Polecane posty

ursus55    11

ja jak kupowałem tarcze to mnie się zapytał czy te po 30zł czy po 120zł, i ja się pytam co to za tarcze za 30zł

To co to była za tarcza za 120zł skoro chełmnowska już najwyższa półka kosztuje 69zł ?chyba ze złota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Tak samo zaciekawiło mnie, co to mogą być za tarcze w cenie 120 zł ?

Mam w swojej ofercie oryginały Ursus i kosztują prawie połowę tej sumy.

Pozłacane ? :)


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Witam mam pytanie, czy dam radę zdjąć tą dźwignie widełek, wałek bez rozpoławiania ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bez rozpoławiania nic tam nie zrobisz. Nawet jak by ci się udało zdjąć widełki to złożyć tego nie ma szans


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

To będzie trochę roboty jeszcze mam na nim tura ... to pół dnia roboty trzeba bedzie poświęcić Dzieki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Witam mam pytanie, czy dam radę zdjąć tą dźwignie widełek, wałek bez rozpoławiania ciągnika ?

 

 

Dasz radę, nawet nie jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Witam , nie da się wyregulować sprzęgła książkowo, dlaczego? muszę sprzęgło regulować na "oko" , jak wyreguluje sprzęgło książkowo na wymiary to biega nie mogę włączyć czy jest to możliwe że się coś przesuwa? jakiś wał / wałek?

 

wymienione zostały obydwie tarcze sprzęgłowe .

Edytowano przez PIOTREK44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Znaczy jak biega? A ustawiałeś sprzęgło przed zjechaniem ciągnika? odległość łapek od obudowy?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Ja to już dawno robiłem to nie pamiętam tylko zastanawiam się czy przypadkiem się wałek jakiś nie przesuwa ponieważ od czasu do czasu pedał sprzęgła się robi luźny na początku, ma luz i muszę go naciągać cięgłem, mechanik kiedyś próbował wyregulować i jeszcze gorzej było i właśnie mnie zastanawia czy się coś nie przesuwa czy jest w ogóle możliwość żeby się przesuwało coś np. wał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spodkałem cię z przypadkiem że widełki na wału były pęknięte i wciskając pedał zabierały część jego roboczego ruchu. To samo się dzieje gdy która kolwiek łapa jest uszkodzona. Trzeba by to dokładnie przepatrzyć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

@seweryn20 dzięki , ktoś coś mi mówił że wał korbowodowy się może przesunąć ale to nie jest prawda chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zawsze wał ma jakiś luz osiowy. Poza tym nawet jeśli goni 2mm to i tak nie ma to znaczącego wpływu na samą pracę sprzęgła. W momencie wciskania pedału zawsze popcha go do przodu. To jego pozycja przy rozsprzęglaniu i do tej pozycji ustawisz sprzęgło. Ciekawi mnie czy łapki są pod odpowiednik kątem. Dla tego właśnie przed zjechaniem ciągnika ustawia się ich odległość do obudowy sprzęgła. I sprawdz podkładki pod nimi na śrubach regulacyjnych. Są dwa rodzaje płaskie i z wypustami. Wytarcie łapek w miejscu styku z łożyskiem. Jak są nie równe też cygani przy ustawianiu i wysprzęglaniu.

Edytowano przez seweryn20
  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1972    0

Odświeżę trochę temat bo nie znalazłem nic w temacie mnie interesującym,Mianowicie walnęło mi łożysko sprzęgłowe w c 360.Oczywiście rozpoławiam i wymieniam łożysko, łapy, sprężynki łapek,kapturki nie ruszając nic w tarczach sprzęgłowych(sprzęgło robione 7 lat temu kompletnie).Składam do kupy ustawiam pierwszy stopień i drugi na łapkach metodą tzw na oko(zawsze tak regulowałem),odpalam ciągnik i tu moje zdziwienie.Pierwszy stopień działa jak laleczka czyli idealnie ale drugi czyli WOM nie mogę wysprzęglic.Sprawdzam wizualnie i wydaje mi się że wszystko jest ok,odległości od łapek prawidłowe ale jak włączę przekaźnik to wciskając sprzęgło do końca nie wyłącza się wałek WOM.Wygląda to tak jak by tarcza 2 stopnia przykleiła, zapiekła sie do tarczy dociskowej od strony silnika(widac jak sie odsuwa tarcza wom podczas wciskania sprzęgła do oporu).I tu moje pytanie czy ktoś sie już spotkał z czymś takim i jak to naprawił . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Czy aby nie skrzywiła się tarcz sprzęgłowa podczas zjeżdżania silnika ze skrzynią ? Jak założone tarcze? Tarcze mają być założone dłuższym kołnierzem w stronę silnika.

Bo na to wygląda że coś jest źle ,jak napisałeś ,że łapki odciągają docisk to ja tu innej opcji nie widzę.

Edytowano przez Radekk
  • Like 1

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tarcze zakładasz długim kołnierzem do silnika.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1972    0

Nie nie samego sprzęgła nie ruszałem tylko łapy i osprzęt z nimi związany,oraz łozysko bo to było problemem rozpołowienia ciągnika.Na razie nic nie poprawiłem dokręciłem wszystko i jeżdżę.Pierwszy stopień działa jak pisałem i jak włączę WOM na zgaszonym silniku to i z turem nie ma problemów.C 360 jest 3 ciągnikiem więc nie ma wielkiej potrzeby na 100% działanie a rozpoławac i szukac przyczyny nie mam chwilowo czasu(siewy ,orki sami wiecie).Trochę liczę,że samo sie rozrusza w trakcie prac ale mam marne nadzieje.Nadal czekam może ktoś miał podobną awarię i przyczyna okażę sie banalnie prosta :) Kolega Radekk sugeruje skrzywienie podczas składania moze i tak ale czy można to sprawdzic bez rozbierania(rozpołowienia)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Spróbuj cofnąć łożysko do tylu na cięgle i dopiero ustaw łapki do łożyska wyporowego. :) Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na oko to można przykręcić lemiesz do pługa a nie ustawić sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

I tu się mylisz.Ja zaczynam zawsze od drugiego stopnia ustawiając łopatki na styk do łożyska potem cofam na cięgle na oko na 6-7 milimetrów i ustawiam pierwszy stopień na styk do łożyska potem jeszcze cofam do tyłu łożysko do tyłu aby uzyskać luz i jest zawsze dobrze.Nie zda żyło mi się jeszcze żeby coś się działo albo sprzęgło szarpało. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Witam mam problem ze sprzęgłem i moderator skierował mnie tutaj.Mam taki problem ze sprzęgło bardzo lekko mi działa nie mam zadnej przedłużki czy coś w tym stylu jest ustawione tak jak podaje książka a sprzęgło nadal bardzo lekko się wciska można to robić ręką. Sprzęgło robiłem w tamtym roku bo myślałem ze sprężyny są przegrzane ale nie pomogło. Teraz moje pytanie czy mogę zastosować inne sprężyny i czy tarczę docisku można stoczyć po to żeby wyrównać nierówności i koło tak aby było idealnie płaskie bo mam już troszkę nierówną powierzchnię. Interesuje mnie najbardziej pierwszy stopień zeby się nie slizgalo. Proszę was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pod sprężynami są podkładki tak jak by ze skóry żeby sprężyny się nie przegrzewały.A zakładałeś nowe tarcze.Jak tak to może masz już stoczone dociski sprzęgła.Jak rozbierzesz musiał byś porównać z nowymi. :D Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Tarcze zmieniałem podkładki pod sprężyny wymienione a dociski nie były staczane ciągnik od nowego na tym docisku i moje pytanie czy moge je stoczyć aby wyrównać docisk i koło. A jak z tymi sprężynami można dopasować coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj