Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło C-360

709 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2009 - 09:32

Sprzęgło C-360 To by wskazywało na zużycie tarczy WOM. Zmniejszyła się grubość tarczy przez co zmniejszył się także luz miedzy dźwigniami a łożyskiem wyciskowym (wyrównał się z luzem pierwszego stopnia). Wyreguluj sprzęgło i zobacz czy to coś da. Jeżeli nie trzeba będzie wymienić tarcze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło C-360 Dzisiaj, 08:09
  •  

#102 Share smigiel991

smigiel991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 11:25

Sprzęgło C-360 w mojej c 360 po wciśnięciu do połowy spżęgła z okolic docisku wydobywa sie stukot ,gdy wcisne sprzęgło do opory stukot ustaje wymieniłem dociski 1 i 2 stopnia ,łożysko,tarcze ,tzw.kaczą łape , i pokrywe na wałek wychodzący z skrzyni . nie mam już pojęcia co to może byc , biegi mi łandie wchodzą
licze na waszą pomoc :D

#103 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 18:02

Sprzęgło C-360 witam, szukałem na tym jak i na innych forach informacji o tym jaki jest prawidłowy układ tarcz sprzęgłowych w ciągniku ursus 4003 (360)
moj problem polega na tym ze po zalozeniu (prawdopodobnie dobrze) tarcz sprzegłowych, ciągnika nie można wysprzęglić. Przy odpalonym ciągniku słychać trzaski i nie ma mowy o wbiciu biegu, dokonywałem też regulacji ale to nie dało skutku. w tarczach są piasty i po jednej stronie są wyższe kołnierze a po drugiej niższe, wiem że to 2 stopniowy układ i chciałbym zapytać jak tarcze należy założyć? dorzucam tez poglądowy obrazek :)

tu mój ciągnik
Dodany obrazek
a tu obrazek poglądowy w ułożeniu jak ze zdjęcia,tarcze założyłem jak na obrazku poglądowym, czy dobrze założyłem tarcze ?
Dodany obrazek

EDIT:
znajomy ojca do którego właśnie dzwonił stwierdził ze tarcze obydwie powinny isc kołnierzami wyższymi w strone silnika, to dziwne bo przy sciąganiu starych tarcz, ta I stopnia szła kołnierzem wyższym do skrzyni biegów/kabiny.

jak to wkońcu ma być, bo każdy na wsi co innego mówi a codziennie rozpoławiać ciągnika mi sie nie chce, aczkolwiek doszedłem juz w tym do perfekcji :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

#104 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 18:39

Sprzęgło C-360 tutaj masz rysunek katalogowy i kład tarcz Sprzęgło dwustopniowe - Tablica 18 może ci to w jakiś sposób pomorze
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#105 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 19:07

Sprzęgło C-360 te bliżej silnika (jezdną) kołnierzem do silnika a tę drugom kołnierzem do skrzyni o ile dobrze pamiętam

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2009 - 19:29

Sprzęgło C-360 Obie tarcze wyższymi kołnierzami powinny być w jedną stronę - w stronę silnika.

#107 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 19:57

Sprzęgło C-360 http://adrianolek.co...niowe C 330.jpg

moje wiedza się sprawdziła tak jest w c-330 a w 60 to chyba tak samo

#108 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:09

Sprzęgło C-360 powiem tak, gdy tarcza od wom'u była założona wyższym kołnierzem do skrzyni to tak jak by tarła o tą tuleję w ktorą wchodzą wałki więc ta napeno ma być kołnierzem wyższym w stronę silnika, bardziej mi zależy na tej tarczy od napędu, jak widzę i tu nie ma jednej wspólnej wersji ale juz kilka razy rozbierałem ciągnik i została mi właściwie tylko jedna konfiguracja do wypróbowania, czyli obydwie tarcze wyyższymi kołnierzami w strone silnika, bo żadna inna kombinacja nie dała efektu w postaci dobrego wysprzęglania, zastanawia mnie tylko dlaczego przy takim samym ustawieniu na starych tarczach sprzegło bardzo dobrze chodziło... dzięki za odpowiedzi...

EDIT:

no i wyjasnilo sie, tarzce mają być założone obydwoma wyższymi kołnierzami piast w strone silnika, zanim zaczniemy regulować srubami naciągającymi łapy, musimy ustawić odpowiednio położenie łożyska dociskowego za pomocą cięgna łączącego docisk łożyska z pedałem sprzęgła, regulacji tej dokonuje sie skracając lub wydłużając odpowiednio ciegno, tak aby odległośc luźnego ruchy pedała wynosiła ok 35 mm, potem dopiero regulujemy I i II stopien łapami. dla jazdy zaleca sie ustawienie ok 4 mm odleglosci w stanie jałowym, od łożyska do łap, a dla II stopnia ok 10 mm, ale w zaleznosci od upodoban mozna oscylowac z tymi wartosciami, oczywiscie w granicach rozsądku... dziekuję.. :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

#109 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:00

Sprzęgło C-360 Mam problem cieknie mi z wałka trzymającego pedał sprzęgła i ręcznego nei wiem jak to dokładniej nazwać ale chyba wiecie o co chodzi ten wałek wchodzi do skrzyni i do niego są przymocowane cięgła od ręcznego i sprzęgła a ciągnik to c360. I tutaj pytanie czy tam jest tylko jakiś uczelniacz czy cos który można by wymienić bez rozkładania skrzyni tzn chodzi mi czy da rade to zrobić nie rozbierając skrzyni (właśnie w tamtym miejscu mi cieknie)itp.. ?

No i nastepne pytanie czy da rade dokupić caly pedał sprzęgła bo mój sie rozpadł a raczej przetarł i ile to może kosztować ?

#110 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2009 - 19:10

Sprzęgło C-360 Odpowiedź 1: Należy spuścić olej ze skrzyni biegów, Zdjąć dźwignie sterujące hamulcami oraz pedał sprzęgła i wyjąć wałek. Po obu stronach skrzyni biegów będą widoczne simmeringi, które należy wymienić a następnie zamontować wszystko w odwrotnej kolejności. I tutaj pojawia się mały problem. Jeżeli nigdy nie robiłeś tego typu naprawy jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że uszkodzisz uszczelniacze przy wkładaniu wałka.
Odpowiedź 2: Proponuję zobaczyć w sklepie z częściami. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:19

Sprzęgło C-360 co do wałka Elektrotechnik dobrze gada. ale może wystąpić jeden problem wałek może być zużyty i nawet po wymianie uszczelniaczy może cieknąć a wtedy to tylko wymiana tego wałka lub kombinacje

#112 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:30

Sprzęgło C-360 Żeby nie uszkodzić uszczelniaczy to najpierw wsuń wałek w skrzynię a potem nabij nowe uszczelniacze

#113 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:33

Sprzęgło C-360 Dzieki sam tego robil nie będe jak juz to z tatą a jak te uszczelniacze się nazywaja dokładniej bo nei wiem czy nie zrozumieją jak powiem im tak w sklepie z czesciami xD

#114 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 01 październik 2009 - 20:49

Sprzęgło C-360 simmeringi powiesz że na ten wałek i dadzą ci w odpowiednim rozmiarze

#115 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 październik 2009 - 12:58

Sprzęgło C-360 Apropo tego walka. U mnie narzazie nie cieknie, ale wkurzające jest jedno. Z lewej strony jest już to dość wypracowane wszystko. I wciskając sprzęgło, obraca się także chyba cały wałek trochę. Co za tym idzie lubi zablokować kola ręczny hamulec. Czy konieczna jest wymiana całego walka wraz z pedałem sprzęgła?. Czy macie możne jakieś domowe sposoby na naprawienie tego. Nie chciałbym ruszać tam nic dopóki olej nie cieknie.

Mam 2 opcje.

1. Zawiesić pedał sprzęgła w innym miejscu. Wtedy ten wałek byłby jedynie do ręcznego.

2. Zrobić ręczny na lince, tak, aby ominąć całkowicie ten wałek przy użyciu ręcznego.

Tez macie taki problem?

#116 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2009 - 16:19

Sprzęgło C-360 Się nie smarowało to się zużyło. :) :) :) A teraz poważnie. Nie wiem czy warto kombinować z przenoszeniem pedału lub z linką do ręcznego. Najprościej założyć nowy wałek i ewentualnie nowy pedał sprzęgła, tym bardziej, że to wszystko nie zużywa się w ciągu roku czy dwóch. Po wymianie przez 10 albo więcej lat będziesz miał z tym spokój.

#117 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 październik 2009 - 16:21

Sprzęgło C-360 Kupiłem juz pedał sprzęgła 18zł xD wiec nie jest masakrycznie u mnie cieknie ale zrboie to zimą jak nei bedzie używany ciągnik.

#118 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 październik 2009 - 16:26

Sprzęgło C-360 :):):) akurat mysle, ze 360 jest takim specyficznym traktorem, ze jemu smarowania na zewnatrz kadluba nie brakuje.

Jest tak stary, ze ma prawo sie to wyrobic.

ale dobra wiadomosc ze pedal sprzegla to koszt ok 18 zl. Walek pewnie tez wiecej jak 20 nie bedzie kosztowal. Tylko boje sie, ze jak sie ruszy to juz zacznie cieknac wszystko pokolei .

#119 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 02 październik 2009 - 18:59

Sprzęgło C-360 Żeby nie zaciągało ręcznego to założyć sprężynę na dźwignię co jest na wałku założona,a drugi brzeg przyczepić do podstawki skrzynek akumulatorów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 00:14

Sprzęgło C-360 Witam aby ten walek wyjąć to wystarczy zciągnąc pedaly wszystkie i wyciągnąć go do siebie ? A czy w sierodku nic nie wypadnie do skrzyni czy coś ? bo musze wymienić te uszczelniacze na tym walku więc myśle że włoże je od zewnątrz i wsadze potem wałek zgadza się ?