tym temacie w tym temacie ale po krutce powtórzę.
Ja zakładam zawsze oby dwie tarcze sprzęgłowe dłuższym kołnierzem w stronę silnika. Reguluje łapki jeszcze przez zjechaniem silnika ze skrzynią. Ewentualnie poprawiam w razie potrzeby po zjechaniu.
Przy zjeżdżaniu warunek jest jeden ,nic na siłę bo bardzo łatwo skrzywić tarcz sprzęgłową a wtedy są problemy bo nie działa tak jak powinno i nie wiadomo dlaczego.

Z tym drugim stopniem jest tak ze tarcza nie pracuję całym swoim frezem na wałku co objawia się szybkim zerwaniem frezów przy dużym obciążeniu.Rozbierałem 3-4 60 właśnie z tak założoną i oberwanym frezem średnio 4/5 piasty.Niby nie wiele ale frez nie wytrzymał a 1/5 frezu została.

#428 Share pamw

pamw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 19:42

Sprzęgło C-360 Dzisiaj odbyło się łupanie i muszę potwierdzić OBIE TARCZE NALEŻY ZAŁOŻYĆ DŁUŻSZĄ PIASTKĄ W STRONĘ SILNIKA.

#429 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:23

Sprzęgło C-360 Witajcie mam pytanie czy ślizganie się sprzęgła może być przyczyną zła regulacja łopatek sprzęgła pierwszego stopnia? Po wymianie tarczy drugiego stopnia ustawiliśmy 1 milimetr pierwszy stopień i 10 milimetrów drugi stopień teraz widzę jak łopatki pierwszego stopnia się trochę dalej odsunęły.

#430 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7589 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:30

Sprzęgło C-360 Aleś to ustawił niech cię drzwi ścisną he he.
https://www.google.p...7.html;731;1111
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:48

Sprzęgło C-360 Nie wiem czy moje pytanie tu pasuje? W mojej 60-ce po uruchomieniu przy obecnych mrozach z okolicy sprzęgła słychać jakby bzyczenie, syczenie. Dźwięk wyraźnie słychać tylko w kabinie a na zewnątrz bardzo ciężko usłyszeć. Im szybsze obroty tym głośniejszy hałas. Przy bardzo wolnych obrotach hałas ustaje. Po rozgrzaniu czyli kilkunastu minutach hałas cichnie. Ze sprzęgłem wszystko w porządku, skrzynia biegów także, pompa hydrauliczna jest w tym czasie wyłączona. Silnik po remoncie kapitalnym 3 lata temu i od tamtej pory przepracował może 100 mtg. Sprzęgło też wymieniane kompletne muszę tylko wyregulować dźwigienki I stopienia.

#432 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:40

Sprzęgło C-360 Może łożysko wyciskowe daje taki dźwięk. Może zdejmij klapkę od sprzęgła i podpatrz czy się nie kręci łożysko

#433 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:33

Sprzęgło C-360 Łożysko na pewno się nie kręci. Ciągnik pracuje mało w ciągu roku, więc nawet nie jest zużyte.

#434 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:52

Sprzęgło C-360

Aleś to ustawił niech cię drzwi ścisną he he.
https://www.google.p...7.html;731;1111

Co prawda do puki się ciepło nie zrobi nie będę tego ruszał, problem występuje pod obciążeniem np podczas ruszania z pełną przyczepą gabarytów D50 na dwójce chwilę poślizgał a jak jechałem to już nie, z moją przyczepą D44 z ładunkiem 1,5 wszystko jest w porządku. Przy wyrywaniu śliwki w ogóle nie zakopał i trzeba było szarpać. Jak to najlepiej to poprawić czy poluzować np. nakrętki na łapkach o pół obrotu?

Edytowany przez DK94, 28 styczeń 2014 - 14:57.

#435 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 15:48

Sprzęgło C-360 Jak tak będziesz jeździł to za chwile będziesz rozpoławiał
daj 4 i 8mm (jeżeli masz przedłużana dźwignię to trzeba nieznacznie mniej

#436 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:40

Sprzęgło C-360

Dłuższa strona do skrzyni chyba . A nie masz starego wałka ja zawsze starym wałkiem centruje.

W c-360 jest zasada dłuższym końcem frezu w strone koła zamachowego
Co do luzu łapek nie róbcie chłopakowi zamentu w głowie bo różnica między 1 a 2 stopniem wynosi 6mm!!! Przy składaniu sprzęgła łapka 1 stopnia od pokrywy sprzęgła 25mm a łapki wom 19mm dane z Instrukcji napraw Ursus C-360. Książka z roku 2012 na wzór tych z lat 80 i 90

Edytowany przez UrsusCzesio, 09 luty 2014 - 20:47.

Mój Wladimirec podbija świat

#437 Share Damianukowski

Damianukowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 luty 2014 - 11:29

Sprzęgło C-360 jak zalozyc tarcze drugiego stopnia

#438 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:06

Sprzęgło C-360 Pisałem wyżej.Kołnierz dłuższy go skrzyni biegów.

#439 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 15:38

Sprzęgło C-360 Panowie pomocy.
W ciągniku był przeciek olej z silnika przez simmering na sprzęgło, rozjechaliśmy ciągnik. Okazało się, że jedna z tarcz dociskowych popękana, oprócz tego rysy na kole zamachowym. Koło zamachowe zostało przetoczone, natomiast tarcza dociskowa, pokrywa tylna (na odrzutnik) oraz tarcze sprzęgła zostały wymienione na nowe. Wszystko ładnie się zjechało, po czym przy próbie regulacji sprzęgła okazało się, że kołem ciężko się obraca, a w jednym miejscu/położeniu wręcz się blokuje. Co może być przyczyną?
Robiąc rozbiórkę jednego przy okazji rozjechaliśmy drugi ciągnik (były problemy z wysprzęglaniem) wymienione były tarcze sprzęgła i sprężyny trzymające łapy i drugi po zjechaniu chodzi bez zarzutu. Obydwa to C 360.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:14

Sprzęgło C-360 A dobrze złożyłes tarcze ?? i czy dobrze przykreciłes docisk ? albo moze wałek skrzywiłes przy zjeżdzaniu i tez tak bedzie sie dzialo