fendt1992

Valtra 8450 Delta -Trzaski i stuki w skrzyni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fendt1992    0

Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygibas    3

Też mam to w 8400, dodatkowo na 4 biegu na szybkim zakresie lubi szarpnąć przy zmianie powershiwtów. Czy może być to związane z tłumikiem drgań w tarczy sprzęgła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manieks    0

Witam. Czy udało się znaleźć przyczynę tych problemów. W mojej 8350 dzieje się podobnie. Na luzie słychać szumy i stuki w skrzyni, a po przełączeniu pół biegu takie dźwięki jakby zgrzyty. Tak jakby nie mógł wskoczyć. Rozbierając nie było widać nic podejrzanego. Wszystkie elementy nie uszkodzone, żadnego podejrzanego luzu. Proszę o pomoc co może być problemem. Piękna wiosna a ciągnik zagadka w garażu. Ręce opadają na samą myśl kolejnej rozbiórki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inter888    0
Dnia 8.04.2018 o 10:45, Manieks napisał:

Witam. Czy udało się znaleźć przyczynę tych problemów. W mojej 8350 dzieje się podobnie. Na luzie słychać szumy i stuki w skrzyni, a po przełączeniu pół biegu takie dźwięki jakby zgrzyty. Tak jakby nie mógł wskoczyć. Rozbierając nie było widać nic podejrzanego. Wszystkie elementy nie uszkodzone, żadnego podejrzanego luzu. Proszę o pomoc co może być problemem. Piękna wiosna a ciągnik zagadka w garażu. Ręce opadają na samą myśl kolejnej rozbiórki. 

Udało się naprawić ciągnik ? Co było przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam siedzi DPS przekładnia, jest ich kilka "rodzai", trzaski itp. to nic innego jak nadmierne luzy pakietów sprzęgieł, luzy przekładni planetarnej, problem z prawidłowym funkcjonowaniem hydrauliki przekladni. Najpierw trzeba by pomierzyć sekwencje ciśnień, czy nie ma spadków ciśnień itd. Potem rozbierać, bez wiedzy, specyfikacji itd. nie jeden rozbierze stwierdzi że niby git, złoży i dalej trzaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Jest taki problem że zginęła jednyka i dwójka. Na polowych i szosowych nie ma wogole. 3i 4 działają normalnie. Co to może być ?
    • Przez Dominik8686
      Witam.Jest problem ze skrzynią w MacCormiku cx110 xtrashift 2012 rok  -Dźwignia od zmiany zakresów nie chce się przełączać. Siedzi na 3-zakresie.Kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni się świeci. Ładowacz czołowy podnosi.Czy dźwignia od zakresów nie działa ponieważ być może nie ma ciśnienia oleju w skrzyni ?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez KamilStachurski
      Witam. Mam problem ze skrzynia 32x32 w massey 3050. Chodzi o to że jak przełącze na żólwia I wbije jaki kolwiek bieg to jest zgrzyt nie ważne czy A czy B przód czy tył. Na zającu jest wszystko okej wszystkie biegi działają tak jak powinny. W czym może tkwić problem? Szczerze mówiąc używam tylko zająca nie ma okazji przechodzić na żółwie Ale jednak siedzi w głowie to że coś tam nie gra w tej skrzyni.
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj