Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

691 odpowiedzi na ten temat

#321 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 22:01

Sprzęgło C-360 I tu się mylisz.Ja zaczynam zawsze od drugiego stopnia ustawiając łopatki na styk do łożyska potem cofam na cięgle na oko na 6-7 milimetrów i ustawiam pierwszy stopień na styk do łożyska potem jeszcze cofam do tyłu łożysko do tyłu aby uzyskać luz i jest zawsze dobrze.Nie zda żyło mi się jeszcze żeby coś się działo albo sprzęgło szarpało. :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 05:19
  •  

#322 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 27 październik 2012 - 21:33

Sprzęgło C-360 Witam mam problem ze sprzęgłem i moderator skierował mnie tutaj.Mam taki problem ze sprzęgło bardzo lekko mi działa nie mam zadnej przedłużki czy coś w tym stylu jest ustawione tak jak podaje książka a sprzęgło nadal bardzo lekko się wciska można to robić ręką. Sprzęgło robiłem w tamtym roku bo myślałem ze sprężyny są przegrzane ale nie pomogło. Teraz moje pytanie czy mogę zastosować inne sprężyny i czy tarczę docisku można stoczyć po to żeby wyrównać nierówności i koło tak aby było idealnie płaskie bo mam już troszkę nierówną powierzchnię. Interesuje mnie najbardziej pierwszy stopień zeby się nie slizgalo. Proszę was o pomoc.

#323 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 27 październik 2012 - 22:10

Sprzęgło C-360 Pod sprężynami są podkładki tak jak by ze skóry żeby sprężyny się nie przegrzewały.A zakładałeś nowe tarcze.Jak tak to może masz już stoczone dociski sprzęgła.Jak rozbierzesz musiał byś porównać z nowymi. :D Pozdrawaim

#324 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 27 październik 2012 - 22:29

Sprzęgło C-360 Tarcze zmieniałem podkładki pod sprężyny wymienione a dociski nie były staczane ciągnik od nowego na tym docisku i moje pytanie czy moge je stoczyć aby wyrównać docisk i koło. A jak z tymi sprężynami można dopasować coś??

#325 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 28 październik 2012 - 08:31

Sprzęgło C-360 Koledzy pomóżcie.

#326 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 28 październik 2012 - 08:52

Sprzęgło C-360 Jak stoczysz dociski i koło to zwiększysz poślizg tarcz.A sprężyny nowe zakładałeś.Dociski nowe koło 80 zł za sztukę a sprężyny po 3 zł. :)

#327 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 październik 2012 - 10:27

Sprzęgło C-360 Tylko przy kupnie tych docisków, tej tarczy stalowej między tarczami weź stare do sklepu, bo są buble cieńsze-grubsze itd, kup taki sam, a koło zamachowe nie pozwól tokarzowi zebrać zbyt dużo, aby tylko wyrównać, wystarczy 0.3mm-0.5mm, pod sprężyny można coś zawsze wsadzić podkładkę itd.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#328 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 28 październik 2012 - 17:04

Sprzęgło C-360 To mówicie koledzy ze nie można staczać ani koła ani docisku aby je tylko wyrównać. A sprężyny od ursusa c385 albo mtz82 nie dało by się założyć. Dlamnie to nie było by problemem ze sprzęgło by ciężej chodziło bo ciągnikiem tylko ja jeżdżę no czasem tata ale to rzadko. Proszę o więcej wypowiedzi.

#329 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2012 - 17:27

Sprzęgło C-360 Kup nową tarczę dociskową i nowe sprężyny i to wystarczy, nie będzie żadnych poślizgów, żadnych tam od 80-tek. Jeżeli tarcza dociskowa ma nie równości, to zanim się dotrze tarcza sprzęgłowa, to zawsze będzie się ślizgał, bo nie ciągnie całą powierzchnią, miałem coś takiego, po wymianie tarczy dociskowej i sprężyn,zero poślizgu.

#330 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 28 październik 2012 - 17:37

Sprzęgło C-360 tak ale jak mam nowe sprężyny to nadal sprzęgło leciutko chodzi można ręką wcisnąć a u kolegi to jest znaczny opór a ma jeszcze fabryczne sprzęgło od 73roku i dlatego mnie zastanawia czemu u mnie tak lekko jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 28 październik 2012 - 17:44

Sprzęgło C-360 jak dobrze ustawisz to pierwszy stopień powinien chodzić ręką. Koło zamachowe możesz stoczyć ale tyle samo tokarz musi przybrać powierzchni do której dokręca się docisk. Inaczej będzie ślizgać. Zmierz z ciekawości jaka jest odległość od powierzchni pracy tarczy w kole zamachowym do miejsca przykręcenia docisku i porównaj z nowym. Może coś już było kombinowane. Nie zapomnij przed zjechaniem ciągnika ustawić pierwsze odstęp łap od obudowy docisku, sprzęgła.
KPK Kumurun Team

#332 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2012 - 17:58

Sprzęgło C-360

tak ale jak mam nowe sprężyny to nadal sprzęgło leciutko chodzi można ręką wcisnąć a u kolegi to jest znaczny opór a ma jeszcze fabryczne sprzęgło od 73roku i dlatego mnie zastanawia czemu u mnie tak lekko jest.

Ale ślizga się sprzęgło, czy tylko leciutko chodzi?

#333 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 28 październik 2012 - 19:54

Sprzęgło C-360 NO chodzi leciutko przede wszystkim o to mi chodzi. Z tym poślizgiem to mam takie odczucie jak ciągnę pod górę przyczepe/y ale to może zmiana charakterystyki silnika i dlatego tak mi się wydaje ale np.jak gruberuję 3 to koła w miejscu kręcą jak ma ciężej więc nie wiem już sam. Przyczepę 8 z liściem z buraków ciągnie.

#334 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 28 październik 2012 - 20:00

Sprzęgło C-360 Może jesteś przewrażliwiony. jak dobrze ustawisz sprzęgło to chodzi ono lekko beż jakiegoś śmiesznego wydłużania dźwigni przy skrzyni. A czy ślizga... zrób test na hamulcu i piątym biegu.
KPK Kumurun Team

#335 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 28 październik 2012 - 20:12

Sprzęgło C-360 Oki dzięki koledzy za wypowiedzi. Jesli ktoś coś wymyśli jeszcze niech piszę.

#336 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2012 - 20:15

Sprzęgło C-360 Jak za miele kołami na trójce, to się nie ślizga.

#337 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2012 - 20:18

Sprzęgło C-360 witaj,

kolego masz problem ze sprężynami poniewasz nowe są o wiele miękcejsze pomimo tego że nowe od tych z 70r,wiem to bo grzebie z tym na codzień,lekko pracujące sprzęgło to znaczy że jest dobrze ustawione,
to samo tyczy się sprężyn wymienianych by biegi nie wypadały co jest błędem,wumienia się tylko końcówkę jeżeli jest zdarta a sprężyny stare zostają i biegi nie wylatują.

#338 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:30

Sprzęgło C-360 Zgadzam się z przedmówcą ,robiłem sprzęgło u znajomego kupił nowe tarcze i sprężyny ale gdy rozebrałem sprzęgło i porównałem stare i nowe sprężyny to stare były duzo mocniejsze od tych nowych po prostu badziewie i na tych starych lata do tej pory

#339 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:32

Sprzęgło C-360 No a słuchajcie koledzy jakby założyć tak jak pisałem z ursusa c 385??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2012 - 21:37

Sprzęgło C-360 Ale powiedz mi po co, jak na oryginalnych musi być dobrze.