Polecane posty

pietro1984    0

Witam mam takie zapytanie poniewaz sttaram sie troche poprawic władka i mam zamiar wymienic obrotomierz. I teraz tak czy musi byc tylko orginalny obrotomierz,bo mam na mysli taki obrotomierz od c330, c360 wydaje mi sie ładniejszy i bardziej czytelniejszy. Ma ktos taki patent u siebie czy oryginalny naped bedzie pokazywal obroty takie same na oryginalnym i na tym od ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A ja dodam ciekawostkę, że z ciekawości podłączyłem zegar z Opla Kadetta 1,6i 91' i na pełnym gazie pokazał ok 50km/h. Kwadrat pasował, ale pancerza już nie przymocuje.

 

Musisz podjechać do kogoś, kto ma C360, ale blisko traktor traktora i pociągnąć linke i sprawdzić obroty, jeśli będzie pasować, to kupuj. Małe przekłamanie chyba nie ma znaczenia w ciągniku :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Przecież orginalny jest kapitalny- ma obroty, prędkość dla każdego biegu i można wyciąć podłużając w tarczy okienko mtg i będą dodatkowe trzy cyfry po mtg tz. 10ta, 100na i 1000na część motogodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietro1984    0

no właśnie tak sie składa ze mój tata ma c360 to bez problemu mozna porównac gdybym tylko miał obrotomierz we władku jakis napęd jest linki nie mam wogóle a dziura na desce zatkana prędkościomierzem od stara 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam najlepiej zacząć wymianę właśnie od zegara, potem silnik, następnie skrzynie i koła i wyjdzie nam jakiś składak "CUDAK" :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietro1984    0

wiesław16 chciałem dodac ze skrzynia biegów,uklad kierowniczy i układ hydrauliczny juz po naprawie zostało mi wymiana oleju w silniku i doprowadzenie do porzadku układ zasilania paliwowego ps jeszcze moze odnowienie lakieru w tym roku. Tak wiec kolego nie nasmiewaj sie ze mnie ze zaczynam remont od wymiany obrotomierza bo obrotomierz i takie żeczy jak czujniki to bedzie wykonczenie remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kolego, czy obrotek jest jakiś drogi? A wymieniając napęd to nie daj się nabrac na taki za 50 zł, Ja kupiłem za 38,50 Na Allegro, taki, że jak pomalujesz, to nikt nie pozna że nieoryginalny bo ma wybite CCCP :D I linkę daj dobrą ruską, koniecznie wpuść do niej oleju.

Póki co to ode mnie tyle w dziedzinie Obrotomierzy.

Pozdrawiam Zbyszek :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, ja tu się nie naśmiewam ,ale jak czytam że ktoś chce wymieniać oryginały na jakieś tam coś przeznaczonego do parady "bubla" jako atrapę i zaczyna kombinować czy będzie pasować to, a czy będzie działać tamto, to krew mnie zalewa ,oryginały które są precyzyjne ,fabryczne, i spełniają swoją rolę do czego fabryka to zastosowała i przeznaczyła, to ja nie mogę takich ludzi zrozumieć, oryginalny zegar posiada licznik prędkości i to dla poszczególnego biegu ,wskażnik obrotów silnika, jak też wskażnik obrotów wom, i to jest tak, jak wyżej jeden z kolegów napisał , i to co do czego służy, co więcej więc potrzeba,- wyglądu? zamiast właściwych wskazań, to dla mnie robienie i upiększanie jako jakiejś zabawki (dziecinada), a są do kupienia fabryczne i tanie zegary, a zarazem praktyczne i dlatego nie rozumię pewnych przedsięwzięć jakoby ów zegar był nie osiągalny i szuka się nie wiadomo czego, aby powstał jakiś tam składany cudak, gdzie ów wskażnik bedzie miał się nijak do rzeczywistych wskazań, ja rozumię jakiś zamiennik jeśli jest niedostępny oryginał, lub cena wzięta z kosmosu ,to wówczas sam popieram zastąpienie czegoś, rozsądnym zamiennikiem, ale tego nie mogę zrozumieć i taki temat ,to zaśmiecanie innych sensownych tematów na forum :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietro1984    0

przepraszam jezeli kogos zdenerwowałem tym postem. poprostu takie mysli chodziły mi po głowie wiec sie zapytałem innych o opinie ale widze że nie znalazłem przychylnej opini wiec wybór bedzie normalny oryginalny obrotomierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,przecież równie dobrze ktoś kolejny założy temat, przednie lampy od C360, następny ktoś, opony od C330 ,a może lusterka od Kamaza, itd. itd.w jakiś bardziej sensownych pomysłach można rozwijać tematy aby usprawniać i ulepszać nasze traktory i maszyny, aby były bardziej wygodne i praktyczne :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież orginalny jest kapitalny- ma obroty, prędkość dla każdego biegu i można wyciąć podłużając w tarczy okienko mtg i będą dodatkowe trzy cyfry po mtg tz. 10ta, 100na i 1000na część motogodziny.

 

a jakies zdięcie takiej modyfikacji mozna prosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Fotki brak, piszę z telefonu i fotki nie wchodzą. Trzeba zdjąć szkło, wskazówkę, odkręcić tarczę i cieniutkim przecinakiem wyciąć okienko, dopiłować iglaczkiem i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotki brak, piszę z telefonu i fotki nie wchodzą. Trzeba zdjąć szkło, wskazówkę, odkręcić tarczę i cieniutkim przecinakiem wyciąć okienko, dopiłować iglaczkiem i git.

 

Faktycznie instrukcja się zgadza i w ten sposób zwiększyłem liczbę motogodzin ;)

Efekt mojej modernizacji.

post-61730-0-01242300-1384110736_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

O kurde, ja też chcę :D

Te czerwone to pewnie zasuwają jak wściekłe :P

Przecinek trzeba było dorysować na tej tarczy...

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ja też chcę :D

Te czerwone to pewnie zasuwają jak wściekłe :P

Przecinek trzeba było dorysować na tej tarczy...

 

okienko dla 3 ostatnich cyferek, odsłoniętych w czasie "tuningu" zostało po krawędzi pomalowane-dla zaznaczenia , a czerwone kółeczko zatrzymuje się tylko wtedy, gdy wyłączę silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z swoim obrotomierzem u mnie w Władku otóż na obrotach ok 1 tyś skazówka tak lata ( drga ) na większych obrotach już tak się nie dzieję aczkolwiek nie raz zdarza się . dodam że linka ma 1,5 roku może ktoś wie jak rozwiązać problem .


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Probowales linke ukladac w inny sposob? Zgiecia powoduja zakleszcanie linki w pancerzu i szarpanie.

W sumie to jest normalne, nie widzialem Wladka zeby wskazowka nie latala, ot taki urok i ladnie to wyglada.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Troszkę Kolega przesadza z tymi ulepszeniami, wyjmij linkę z pancerza i zobacz, czy nie odstają od niej druty Jeśli wystają to linka złom, jeśli wszystko w porządku, lub wymienisz linkę, to wlej tak żeby druga stroną wyszło i składaj.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9

Jak sie sciaga. Wskazowke licznika?

Kupilem nowy zegar do t25 lrcz sprzedawca okazał sie takim fachowcem ze wyslal z tarcza i rozpisem prędkości do mtz'a

Chcialem podmienic tarczke ze starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cineek
      Witam Oglądałem dziś MF 6180 w dość przystępnej cenie, ale nie działa w nim obrotomierz (tzn. podczas pracy silnika obrotomierz wskakuje pomiędzy 5 a 10) Mam pytanie czy liczy mth? Właściciel twierdził że w większości nie działa, ale rzekomo liczy mth. Jak to mozna naprawić i czy rzeczywiście liczy moto-godziny? Pozdrawiam
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez tomek44
      Witam! Potrzebna pomoc, otóż szwankuje mi obrotomierz jego wskazówka delikatnie drga do około 300-500 obr/min i nie rusza wyżej. Myślałem ,że problem tkwi w czujniku obrotów który znajduje się w pompie hydraulicznej jednak po wymianie na nowy dalej jest to samo. Proszę o rade gdzie dalej szukać, czy jest to awaria samego licznika a może problem tkwi gdzie indziej.
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.
    • Przez piotrekbial1
      witam przerabiał ktoś  problem  z obrotomierz  elektronicznym w 54serii ? 
      orientuje się  ktoś  na którym  pinie idzie sterowanie z alternatora na obrotomierz  i czym jest sterowany ? masa czy może  prądowym ? 
      jeśli  ktoś  ma dostęp  do rozpiski skrzynki bezpiecznikow byłbym  wdzięczny 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj