Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa maszyn rolniczych - ceny

183 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 październik 2013 - 10:11

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Tu akurat miałem na myśli coś co robię dla siebie, np. usługi na tokarce czy frezarce, bo nie mam takich sprzętów. Bo jak usługa jest dla klienta, to jest oczywiste, że to on za to płaci. Ale z drugiej strony staram się żeby dla klienta też było możliwie tanio, bo konkurencja jest duża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa maszyn rolniczych - ceny Dzisiaj, 16:10
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:38

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Koledzy mechanicy/elektronicy są różni. Byłem w pewnym warsztacie dziś i gość mówi że miał klienta z autkiem BMW bo nie świeciło jedno światło, wymieniona żarówka moduł i lampa nie świeci, trafiło do zakładu znajomego wyjmuje żarówkę a ona spalona założył drugą działa. okazało się że poprzednicy wymieniali nie tą żarówkę w lampie - usługa Gratis mimo tego że klient byłby skłonny zapłacić ( a można by klientowi bajek naopowiadać i ładnie zarobić). Tylko trzeba też być człowiekiem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:43

Naprawa maszyn rolniczych - ceny To się kolego nazywa marketing. Też tak robię. Jak wiem, że klient był wcześniej u kogoś kto nie potrafił czegoś zrobić a przy tym taka usługa nie kosztuje zbyt wiele czasu to robię to gratis. Przeważnie są to drobne rzeczy właśnie takie jak ta żarówka. I takie coś od razu idzie w świat i mam darmową reklamę.

#24 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 październik 2013 - 19:35

Naprawa maszyn rolniczych - ceny No dobrze. @Elektrotechnik
Czy cene 140zł za regeneracje alternatora A124 (Wypiaskowanie,zmiana łożysk i szczotek) Uważasz za odpowiednią?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#25 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 23 październik 2013 - 19:47

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Tak, cena w okolicach 150 zł jest dobra. Tylko w tej cenie powinien być jeszcze wymieniony regulator.

#26 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, konstruowanie...

Napisany 23 październik 2013 - 20:05

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Jeszcze taki przykład : w sklepie regenerowana belka przednia od C-360 na sforzniu głównym, bez zwrotnic kosztuje 500 - 540 zł. Mając odpowiedni rozwiertak kupiłem dwie tulejki za 40 zł i sworzeń 60 zł... koszt dla mnie to nie trudno policzyć a co dopiero przez zakład...

#27 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 23 październik 2013 - 20:13

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Popieram @Elektrotechnik 'a. Jeśli ktoś jest dobrym fachowcem, posiada dużą wiedzę i doświadczenie, to i zapłata powinna być do tego adekwatna. Sam bym do niego pojechał z moją sprawą gdyby nie było to aż tak daleko.

#28 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 październik 2013 - 19:44

Naprawa maszyn rolniczych - ceny

Tak, cena w okolicach 150 zł jest dobra. Tylko w tej cenie powinien być jeszcze wymieniony regulator.

No też regulator nowy montują.W Myśliborzu robią regenerację i właśnie zastanawiałem się czy dobra cena jest.A jeszcze biorą 30 zł za wymianę stojana.Sami przewijają.A ty przewijasz samemu?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#29 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 październik 2013 - 21:41

Naprawa maszyn rolniczych - ceny 1kg dobrej miedzi nawojowej kosztuje w tej chwili 45-50zł, wiem bo kupowałem sporo ostatnio, do tego folie izolacje lakiery, i masa dokładnej roboty... może na stojan alternatora pójdzie 300g ale kto zrobi stojan za 3 dychy?
U nas w zakładzie nikt nie doi z klientów jeżeli jest przypadek że nikt wcześniej tego nie mógł zrobić, a takich przypadków jest multum, czasami człowiek się usiedzi uszuka a winna jest pierdoła, klient zawsze dostaje dokładną odpowiedź-przyczynę co było i cena jest adekwatna do usterki nie czasu poświęconego, mamy roboty zawsze na 7-10dni na przód i wiemy w co sie pchamy, jeżeli nie dajemy rady nie przerzucamy tego na klienta. Nieraz sam siedziałem po dzień nad pierdołą nieraz we dwóch, komputer pokazuje coś tam, objawy i rozum podpowiadaja co innego, nieraz wychodzi tylko że kabel mysz obgryzła, lub wtyka niełączy, lub nic się nie znajdzie bo pojazd cudownie ozdrowiał. Klient musi znać prawde, bo jak się coś podwinie zrobi zwrot i burdel, nieraz sam kasowałem więcej za drogę niż za robotę która trwała kilka minut. Ludzie nie są krowami, przyparci do muru dają się doić, ale do czasu.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#30 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 25 październik 2013 - 08:55

Naprawa maszyn rolniczych - ceny 50 zł to jest dobra cena za miedź. U mnie po 80 zł liczą, a to czyni naprawę stojana nieopłacalną. Np. regenerowany stojan do A124 kosztuje 50zł, a cały alternator na złomie 40 zł. Więc wnioski są proste. Co do innych alternatorów to też nie przezwajam. Wczoraj np. robiłem alternator mitsubishi 95 A i szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia stojana. Alternator jest ośmiofazowy, i ma tak upchane uzwojenia w stojanie, że przezwojenie zajęłoby chyba ze dwa dni.
A co do dojenia to o to tutaj nie chodzi. Nie po to zdobywa się latami wiedzę i doświadczenie, żeby dokładać do interesu. Ludzie muszą się nauczyć, że za usługę trzeba zapłacić, albo zrobić samemu. Innej możliwości nie ma. A najgorsi pod tym względem są studenci albo magistrzy IT. Mają oni pozjadane wszystkie rozumy, a tak naprawdę nie mają o niczym pojęcia. Miałem przypadek jakiegoś volvo, trzy ASO nie dały rady naprawić, ja po dwóch dniach uruchomiłem auto i zażądałem 200zł. Klient się pyta co było przyczyną, a ja że zwarcie w wiązce, przetarte dwa przewody. Wtedy ten zaczął mnie wyzywać, że za zaizolowanie dwóch przewodów chcę 200 zł i że on sam mógłby sobie to zrobić. A ja na to, że po co mi głowę zawraca skoro sam mógł zrobić i że nie dostanie auta dopóki nie zapłaci. On wtedy, że chce fakturę, bo jak nie, to powiadomi urząd skarbowy. A ja na to, że nie ma problemu, i że te 200 zł to jest cena netto (oczywiście na fakturze napisałem: zdiagnozowanie usterki 240zł, naprawa 6 zł żeby się nie czepiał). Więc wypisałem fakturę na 246 zł, studencina zapłacił i po problemie. I tu wychodzi jeszcze jedna rzecz: mianowicie jak się ma legalnie działającą firmę, to nie ma problemu z egzekucją należności. Bo jak się robi na czarno to trzeba siedzieć cicho.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 październik 2013 - 10:56

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Skąd wiesz że to był student? Pokazał Ci legitymację :)

Bez urazy kolego ale jakbym słyszał mojego sąsiada.
Studenci(ludzie) też są różni i są tez dobrzy- normalni co nic nie powiedzą.

Edytowany przez tespis17, 27 październik 2013 - 11:08.

#32 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 październik 2013 - 11:38

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Mnie nawiasem mówiąc ciekawi jedna kwestia. Jak się ma odmowa wydania przedmiotu naprawy, a regulacja należności za tę naprawę w świetle prawa. Tak mnie to tylko zaciekawiło, bo szczerze mówiąc nie wiem, czy są jakieś uregulowania w tej materii. Wie może ktoś?

#33 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 październik 2013 - 13:15

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Mądry cytat:
"Pojazd klienta nie może stanowić przedmiotu zabezpieczenia roszczeń przysługujących mechanikowi z tytułu zawartej z klientem umowy o dzieło. W sytuacji bezprawnego zatrzymania przez warsztat samochodu, klient będzie mógł zgłosić ten fakt na Policję. Skutek będzie taki, iż funkcjonariusze Policji po przybyciu do warsztatu nakażą natychmiastowe wydanie samochodu jego właścicielowi, po wcześniejszym okazaniu przez niego dowodu rejestracyjnego. W przypadku odmowy pojazd zostanie odebrany przymusowo. Z kolei właścicielowi warsztatu może zostać postawiony zarzut popełnienia przestępstwa przywłaszczenia (art. 284 kodeksu karnego) powierzonego mu samochodu. Podsumowując, stwierdzić należy, iż w każdym przypadku należy wydać klientowi jego samochód a właścicielowi warsztatu nie przysługuje prawo zatrzymania pojazdu. Pogląd taki wyraził między innymi Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 23 listopada 1998 r. sygnatura akt II CKN 53/98."

Czyli prawo chroni mende społeczną. Pozostaje popsuć z powrotem to, co się naprawiło i auto oddać, albo iść do sądu.

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 27 październik 2013 - 14:52

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Ale żaden rozsądny klient nie poleci na Policję że warsztat nie chce mu wydać samochodu, u kuzyna stoi auto (albo już nie bo nie byłem dawno) ale koło roku stało bo klient nie chciał uregulować należności co fakt to 1/3 auta to był koszt naprawy ale na Policję nie poleciał.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#35 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:20

Naprawa maszyn rolniczych - ceny @tespis17: powiedział, że studiuje informatykę na 4 roku.

@bayu86: tak mówią przepisy ogólne, jeżeli nie ma dodatkowych ustaleń. Jeżeli jednak przy przyjęciu do naprawy klient podpisze się (czyli zgodzi się) pod warunkami jakie stawia warsztat to mechanik może zatrzymać pojazd. Ja mam takie formularze przyjęcia do naprawy, w których jest wyraźnie napisane, że odebranie pojazdu możliwe jest tylko po uregulowaniu należności.

@Sadek: Nie idą na policję, bo nie wiedzą, że mogą.

#36 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:41

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Albo mają na tyle honoru że wiedzą że powinni zapłacić.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#37 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:53

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Z tym honorem to wątpię. Ludzie są bardzo różni, właściciele warsztatów zakładają wypasione monitoringi, po to żeby mieć dowód na to ,że dany pojazd nie został uszkodzony przez mechaników. Zdarzają się ludzie, którzy próbują wykłócić, że np mechanik mu lakier zarysował.

#38 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 27 październik 2013 - 21:21

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Zostawiając auto w serwisie robiona jest dokumentacja z każdej strony jak auto wygląda (rysy, wgniecenia itp) żeby właśnie nie było takich problemów.

Mam na myśli osoby które mają trudną sytuację finansową a auto jest im niezbędne do pracy, a nie cwaniaków którzy szukają "osłów".

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#39 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 październik 2013 - 08:10

Naprawa maszyn rolniczych - ceny @elektrotechnik
To był z tych gorszych studentów. Następnym razem wyślij go gdzie indziej albo niech sam naprawia sobie auto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 28 październik 2013 - 08:26

Naprawa maszyn rolniczych - ceny Tak mu też powiedziałem, u mnie już nie ma czego szukać. Ale biorąc auto do naprawy nie wiedziałem, że będzie robił problemy. A najgorsze było to, że to wszystko działo się w obecności innego klienta. Dlatego starałem się to załatwić szybko i bez zbędnych dyskusji. Na szczęście ten drugi klient okazał się na tyle rozsądny, że stał się stałym klientem i przyjeżdża z różnymi autami.