Skocz do zawartości

Zdjęcie

pług do zetora 5211 problem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 17 październik 2013 - 16:15

pług do zetora 5211 problem Witam,.
Czy zetor 5211 pociągnie pług kverneland'a 3 skibowego resorowego na okrągłej ramie?
Jak nie to proszę o inne propozycje dobrych pługów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pług do zetora 5211 problem Dzisiaj, 10:51
  •  

#2 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 17 październik 2013 - 16:34

pług do zetora 5211 problem Znajomy ma taki zestaw, nie wiem co prawda ile zabiera na raz ale orze nim na głęboko.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 październik 2013 - 16:42

pług do zetora 5211 problem One chyba wychodziły w wersjach 3x30 - 40? Oczywiście nie wspomniałeś o warunkach jakie u cb panują a od tego wiele zależy (gleby, ukształtowanie terenu).
Chociaż ledwo 50 KM to i tak więcej jak 3x30 max 3x35 nie przy lekkiej ziemi nie ma co czepiać.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:37

pług do zetora 5211 problem Chodzi mi o taki pług. http://tablica.pl/of...html#95e05c3c54
Gleby są i średnie i ciężkie(gliny)
Troche mam po równym (2ha) reszta to pagurki, ponieważ mieszkam na kaszubach i prawie wszędzie w mojej gminie są tylko pola pagórkowate.

Edytowany przez ROBERTINHO, 17 październik 2013 - 18:38.

#5 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:46

pług do zetora 5211 problem Pociągnie ale po co wywalać 5000 skoro idzie kupić nowe 3 polskie z bometu http://tablica.pl/of...html#486dfe1d44

#6 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:49

pług do zetora 5211 problem Jak na moje to będzie miał ciężko tym bardziej na glinach ,drugi temat to trochę drogi za tą kasę możesz spokojnie kupić obrotówkę z zabezpieczeniami na kamienie bo raczej z tą myślą pewnie kupujesz .

#7 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:54

Pociągnie ale po co wywalać 5000 skoro idzie kupić nowe 3 polskie z bometu http://tablica.pl/of...html#486dfe1d44

Porównanie bometu do kvernelanda to nieporozumienie, to zupełnie inna para kaloszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:01

pług do zetora 5211 problem Dziwne bo mój sąsiad ma kvernelanda i nie jest zadowolony z nie go.Ja polskie 2 i 3 z Grudziądza i lepiej te pługi orzą i przykrywają niż jego 4 kvernelanda no i odkładnicami lemieszami nie mamy problemów.

#9 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:07

pług do zetora 5211 problem a u nas nie chwalą sobie ludzie tych polskich płógów z bometa i z uni.
mnie nie za bardzo interesują obrotowe pługi, tylko chodzi o to by ładnie kryły i żeby zetor uciągnął.
Z drugiej strony nie jestem za zabezpieczeniami śrubowymi bo wiem co to robi z korpusami, gdy jest dużo kamieni.
Mi nie chodziło konkretnie że chce kupić ten pług za 5 tys. kvernelanda tylko chciałem podać przykład jak ten pług wygląda.

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:00

Dziwne bo mój sąsiad ma kvernelanda i nie jest zadowolony z nie go.Ja polskie 2 i 3 z Grudziądza i lepiej te pługi orzą i przykrywają niż jego 4 kvernelanda no i odkładnicami lemieszami nie mamy problemów.

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Miałem 2 i 3 z Grudziądza a teraz mam pługi - Kverneland MZ3 3x16" ( 3x40cm). Na dużych odkładnicach z przedpłużkami - nie uwierzę nikomu że stare pługi uni kryją lepiej, szerze to one wcale nie przykrywają jeśli porównać je do tego Kvernelanda. No i kupiłem w pięknym stanie za 3,5 tyś na zabezpieczeniach sprężynowych. Co do części to akurat żaden problem jeśli chodzi o kvernelandy - jest wszystko z możliwością wyboru pomiędzy oryginałem a zamiennikiem.
A porównanie mam bo często ojciec mi pomaga w orce - on orze MF 255 ze starymi 2 UG, tylko jednego roku oraliśmy jeden za drugim bo nie można orać, nie trzymają głębokości. Co do samej pracy to widać z daleka gdzie przejechał który pług. Teraz on orze mniejsze lub lżejsze kawałki a ja resztę.
Moja uwaga tylko do tych pługów, jeśli masz duże odkładnie to potrzeba mocy, może i lżej orzą od polskich starych z UG ale aby był efekt to trzeba prędkości, inaczej nie dosypują i widać rowki. U mnie w tym roku po raz pierwszy współpracowały z MF 390 4x4 i wg. mnie to idealne zestawienie, ziemie przeważnie ciężkie do bardzo ciężkich.
Do takiego zetora to max 3x30cm, chyba że piach to i z 3x40 da radę.

#11 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:36

pług do zetora 5211 problem a jest jakiś pług kvernelanda 3*30? na resorach?

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:14

One chyba wychodziły w wersjach 3x30 - 40? Oczywiście nie wspomniałeś o warunkach jakie u cb panują a od tego wiele zależy (gleby, ukształtowanie terenu).
Chociaż ledwo 50 KM to i tak więcej jak 3x30 max 3x35 nie przy lekkiej ziemi nie ma co czepiać.

Wychodziły jako 14 cali i 16cali. Wystarczy pomnozyc przez 2,54 i mamy w przybliżeniu 35cm oraz 40cm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:38

pług do zetora 5211 problem A czy ten kverneland na zabezpieczeniach śrubowych jest dużo lżejszy od resorowanego?
O ile kg?
a pług Unia grudziądz jest lepszy od bometa?

Edytowany przez ROBERTINHO, 20 październik 2013 - 15:14.