Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa maszyn rolniczych - ceny

183 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 grudzień 2013 - 09:10

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Odświeżam temat. Panowie jaka jest realna cena za sprawdzenie prostownika czy ładuje? Nie chodzi o naprawę, tylko o samo sprawdzenie i wycena kosztów. Jest to duży prostownik 30A bez żadnej elektroniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dzisiaj, 07:35
  •  

#82 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 grudzień 2013 - 14:39

Naprawa maszyn rolniczych - ceny A ze trzy dychy weź.Co się będziesz cackał.W końcu że ktoś się uczył musi drugi zapłacić :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#83 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:09

Naprawa maszyn rolniczych - ceny No więc było tak: przywiózł prostownik, a że akurat miałem na stole oscyloskop, więc pobiłem rekord lenistwa. Zamiast jak normalny człowiek rozebrać prostownik, rozlutować i pomierzyć diody miernikiem, to podłączyłem prostownik do obciążenia 5A, do tego oscyloskop włączyłem i mówię, że uszkodzona dioda. Wszystko trwało ze 30 sekund. Klient tylko się spytał czy na 100% dioda, ja mówię, że tak. To on na to, że sobie sam wymieni. Zawołałem 40zł, grzecznie zapłacił i poszedł. Nawet nie spytał która to dioda.

#84 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:12

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dalem swego ursusa 1224 do warsztatu silnik kapitalny remont i w skrzyni remont wzmacniacza jakie sa ceny takich prac silnik +skrzynia posrednia?

#85 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:22

No więc było tak: przywiózł prostownik, a że akurat miałem na stole oscyloskop, więc pobiłem rekord lenistwa. Zamiast jak normalny człowiek rozebrać prostownik, rozlutować i pomierzyć diody miernikiem, to podłączyłem prostownik do obciążenia 5A, do tego oscyloskop włączyłem i mówię, że uszkodzona dioda. Wszystko trwało ze 30 sekund. Klient tylko się spytał czy na 100% dioda, ja mówię, że tak. To on na to, że sobie sam wymieni. Zawołałem 40zł, grzecznie zapłacił i poszedł. Nawet nie spytał która to dioda.

Jak nie ma miernika i podstawowej wiedzy, to przyjdzie drugi raz :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#86 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:35

No więc było tak: przywiózł prostownik, a że akurat miałem na stole oscyloskop, więc pobiłem rekord lenistwa. Zamiast jak normalny człowiek rozebrać prostownik, rozlutować i pomierzyć diody miernikiem, to podłączyłem prostownik do obciążenia 5A, do tego oscyloskop włączyłem i mówię, że uszkodzona dioda. Wszystko trwało ze 30 sekund. Klient tylko się spytał czy na 100% dioda, ja mówię, że tak. To on na to, że sobie sam wymieni. Zawołałem 40zł, grzecznie zapłacił i poszedł. Nawet nie spytał która to dioda.

No i dałeś dowód swej nierzetelności - Twoja odpowiedź powinna brzmieć: uszkodzona jest jedna dioda, wtedy by wiedział, że jest ich więcej. A wiedziałbyś która dioda przy takiej diagnozie? I tak byś musiał rozebrać prostownik i co - kolejne cztery dychy? :)
A na poważnie: pewnie klient nie spodziewał się, że za "nic nie zrobienie" weźmiesz kasę... Jako fachowiec powinieneś wiedzieć (i pewnie wiesz), że popełniłeś błąd. Ten klient już Cię nikomu nie poleci - ale raczej nie narzekasz na brak roboty...

#87 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 20:02

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Jak bym go robił to też by zapłacił tą samą cenę za robociznę, wtedy nie liczyłbym za diagnozę. A chciał żeby go tylko sprawdzić. To była w pewnym sensie podpucha, albo po prostu chciał potwierdzić swoją diagnozę bo wiedział jak wymienić diody, wiedział, że są 4, tylko mierzył miernikiem i wychodziło mu, że są dobre. Dopiero pod obciążeniem wszystko wyszło. Później u siebie sprawdzał żarówką i wszystko było jasne. Tyle, że to wszystko powiedział mi przez telefon jak dzwonił żeby powiedzieć, że prostownik działa. A to nie było nic nie zrobienie, tylko 100% diagnoza, że jedna z diod jest uszkodzona. A to też kosztuje. W końcu przy tej diagnostyce pracował sprzęt za 3 tys. zł :D

#88 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:10

Dalem swego ursusa 1224 do warsztatu silnik kapitalny remont i w skrzyni remont wzmacniacza jakie sa ceny takich prac silnik +skrzynia posrednia?

Jeśli mówimy o samej robociźnie silnik +/- 2tyś a skrzynia zależy jak policzą bo wcześniej pytałem że za same rozebranie do wzmacniacza ok. 600zł może policzą mniej jak i tak wyciągają silnik

Niektórzy ludzie tacy są że przyjadą masz zobaczyć ! a nie naprawić powiesz mi co jest to sami sobie po domem robią. Mam takiego jednego agenta co dzwoni mi o d*perele ostatnio zadzwonił czy do świec zapłonowych jest jakiś specjalny klucz to mu powiedziałem że tak taka 16-stka mówił że przyjedzie bo zamówił świece do dziś go nie widzę.Przypuszczam że sobie sam wymienił. Jak następnym razem zadzwoni z takim pytaniem to się spytam gdzie mam się zgłosić po wypłatę za informacja

Edytowany przez waldek315, 11 grudzień 2013 - 19:22.

#89 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:58

Jak bym go robił to też by zapłacił tą samą cenę za robociznę, wtedy nie liczyłbym za diagnozę. A chciał żeby go tylko sprawdzić. To była w pewnym sensie podpucha, albo po prostu chciał potwierdzić swoją diagnozę bo wiedział jak wymienić diody, wiedział, że są 4, tylko mierzył miernikiem i wychodziło mu, że są dobre. Dopiero pod obciążeniem wszystko wyszło. Później u siebie sprawdzał żarówką i wszystko było jasne. Tyle, że to wszystko powiedział mi przez telefon jak dzwonił żeby powiedzieć, że prostownik działa. A to nie było nic nie zrobienie, tylko 100% diagnoza, że jedna z diod jest uszkodzona. A to też kosztuje. W końcu przy tej diagnostyce pracował sprzęt za 3 tys. zł :D

Kolega kiedyś przyjechał aby przylutować mu przewody do diod że się nie dało (po upalane końcówki) wprasowałem drugie diody z taką samo polaryzacją jak były, kolego pojechał złożył i zaczęło palić bezpiecznik, przyjechał z całym prostownikiem i okazało się ze już jakiś "magik" go naprawiał i jedną diodę wprasował o innej polaryzacji i dlatego upaliło końcówkę. Kolega odjechał z sprawnym prostownikiem.

Diodę zawsze sprawdzam żarówką (oczywiście odpowiedniej mocy aby nie uszkodzić diody).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#90 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 09:46

Naprawa maszyn rolniczych - ceny witam . Był dziś u mnie znajomy i chce abym naprawił mu ursusa c330 i związku z tym mam do was pytanie ile mogę za taką naprawę zawołać nie chcę bardzo zdzierać ale nie będę też robił za pół darmo a do naprawy było by .>
1 wymiana całej instalacji elektrycznej razem ze światłami i co tam jeszcze by się znalazło
2 wymiana akumulatorów z przeróbkom na jeden
3 demontaż sprężarki powietrza i starej prądnicy , montaż alternatora
4 wymiana oby dwóch zegarów
5 wymiana dzwignja wom

Dziękuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:28

1 wymiana całej instalacji elektrycznej razem ze światłami i co tam jeszcze by się znalazło
2 wymiana akumulatorów z przeróbkom na jeden
3 demontaż sprężarki powietrza i starej prądnicy , montaż alternatora
4 wymiana oby dwóch zegarów 5 wymiana dzwignja wom

1. +/- 250zł +materiał lepiej zrobić samemu niż kupować gotowca
2. pamiętaj żeby zmienić klemy jeśli ma + na masie a może nowe kable ?
3. 90-130zł zależy ile trzeba przerobić pod alternator jak zakładasz nowy ze sklepu to oczywiście mniej
4. 20zł ale lepiej to wliczyć w instalacje
5. Nie wiem bo nie wymieniałem jeszcze ja liczę ok. 50zł/h

Za całość jako klient nie dał bym więcej jak 500zł +materiał jak musisz latać co chwile do sklepu to dolicz sobie coś za dojazd.

Jeśli robisz samemu to spokojnie zrobisz to w 3 dni jak do dźwigni womu nie trzeba rozbierać skrzyni. I gdzie zarobisz 500zł w 3 dni lub 160 dniówki.

Jak trafisz na 3 takich w miesiącu to masz drugą wypłatę

#92 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 07:21

Naprawa maszyn rolniczych - ceny dziękuje waldek315 dzwoniłem dziś do gościa zgadza się , ciągnik już jedzie .

#93 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 08:49

Jak trafisz na 3 takich w miesiącu to masz drugą wypłatę

Tak, tylko to wszystko jeszcze musi działać...

#94 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 17:16

Naprawa maszyn rolniczych - ceny a czemu miało by to nie działać czy uważasz że na przykład instalacja w c 330 jest taka skomplikowana ,ciągnik dziś jest prawie gotów do odbioru tylko zostało mi wymienić przełącznik kierunków bo ten nowy to zaraz się rozpadł . Oczywiście że to co się naprawia to ma działać jakiś czas , mechanik nie zawsze jest odpowiedzialny za to że dana naprawa wytrzyma kilka dni bo jak wiadomo nie które części są made in china . Kolego ELEKTROTECHNIK ile jesteś w stanie dać za jeden alternator taki wyjęty prost z samochodu na 100 sztuk jest 90 całkiem sprawnych

#95 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:46

Naprawa maszyn rolniczych - ceny O tym działaniu napisałem dlatego, że klientowi trzeba zrobić usługę i o nim zapomnieć. Nie może być tak, że klient co tydzień będzie z reklamacją. Jak jest zrobione i działa to wtedy jest zarobek, a jak są reklamacje to robi się za darmo. I nie może być też tak, że odmawia się reklamacji bez powodu, ale to akurat zweryfikuje rynek, bo taka firma zrobi maksymalnie kilka usług i później już nie będzie miała klientów. Co do alternatorów to mogę dać 30-40 zł za starsze alternatory Bosch-a, Lucasa czy MM, natomiast 50zł za A124, bo u mnie ich brakuje. Warunek jest tylko taki , że muszą być sprawne elektrycznie, stan łożysk, szczotek i regulatora jest nieistotny. Zrób zdjęcia tego co masz i wyślij na adres: elektrotechnik<małpa>10g.pl to może zrobimy interes.

#96 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:37

Naprawa maszyn rolniczych - ceny masz rację z tom reklamacją ja zawsze pytam gościa co chce i za ile i wtedy decyduje jaka gwarancja na daną usługę ale kiedyś było tak że facet patrzył na cenę a potem jakieś ale, bo nie chcę mu poprawić za darmo ale co tam było do poprawienia jak tam trzeba zastosować najlepsze części i będzie na lata.

#97 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:42

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Klient ma powracać ale z innymi usterkami.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#98 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:50

Klient ma powracać ale z innymi usterkami.

I z klientami

Jeśli coś ci się rozleci lub uszkodzi po czasie to zawsze trzymaj paragon lub fv jeśli brałeś na siebie i reklamuj te części made in china a jeśli uznają reklamacje domagaj się zapłaty od producenta za ponowną wymianę

Edytowany przez waldek315, 13 grudzień 2013 - 19:53.

#99 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:53

Naprawa maszyn rolniczych - ceny prawda i tylko prawda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 20:33

Naprawa maszyn rolniczych - ceny No bo trzeba rozgraniczyć gwarancję na części oraz na usługę. Przy montażu tandetnych części kupionych przez klienta nie można udzielić gwarancji na całość, bo później będą problemy. A z drugiej strony mimo włożenia dobrych części i poprawnego montażu też może nastąpić awaria z przyczyny innych elementów, ja wtedy nie daję w ogóle gwarancji. Np. na regenerowany alternator daję rok gwarancji, ale tylko wtedy kiedy go sam montuję i widzę, że reszta instalacji jest ok. Bo jeżeli instalacja jest w opłakanym stanie to nie ma wtedy gwarancji ani na montaż ani na sam alternator. W elektronice jest o tyle łatwiej, że po uszkodzeniu można stwierdzić co było przyczyną. Np. montowałem kiedyś klientowi przerywacz kierunkowskazów do 5314, dobrej firmy za 60 zł i po miesiącu padł. Pojechałem na reklamację, i pierwsze co zrobiłem to sprawdzam napięcie ładowania, a tam 17V. Pytam czy nic się nie dzieje z akumulatorami, a klient że ucieka mu woda. No to ja mówię, że gwarancji na przerywacz nie uznaję, bo uszkodzenie nastąpiło z winy zbyt dużego napięcia i mogę mu ten przerywacz naprawić za pół ceny nowego na co się zgodził. A w każdym przerywaczu elektronicznym jest dioda zabezpieczająca na 20V. I po uszkodzeniu tej diody można stwierdzić co było przyczyną awarii. To jest tylko jeden przykład z wielu.