Polecane posty

balcerek1    92

Jak stoczysz dociski i koło to zwiększysz poślizg tarcz.A sprężyny nowe zakładałeś.Dociski nowe koło 80 zł za sztukę a sprężyny po 3 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tylko przy kupnie tych docisków, tej tarczy stalowej między tarczami weź stare do sklepu, bo są buble cieńsze-grubsze itd, kup taki sam, a koło zamachowe nie pozwól tokarzowi zebrać zbyt dużo, aby tylko wyrównać, wystarczy 0.3mm-0.5mm, pod sprężyny można coś zawsze wsadzić podkładkę itd.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

To mówicie koledzy ze nie można staczać ani koła ani docisku aby je tylko wyrównać. A sprężyny od ursusa c385 albo mtz82 nie dało by się założyć. Dlamnie to nie było by problemem ze sprzęgło by ciężej chodziło bo ciągnikiem tylko ja jeżdżę no czasem tata ale to rzadko. Proszę o więcej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup nową tarczę dociskową i nowe sprężyny i to wystarczy, nie będzie żadnych poślizgów, żadnych tam od 80-tek. Jeżeli tarcza dociskowa ma nie równości, to zanim się dotrze tarcza sprzęgłowa, to zawsze będzie się ślizgał, bo nie ciągnie całą powierzchnią, miałem coś takiego, po wymianie tarczy dociskowej i sprężyn,zero poślizgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

tak ale jak mam nowe sprężyny to nadal sprzęgło leciutko chodzi można ręką wcisnąć a u kolegi to jest znaczny opór a ma jeszcze fabryczne sprzęgło od 73roku i dlatego mnie zastanawia czemu u mnie tak lekko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

jak dobrze ustawisz to pierwszy stopień powinien chodzić ręką. Koło zamachowe możesz stoczyć ale tyle samo tokarz musi przybrać powierzchni do której dokręca się docisk. Inaczej będzie ślizgać. Zmierz z ciekawości jaka jest odległość od powierzchni pracy tarczy w kole zamachowym do miejsca przykręcenia docisku i porównaj z nowym. Może coś już było kombinowane. Nie zapomnij przed zjechaniem ciągnika ustawić pierwsze odstęp łap od obudowy docisku, sprzęgła.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak ale jak mam nowe sprężyny to nadal sprzęgło leciutko chodzi można ręką wcisnąć a u kolegi to jest znaczny opór a ma jeszcze fabryczne sprzęgło od 73roku i dlatego mnie zastanawia czemu u mnie tak lekko jest.

Ale ślizga się sprzęgło, czy tylko leciutko chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

NO chodzi leciutko przede wszystkim o to mi chodzi. Z tym poślizgiem to mam takie odczucie jak ciągnę pod górę przyczepe/y ale to może zmiana charakterystyki silnika i dlatego tak mi się wydaje ale np.jak gruberuję 3 to koła w miejscu kręcą jak ma ciężej więc nie wiem już sam. Przyczepę 8 z liściem z buraków ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może jesteś przewrażliwiony. jak dobrze ustawisz sprzęgło to chodzi ono lekko beż jakiegoś śmiesznego wydłużania dźwigni przy skrzyni. A czy ślizga... zrób test na hamulcu i piątym biegu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak za miele kołami na trójce, to się nie ślizga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witaj,

 

kolego masz problem ze sprężynami poniewasz nowe są o wiele miękcejsze pomimo tego że nowe od tych z 70r,wiem to bo grzebie z tym na codzień,lekko pracujące sprzęgło to znaczy że jest dobrze ustawione,

to samo tyczy się sprężyn wymienianych by biegi nie wypadały co jest błędem,wumienia się tylko końcówkę jeżeli jest zdarta a sprężyny stare zostają i biegi nie wylatują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gores    0

Zgadzam się z przedmówcą ,robiłem sprzęgło u znajomego kupił nowe tarcze i sprężyny ale gdy rozebrałem sprzęgło i porównałem stare i nowe sprężyny to stare były duzo mocniejsze od tych nowych po prostu badziewie i na tych starych lata do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale powiedz mi po co, jak na oryginalnych musi być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No a słuchajcie koledzy jakby założyć tak jak pisałem z ursusa c 385??

 

cze,

wydaje mi się że ktoś cie strasznie namówił do zamaczu z 385,

jeśli chodzi lekko to jest dobrze a jeśli przy tym ślizga ci tarcza to zarzuca zamach olej i tyle,poślizga a za chwilę jedzie spoko i znowu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ludzie są bardzo dziwni, luźno mu chodzi sprzęgło i to dla niego problem :D Nie rozumiem, przecież o to właśnie chodzi. Chyba że nogę tak trenujesz :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Nogi akurat nie trenuje tylko dlamnie to dziwne jest bo w jaką 60-tke nie siądę to ciężej działa i to dlatego mnie zastanawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Być może masz większy odstęp między pierwszym, a drugim stopniem i takie wrażenie, że chodzi lżej, bo powinno się tylko wciskać do pierwszego stopnia, a jeżeli ktoś ma za mały odstęp, to ciśnie dalej, bo nie rozłącza na pierwszym, a łapie już drugi i dlatego to wszystko chodzi ciężej. W mojej też tam chodzi lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Proponuje ustalić czy sprzęgło ma uślizg i to powinno być najważniejsze bo jeśli nie to się cieszyć z przyjemnego wciskania sprzęgła i nic nie ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Luz pedału miedzy pozycją gdy go nie dotykasz do momentu kiedy poczujesz pierwszy opór przy naciśnięciu.

Rozwiń metrówkę i oprzyj ją przed pedałem. Odczytaj ile wskazuje metrówka w najwyższym punkcie pedału. Potem go naciśnij do pierwszego oporu i odczytaj.

Różnica pomiarów ma się mieścić w podanej tolerancji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak tylko wartości są podane na przedłużonej dzwigni czy na orginalnej ?I chyba wymiar w cm a nie mm.

Ja mam skok dość duży na przedłuzonej dzwigni łapki ustawione na 3i6 mm i jest ok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj