Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa maszyn rolniczych - ceny

183 odpowiedzi na ten temat

#161 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 luty 2014 - 21:44

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Najprawdopodobniej pomieszał pojęcia za co zawsze bezlitośnie wszystkich gani.
A wiec Elektrotechnik walnij sobie punkty za wprowadzanie w błąd.

Nie prawda. Rolnik odliczy sobie VAT, a zapłatę za usługę wliczy w koszty funkcjonowania gospodarstwa i wychodzi taniej niż jakby mu to robił pan Zdzichu za połowę tej stawki.

Edytowany przez janusz20, 03 luty 2014 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dzisiaj, 15:13
  •  

#162 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 luty 2014 - 10:54

Właśnie o tym pisałem że nie można (może trochę niezrozumiale) a @Elektrotechnik sugerował że można.

Nie sugerowałem, że można ale rzeczywiście tak to wyglądało i faktycznie mogło to wprowadzić w błąd. Po prostu z rozpędu wymieszałem w jednym worku firmy i gospodarstwa rolne, bo tak jak napisałem wcześniej robię również usługo dla firm, ale faktycznie kosztu materiałów i usług nie można zaliczyć do kosztu uzyskania przychodu w gospodarstwie. A co do VAT, to zawsze płaci go ostatnie ogniwo w łańcuchu, czyli klient, a wszyscy inni przedsiębiorcy tylko ten VAT przekazują.

Edit: Nie dawało mi to spokoju, i przypomniało mi się, że mój znajomy prowadzi działy specjalne produkcji rolnej. Zadzwoniłem do niego i okazało się, że płaci podatek dochodowy, jest na KPiR. Tak więc gospodarstwo rolne może płacić podatek dochodowy.

#163 Share endriu007

endriu007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 luty 2014 - 17:42

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Witam ile bierzecie za instalacje do c360 bo dzisiaj byłem u elektryka to powiedział mi, że 250zł + instalacja ze sklepu. Ja wolał bym, żeby była zrobiona z grubszych kabli bo te ze sklepu są bardzo delikatne. ile za taką przyjemność?

#164 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 luty 2014 - 14:30

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Ja biorę 200 zł w 330, a 250 zł w 360 plus materiał, nieważne, czy montuję gotową, czy robię. Wczoraj montowałem gotową do 330, oczywiście chińską, to i tak trzeba było wszystko przerabiać i podłączać od nowa i czasowo wychodzi tak samo jakby się robiło od podstaw.

#165 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 luty 2014 - 16:59

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dwie i pół stówy za położenie instalacji?! :blink:
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#166 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:54

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Oczywiście + VAT.

#167 Share endriu007

endriu007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:13

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Czyli cena normalna dziękuje za odpowiedz.

#168 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:37

Ja biorę 200 zł w 330, a 250 zł w 360 plus materiał, nieważne, czy montuję gotową, czy robię. Wczoraj montowałem gotową do 330, oczywiście chińską, to i tak trzeba było wszystko przerabiać i podłączać od nowa i czasowo wychodzi tak samo jakby się robiło od podstaw.

W takim razie ile może kosztować położenie instalacji z Zetorze 7211? Ze 4 stówki?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#169 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:49

Dwie i pół stówy za położenie instalacji?! :blink:

A za ile Ty byś zrobił?

#170 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:24

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Osobiście dał bym te dwie i pół stówy za położenie instalacji ale pod warunkiem żeby sie nic z nią nie działo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 06 luty 2014 - 08:07

Naprawa maszyn rolniczych - ceny A co ma się dziać? Jak ciągnik jest normalnie serwisowany, to będzie długo służyć. Ja daję na montaż rok gwarancji.

#172 Share endriu007

endriu007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 luty 2014 - 16:35

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dzisiaj mechanik skończył mi instalacje zapłaciłem niecałe 350zł, 250zł za robotę i niecałe 100zł za materiał. Instalacja robiona od zera na fajnych grubych kablach, dołożone lampy robocze na przekaźnikach. Wszystko w peszlach i każdy kabel w jednym kawałku(np. kabel gniazda elektrycznego przyczepy idzie od bezpieczników, a nie od lampy), kable pokładzione tak, że nic się nie pląta, ogólnie jestem zadowolony. A co do gwarancji to usłyszałem to samo co pisze Elektrotechnik czyli, że z tym nic się nie może dziać.

#173 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 luty 2014 - 17:04

A za ile Ty byś zrobił?

Nie zastanawiałem się jeszcze bo nie trafiło mi się zakładanie instalacji na usłudze.No ale masz rację.Jak się chce aby było dobrze to jak najbardziej cena odpowiednia.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#174 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:25

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Ja sam nie potrafię ogarnąć kabelków, a pseudo elektrycy jaki mi niby zrobili instalacje C- 360 to po miesiącu już nie było kierunkowskazów niedługo przepadły pozycje, mijania świeci jedna lampa, drogowe czasem dwie z czterech halogenów świeci jeden, bezpieczniki się nie przepalają.
Tak to wygląda instalacja po trzech latach, wtedy wraz z gotowa instalacja ze sklepu + robota wyszło mnie to 200 zł
Tylko nie prawcie morałów że to prosta sprawa że mógł bym sam sobie to zrobić, owszem mógł bym spróbować. Napisałem to tylko po to aby uzmysłowić niektórym że nie zawsze opłaca się oszczędzanie.

#175 Share endriu007

endriu007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:09

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Ja przekonałem się, że lepiej nawet przepłacić ale mieć z tym spokój, teraz wszystkie naprawy robię u jednego mechanika nawet jak mnie przekasuje to wiem, że będzie chodzić, a w razie czego to przyjedzie.

#176 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 06:36

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Witam ile wołać za położenie nowej instalacji w mf255 i jaką instalacje polecacie .

#177 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 07:55

Ja teraz robię za 600zł netto hermetyczną instalację, która spełnia normę IP 65 łącznie z lampami.

#178 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 10:03

W 60 hermetyczna instalacja nie wiem po co xD

#179 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 06:49

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Witam od grzeje troszkę kotleta. Panowie mam do zrobienia chamulce w zetor 7245 z turem .Do wymiany tloczki chamulcowe bębny i wszystkie uszczelniacze i łożyska . Jle cenić za taką przyjemność .?nikt tego nie robil myślę że dwa razy jak u c360 powinno być ok

Edytowany przez sebastian84, 29 wrzesień 2016 - 18:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 13 listopad 2016 - 19:27

cena za usługę kształtuje tez cena częsci  jakich sie uzywa- elektrotechnik troche sie ceni... nie iem jaka jakość pozostawia sie po remoncie - ale i cenę 

ELEKTROTECHNIK troche ceni swoje usługi u mnie nie miałbyś brania.... ja biorę małą łyżeczką  i mam robote stale  - i wiem ze bede mial klientów - a to sie liczy nie kazdy z rolników to biznesmen ... realia

cena za usługę kształtuje tez cena częsci  jakich sie uzywa- elektrotechnik troche sie ceni... nie iem jaka jakość pozostawia sie po remoncie - ale i cenę 

ELEKTROTECHNIK troche ceni swoje usługi u mnie nie miałbyś brania.... ja biorę małą łyżeczką  i mam robote stale  - i wiem ze bede mial klientów - a to sie liczy nie kazdy z rolników to biznesmen ... realia

PANOWIE - od tego jest forum aby kazdy z NAS coś sam zrobił bez placenia!!!!!!!!!!

to nie cuda są

od tego tez tu sa koledzy aby pomóc ... SŁUZE POMOCĄ a nie  400 z a nic