Polecane posty

locke    293

Zdejmij dekielek z lewej strony i przez okienko zobacz czy wszystkie sprężyny są całe a która pęknięta to wymień.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

locke dzięki za odpowiedź jutro sprawdzę czy któraś sprężyna nie jest pęknięta . jeżeli będzie pęknięta to wymienię przez okienko sprężynę i łapki 1 stopnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Możesz wymienić ale zobacz w jakim są stanie jak jeszcze ok to nie potrzeba.Tak przez okienko da radę wymienić łapki.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem sprężyna nie jest pęknięta, jak nic nie pomoże to będę musiał go rozpołowić i szukać przyczyny w środku sprzęgła

przypuszczam wichrowatość tarczy pierwszego stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć po chłopsku ze zdjęcia odkąd dokąd ma być luz 10 mm dla 2 stopnia sprzęgła?

Niedawno zaczeło mi szarpać i przy lekkim puszczaniu sprzęgła ciągnik idzie a podnośnik stoi

czyli trzeba wyregulować? coś się zruszyło?

post-56120-0-67263700-1407087478_thumb.jpg

Edytowano przez slepy78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Z tego zdjęcia się nie da opisać. Jak popatrzysz wzdłuż łapki (tej bez kapturka) to na jej końcu (przeciwnym do tej śruby, którą tu widać) odległość do łożyska oporowego ma mieć 10mm.

- tu mniej-więcej widać ococho... Edytowano przez Jontek

Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

https://www.google.p...0.html;748;1111

Tu masz fajnie narysowane. Robisz sobie z patyka, listewki czy płaskownika szczelinomierz jeden 10 mm dla drugiego stopnia, 4 mm dla pierwszego, sprawdzasz czy cięgno to od dźwigni do pedału nie jest całkiem skręcone. Jeśli jest rozkręcasz tak by w przyszłości mieć trochę regulacji. Regulujesz po kolei łapy i tyle.

Możesz ustawić pierwszy stopień na styk do łożyska, drugi na 6 mm a potem na cięgle oddalić te 4 mm pierwszy stopień. Proste jak diabli.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Takie wymiary są przy standardowej długości dźwigni na wałku

Wiele ciągników ma przedłużane dźwignie i w tedy przy takim ustawieniu brakuje skoku pedału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

Problem polega na tym iz jadac wciskam spzreglo do konca a ciagnik jedzie caly cza si nie zatrzymuje sie nie wiem o co chodzi i jedynie daje rade wbic 1 i wsteczny na polowych .prosil bym o szybka pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Najpierw podciągnij łopatki sprzęgła. W internecie są informacje jak to zrobić. Poszukaj nawet na forum. Jak to nie pomorze będziemy się martwić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

odswiezam temat jak kolega wyzej pisal o regulacji byla robiona i nic nie dalo nadal bieg wsteczny i 1 poolowy wchadza bez wcisnietego sprzegla wiecprosze o pomoc bo juz nie wiem co z tym moze byc !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

mam pytanie czy jest mozliwosc ze biegi bez wcisniecia spzregla moga wejsc ? bo mam taki problem ze nawet nie musze naciskac na pedal a biegi same wchodza co moze byc przyczyna tego ?? bo mam zamiar jutro go rozpolawiac i sprawdzic czy dobrze tarcze sa ale to chyba nie wina tarcz ? czekam na odpowiedz

Edytowano przez Santus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na zgaszonym silniku tak, na zapalonym nie ma możliwości przy sprawnym sprzęgle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

@ seweryn20 wlasnie na zapalonym wchodzi jedynka polowa i wsteczny bez zadnych zgrzytow i czasami reszta biegow jak sie uda trafic na dobre ulozenie zebow i nie wiem co robic regulowalem dzis prawie pol dnia i nic to nie dawalo

Edytowano przez Santus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wbijesz bez sprzęgła bieg i jedzie? Nie dość że bez zgrzytu praktycznie niemożliwe to nagle zazębiony bieg powinien szarpnąć ciągnikiem w momencie ruszenia z miejsca.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

@ seweryn20 nic a nic jak byl na luzie moze jak zakladali nowy silnik i moze cos zle zlozyli i jak by ktos pytal czy wczesniej tak bylo to nwm bo wczesniej 60 -tka nie stala u mnie i teraz jak jest umnie to tak jest i jestem ciekaw czy ktos sie z takim czyms sie spotkal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli zapalony silnik nie kręci wałkami sprzęgłowymi przez sprzęgło to nie pozostaje ci nic innego jak rozpołowienie ciągnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Taka funkcję miały starsze Internationale, ale w C-360 to jakaś nowość. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

czyli widze ze kazdy chyba slyszy o tym pierwszy raz a macie moze jakies zdjecia instrukcje jak powino byc dobzre spzreglo zlozone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

dobra sprzeglo sprawne powodem byla tarcza ktora przykleila sie do kola ale + jest taki ze obeszlo sie bez rozpolawiania tylko odpalic na biegu zeby poszarpalo i zeby ona puscila wiec albo tarcze do wymiany albo wzery na kole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tarcza sprzęgłowa zaolejona.Przecieki na tarcze ze skrzyni ale jak by się przykleiła to i tak byś biegu nie wrzucił bez sprzęgła bo cały czas bu ciągłą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja nadal nie wiem jak to mogło się dziać, że da się bez zgrzytu włożyć bieg a ciągnik jeździ. Bo przy uszkodzonej tarczy lub wieloklinie to jeszcze, ale przyklejona tarcza to mi się całkiem nie klei.

Niech ktoś to sensownie opisze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakubb    0

Witam,

czy w C360-3P też obydwie tarcze mają być założone dłuższym kołnierzem do silnika? Wydaje mi się, że w takim wypadku tarcza 1-stopnia nie oprze się (kołnierz zatrzyma się na łożysku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj