Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

691 odpowiedzi na ten temat

#221 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:38

Sprzęgło C-360 Kolega z forum bardzo dokładnie i szczegółowo to opisał,wystarczy poszukać:
http://www.agrofoto....post__p__261953

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 11:29
  •  

#222 Share kret

kret

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 11:21

Sprzęgło C-360 Ale mi chodzi o to że łożysko oporowe można ustawić w bardzo wielu pozycjach przed rozpoczęciem regulacji i czy całkowite zdjęcie cięgna i cofnięcie łożyska do tyłu jest prawidłową pozycja do rozpoczęcia regulacji???

Edytowany przez milanreal1, 03 kwiecień 2011 - 11:33.
cytowanie poprzedniego posta

#223 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:20

Sprzęgło C-360 Właśnie że nie można ustawić w wielu pozycjach.
Jak byś przeczytał cały ten temat to byś wiedział że odległość dźwigienek od pokrywy sprzęgła powinna wynosić odpowiednio 25 i 19 mm.

Edytowany przez asharot, 03 kwiecień 2011 - 12:20.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#224 Share kret

kret

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:54

Sprzęgło C-360 A w którym miejscu mierzy się ta odległośc bo nie bardzo rozumiem..?? na końcu łapki?

Edytowany przez milanreal1, 04 kwiecień 2011 - 14:51.
cytowanie poprzedniego posta

#225 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:06

Sprzęgło C-360 Tu masz wszystko wyjaśnione.

http://zapodaj.net/e...84989f.jpg.html

http://zapodaj.net/9...c39076.jpg.html

Edytowany przez seweryn20, 03 kwiecień 2011 - 19:08.

KPK Kumurun Team

#226 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:56

Sprzęgło C-360

Witam
Mam pytanie dotyczące regulacji sprzęgła. A mianowicie ja przed regulacją zdejmuje cięgno sprzęgła tak, że łożysko oporowe jest cofnięte maksymalnie do tyłu i wtedy ustawiam luz między łopatkami I stopnia na 6mm a II stopnia na 12mm następnie zakładam cięgno i ustawiam tak żeby przy włączonym silniku łożysko się nie kręciło.
Czy to dobry sposób? czy robię może coś źle?

Żle, tak się nie ustawia sprzęgła.PO CO ZDEJMUJESZ CIĘGŁO? Łożysko całkiem aż przy końcu nie musi być, ważny jest luz między łożyskiem a dzwigienkami najlepiej dorób sobie taki szczelinomierz z płaskownika żeby grubosć była 4mm a szer. 10mm. Ustawiając pierwszy stopień wkładasz szczelinomierz miedzy łożysko a czoło dzwigienki musi być 4mm luzu i tak po kolei, drugi stopień tak samo tylko luz 10mm.Trzeba to ustawić bardzo dokładnie, na nie pracującym silniku jak ręką nacisniesz pedał żeby łożysko doszło do dzwigienek musi być słyszalne jedno takie puknięcie bo jak dwa lub trzy to każda dzwigienka ma inny luz a wtedy może sprzęgło szarpać mówię tu o pierwszym stopniu bo drugiego sam nie wysłuchasz. Jałowy skok pedału sprzęgła ma wynosić 35mm.

Edytowany przez MAT912, 03 kwiecień 2011 - 19:58.

#227 Share kret

kret

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:34

Sprzęgło C-360 Rozumiem ze chodzi tu o luz między dzwigienkami a łożyskiem a próbuje sie dowiedziec w jakiej pozycji nalezy ustawić łożysko przed rozpoczęciem regulacji??
Wcześniej ktoś napisał że odległość dźwigienek od pokrywy sprzęgła powinna wynosić odpowiednio 25 i 19 mm. Ale w którym miejscu mierzy się ta odległość?

#228 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 06:25

Sprzęgło C-360 Między obudową docisku a dzwigienkami. Ale do tego musiał byś rozpołowić ciągnik. Zrób tak jak napisał MAT a będzie dobrze.
KPK Kumurun Team

#229 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2011 - 10:03

Sprzęgło C-360

Rozumiem ze chodzi tu o luz między dzwigienkami a łożyskiem a próbuje sie dowiedziec w jakiej pozycji nalezy ustawić łożysko przed rozpoczęciem regulacji??
Wcześniej ktoś napisał że odległość dźwigienek od pokrywy sprzęgła powinna wynosić odpowiednio 25 i 19 mm. Ale w którym miejscu mierzy się ta odległość?

Przecież napisałem Ci że nie musi być na końcu,ustaw na cięgle tak żeby odeszło z 1cm od końca i w tedy ustaw, łożysko nawet przy końcu nie powinno być bo jesli się tarcza trochę zużyje to się zmniejszy luz na dżwigienkach a tym samym jałowy skok pedału sprzęgła i jeżeli dżwigienki są równo to wystarczy cięgłem cofnąć łożysko i luzy są zachowane.

#230 Share wirus07

wirus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 19:24

Sprzęgło C-360 Po czym przy c360 poznać czy tarcza sprzęgłowa jest zużyta czy nie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share djthomas

djthomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 20:45

Sprzęgło C-360 Jak rozbierzesz to musisz patrzeć czy jest tak jak by wytarta czy nie.

#232 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 17:54

Sprzęgło C-360 Witajcie
Mam pytanie:
Jaką grubosc mają tarcze sprzęgłowe w c360?

pozdr

#233 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 22:56

Sprzęgło C-360 Witam.Otóż mam problem ze sprzęgłem.Muszę sie dowiedzieć jak poprawnie złożyć całe sprzęgło??Od początku do końca.pokupiłem wszystkie części które uważam za zużyte i teraz czas przyszedł na złożenie tego :( .. I mam kilka pytań do tego
1.Czy zakładać i patrzeć wedle znaków które są pokazane na tarczach dociskowych(mechanik mówił że to jest do wyważania całego docisku aby równy ciężar miał docisk na każdych stronach)są to takie niewielkie otworki z boku docisku.
2I jak mocno skręcać docisk aby nic nie uszkodzić,bo wcześniej miałem problemy z wałkiem odbioru mocy nie mogłem go wyłączyć :( musiałem gasić silnik dopiero wtedy sie wyłączył.
3 i trzecia podstawowa sprawa regulacja jak powinna być ;)
Prosiłbym o szybką odpowiedz bo mam zamiar jutro żniwować A nie mam ciągnika :( Pozdrawiam wszystkich
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#234 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 03:49

Sprzęgło C-360 http://www.instrukcj...rukcja_napraw_1

Prosze bardzo. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje.

KPK Kumurun Team

#235 Share jaro0101

jaro0101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 18:31

Sprzęgło C-360 Witam,
mam mały problem, otóż wymieniam w mojej C-360 silnik na 3p. Mam już wszystko gotowe, ale zastanawia mnie jedna sprawa. Tarcza sprzeglowa I stopnia w zwyklej c360 rozni sie od tej dedykowanej dla 3p. Roznica polega na długosci tej "kryzy" w tarczy którą nasuwa sie na wałek sprzeglowy. W 3p te kryzy sa z obu stron równe. Nie chce wymileniac dodatkowo tarczy, gdyz sa to dodatkowe koszta, a stara jest w db stanie. I tu mam pytanie, jesli zaloze tatcze odwrotnie niz powinna byc(dluzsza kryza do docisku) to czy bedzie to mialo wplyw na prace i zuzywanie sie sprzegla?

#236 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 20:31

Sprzęgło C-360 Dzięki wielkie napewno sie przyda ;)
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#237 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 09:48

Sprzęgło C-360 Jezeli załozysz tą tarcze odwrotnie tzw. dłurzszym koncem do koła, sprzęgło nie będzie działac. Ta tuleja bedzie się zapierac o zamach,
a okładiny wogóle nie bedą dotykały zamachu.
Załuz ją normalnie dłuzszą stroną do srodka, tak jak ma byc i będzie git. :)

#238 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 09:54

Sprzęgło C-360 Podczepie się tu :)
Czy to prawda ze docisk powinien byc odpowiedznio załozony, zeby było odpowiednio wyważaone? :huh:
Bo umnie jest tak ze dzwigienki są wyrególowane, ale podszarpuje jak załącza. Sprzegło było naprawiane, nowa tarcza 1 stop.

#239 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 19:14

Sprzęgło C-360 Racej nie. Wyważona jest pokrywa, wyważone jest koło zamachowe i obie tarcze docisku.. W jednym i drugim różnice w masie spowodowane błędem obróbki lub różnicom w masie materiału są zlikwidowane. Jak złożysz będzie dobrze. Ważne jest tylko koło zamachowe ze względu na znaki kąta wtrysku ale jego akurat nie da się założyć zle. Jeśli ci szarpie mimo nowej tarczy to przyjrzał bym się samym tarczom docisku, z biegiem czasu lubi pęknąć lub nierówno się zurzyć, powierzchni koła zamachowego i sprężynom.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 18:07

Sprzęgło C-360 @seweryn20 dzięki jeszcze raz wielkie za ten katalog poskładaliśmy to i wszystko elegancko chodzi :P Wcześniej to sprzęgło ciężko chodziło a teraz elegancko leciutko tak jak w zetorze :rolleyes: Dzięki jeszcze raz bardzo pozdro ;)