Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa maszyn rolniczych - ceny

183 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 luty 2014 - 11:26

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Tak. U rolnika zawsze jest drożej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dzisiaj, 19:48
  •  

#142 Share endriu007

endriu007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:35

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dziękuje za odpowiedz.

#143 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 02 luty 2014 - 12:59

Tak. U rolnika zawsze jest drożej.

Jeżeli mechanik ma swój warsztat to może i tak ale jeżeli naprawia "obwoźnie" to cena będzie niższa niż w warsztacie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#144 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:14

Naprawa maszyn rolniczych - ceny U mnie jest drożej jak jadę na miejsce, ze względu na utrudnienia (oczywiście moje). Trzeba wieźć cały sprzęt, zawsze się okazuje, że się czegoś zapomniało, na robotę trzeba wygospodarować więcej czasu, bo jak już się jedzie to trzeba zrobić, a nie jeździć kilka razy, przeważnie sprzęt jest nieumyty (a ja nie po to zostałem elektronikiem żeby brudzić się w smarach) itp. Każda minuta mojego czasu kosztuje złotówkę, w warsztacie u siebie mogę ją wykorzystać optymalnie, a u klienta bywa z tym różnie. Dlatego też mimo, że zryczałtowane koszty dojazdu wynoszą w tej chwili 1,01 zł to ja liczę 1,50zł i to w dwie strony bo podczas siedzenia w samochodzie nie zarabiam.

#145 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:20

Naprawa maszyn rolniczych - ceny @Elektrotechnik dobzre ze mi nic nie naprawiasz bo bym zbankrutował ;)
Ale mozna zauwazyc ze im młodszy mechanik tym wiecej sobie krzyczy niz starszy a przewaznie mniej wie ;)

#146 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:34

Ale mozna zauwazyc ze im młodszy mechanik tym wiecej sobie krzyczy niz starszy a przewaznie mniej wie ;)

Niekoniecznie. Starsi może i mają opanowane 330 i 360, ale wykładają się na nowszych sprzętach. A jeśli chodzi o elektrykę i elektronikę to jeszcze bardziej to widać.

#147 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:45

Naprawa maszyn rolniczych - ceny No tak to racja ;) Ale brac za naprawe starego ursusa 50-60 zl za h to wedłóg mnie zdzierstwo i to nawet jak sie ma ma firme ;)

#148 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:53

Naprawa maszyn rolniczych - ceny To zależy od mechanika, jedni się nagrabią na jednej robocie i potem siedzą bo nikt ich nie chce ,a inni małą łyżeczką a po trochu.

#149 Share endriu007

endriu007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:49

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Mi jak robili to tłumaczyli, że w starszych niby wszystko jest prosto zbudowane silnik skrzynia, ale doczyścić to jak powinno być do składania to potrzeba czasu.

#150 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 03 luty 2014 - 07:57

No tak to racja ;) Ale brac za naprawe starego ursusa 50-60 zl za h to wedłóg mnie zdzierstwo i to nawet jak sie ma ma firme ;)

Nie prawda. Rolnik odliczy sobie VAT, a zapłatę za usługę wliczy w koszty funkcjonowania gospodarstwa i wychodzi taniej niż jakby mu to robił pan Zdzichu za połowę tej stawki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 03 luty 2014 - 08:04

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dobrze ci tłumaczyli czasem wyczyszczenie części więcej czasu zajmuję niż cały remont. Ja jak komuś robię i jest dużo czyszczenia a wiem że gościowi się nie przelewa to wołam go aby on czyścił części . Tym sposobem kilka złotych mu się opuści a ja nie mam tej najgorszej roboty .

#152 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 03 luty 2014 - 11:06

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Rolnicy co naprawiaja stare ursusy rzadko kiedy sa na Vacie

#153 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:08

Dobrze ci tłumaczyli czasem wyczyszczenie części więcej czasu zajmuję niż cały remont. Ja jak komuś robię i jest dużo czyszczenia a wiem że gościowi się nie przelewa to wołam go aby on czyścił części . Tym sposobem kilka złotych mu się opuści a ja nie mam tej najgorszej roboty .

Masz całkowitą rację, tylko takie coś jest ryzykowne, bo to Ty udzielasz gwarancji na wykonaną usługę, chociaż zawsze można zwalić na klienta, że to on źle zrobił, bo przygotowanie do składania to najważniejsza część remontu.

Rolnicy co naprawiaja stare ursusy rzadko kiedy sa na Vacie

To już jest ich problem, nie mój.

#154 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:07

Nie prawda. Rolnik odliczy sobie VAT, a zapłatę za usługę wliczy w koszty funkcjonowania gospodarstwa i wychodzi taniej niż jakby mu to robił pan Zdzichu za połowę tej stawki.

Odliczyć VAT to jedno a wliczyć koszty usługi w koszt uzyskania przychodu to trzeba być na zasadach ogólnych podatku a puki co rolników to nie obejmuje tylko płacą podatek gruntowy.Druga sprawa co zyskujesz wystawiając fakturę VAT za usługę jak nie ponosisz kosztów materiałowych, bo jak mi ktoś robi to mówi że kosztuje tyle a jak chcę fakturę to +VAT czyli usługa droższa o VAT.
Nie bierz tego do Siebie ale czemu fachowiec twojej klasy męczy się z starymi poczciwymi Ursusami i to jeszcze sprawami mech. czyżby brakowało Ci roboty na Twoim poziomie?

#155 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 03 luty 2014 - 17:27

Odliczyć VAT to jedno a wliczyć koszty usługi w koszt uzyskania przychodu to trzeba być na zasadach ogólnych podatku a puki co rolników to nie obejmuje tylko płacą podatek gruntowy.Druga sprawa co zyskujesz wystawiając fakturę VAT za usługę jak nie ponosisz kosztów materiałowych, bo jak mi ktoś robi to mówi że kosztuje tyle a jak chcę fakturę to +VAT czyli usługa droższa o VAT.
Nie bierz tego do Siebie ale czemu fachowiec twojej klasy męczy się z starymi poczciwymi Ursusami i to jeszcze sprawami mech. Czyżby brakowało Ci roboty na Twoim poziomie?

Wystawiając fakturę zyskuję to, że robię usługi u konkretnych klientów, którzy są płatnikami VAT i którzy za taką usługę płacą konkretne pieniądze, a nie jak w przypadku jakichś małorolnych, którzy chcieliby wykonanie np. remontu silnika za 100 zł. Takimi nie zawracam sobie głowy. A żeby mieć konkretnych klientów to trzeba mieć możliwość wystawienia faktury. Poza tym wykonuję usługi również dla firm, a tu faktura to podstawa współpracy. Pozornie mogłoby się wydawać, że będąc płatnikiem VAT są mniejsze zyski, a w moim przypadku jest dokładnie na odwrót. Poza tym ja w swoją firmę inwestuję, i przez to dodatkowo opłaca mi się być płatnikiem VAT.

Nie bierz tego do Siebie ale czemu fachowiec twojej klasy męczy się z starymi poczciwymi Ursusami i to jeszcze sprawami mech. Czyżby brakowało Ci roboty na Twoim poziomie?

Nie brakuje mi roboty. O tą przednią oś pytałem dlatego, że od dawna nie robiłem takiej usługi, a ciągnik jest klienta, u którego wykonuję usługę o wartości kilku tys. zł głównie w zachodnich sprzętach i głównie elektronikę. A że jako ciągnik pomocniczy ma również 330 i pękła oś zamontowana w zeszłym roku to jak już tam byłem to zrobiłem, bo wiedziałem, że to będzie szybka robota i łatwy zarobek, tym bardziej, że w tym ursusie robię również całą instalację elektryczną, wraz z montażem dodatkowego oświetlenia itp. Jakby to był jakiś ciągnik nie ruszany od nowości, to bym sobie głowy tą osią nie zawracał. Zrobiłbym tylko instalację i to wszystko. A powiedz mi jeszcze gdzie zarobisz 250zł w 2 godziny?

#156 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 03 luty 2014 - 18:28

No tak to racja ;) Ale brać za naprawę starego ursusa 50-60 zł za h to według mnie zdzierstwo i to nawet jak się ma ma firmę ;)

Kolego ale koszty utrzymania warsztatu (podatki, energia, ZUS itp związane z działalnością warsztatu) są takie same czy naprawiamy ciągnik 30 letni czy 3 letni.

Ile pracujemy na podatki: http://www.pit.pl/24...u_aby__9409.php

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#157 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 03 luty 2014 - 18:37

Naprawa maszyn rolniczych - ceny @Elektrotechnik to wszystko nie zmienia faktu że koszt usługi rolnik wpisze w koszty gospodarstwa(taką info. podałeś) bo trzeba być na zasadach ogólnych a rolnik czy VAT-owiec czy ryczałtowiec płaci podatek gruntowy(rolny), Vatowiec "odliczy" tylko VAT.Firma nie wiem być może.
Na temat VAT-u nie będę się rozpisywał konkluzja jest jedna zawsze trafia do Urzędu Skarbowego, kwestią jest tylko kto go zapłaci usługobiorca czy usługodawca.

#158 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 03 luty 2014 - 19:07

No tak to racja ;) Ale brac za naprawe starego ursusa 50-60 zl za h to wedłóg mnie zdzierstwo i to nawet jak sie ma ma firme ;)

CZY ja wiem, tak drogo jak fachowiec dobry to 50 zł na godzinę to nie tak dużo . 50 zł razy 20h to jest 1000 zł a przecież tyle bierze się minimum za remont silnika c360 .jak gość nie leży to spokojnie zrobi taki silnik

#159 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 luty 2014 - 20:04

Naprawa maszyn rolniczych - ceny A od kiedy to gospodarstwa rolne płacą dochodowy że to w koszty można co nieco wrzucić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:40

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Właśnie o tym pisałem że nie można (może trochę niezrozumiale) a @Elektrotechnik sugerował że można.