ROBERTINHO

pług do zetora 5211 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ROBERTINHO    118

Witam,.

Czy zetor 5211 pociągnie pług kverneland'a 3 skibowego resorowego na okrągłej ramie?

Jak nie to proszę o inne propozycje dobrych pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Znajomy ma taki zestaw, nie wiem co prawda ile zabiera na raz ale orze nim na głęboko.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

One chyba wychodziły w wersjach 3x30 - 40? Oczywiście nie wspomniałeś o warunkach jakie u cb panują a od tego wiele zależy (gleby, ukształtowanie terenu).

Chociaż ledwo 50 KM to i tak więcej jak 3x30 max 3x35 nie przy lekkiej ziemi nie ma co czepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

Chodzi mi o taki pług. http://tablica.pl/oferta/plugi-resorowane-kverneland-3-skibowe-plug-ID3Ji2j.html#95e05c3c54

Gleby są i średnie i ciężkie(gliny)

Troche mam po równym (2ha) reszta to pagurki, ponieważ mieszkam na kaszubach i prawie wszędzie w mojej gminie są tylko pola pagórkowate.

Edytowano przez ROBERTINHO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak na moje to będzie miał ciężko tym bardziej na glinach ,drugi temat to trochę drogi za tą kasę możesz spokojnie kupić obrotówkę z zabezpieczeniami na kamienie bo raczej z tą myślą pewnie kupujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dziwne bo mój sąsiad ma kvernelanda i nie jest zadowolony z nie go.Ja polskie 2 i 3 z Grudziądza i lepiej te pługi orzą i przykrywają niż jego 4 kvernelanda no i odkładnicami lemieszami nie mamy problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

a u nas nie chwalą sobie ludzie tych polskich płógów z bometa i z uni.

mnie nie za bardzo interesują obrotowe pługi, tylko chodzi o to by ładnie kryły i żeby zetor uciągnął.

Z drugiej strony nie jestem za zabezpieczeniami śrubowymi bo wiem co to robi z korpusami, gdy jest dużo kamieni.

Mi nie chodziło konkretnie że chce kupić ten pług za 5 tys. kvernelanda tylko chciałem podać przykład jak ten pług wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dziwne bo mój sąsiad ma kvernelanda i nie jest zadowolony z nie go.Ja polskie 2 i 3 z Grudziądza i lepiej te pługi orzą i przykrywają niż jego 4 kvernelanda no i odkładnicami lemieszami nie mamy problemów.

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Miałem 2 i 3 z Grudziądza a teraz mam pługi - Kverneland MZ3 3x16" ( 3x40cm). Na dużych odkładnicach z przedpłużkami - nie uwierzę nikomu że stare pługi uni kryją lepiej, szerze to one wcale nie przykrywają jeśli porównać je do tego Kvernelanda. No i kupiłem w pięknym stanie za 3,5 tyś na zabezpieczeniach sprężynowych. Co do części to akurat żaden problem jeśli chodzi o kvernelandy - jest wszystko z możliwością wyboru pomiędzy oryginałem a zamiennikiem.

A porównanie mam bo często ojciec mi pomaga w orce - on orze MF 255 ze starymi 2 UG, tylko jednego roku oraliśmy jeden za drugim bo nie można orać, nie trzymają głębokości. Co do samej pracy to widać z daleka gdzie przejechał który pług. Teraz on orze mniejsze lub lżejsze kawałki a ja resztę.

Moja uwaga tylko do tych pługów, jeśli masz duże odkładnie to potrzeba mocy, może i lżej orzą od polskich starych z UG ale aby był efekt to trzeba prędkości, inaczej nie dosypują i widać rowki. U mnie w tym roku po raz pierwszy współpracowały z MF 390 4x4 i wg. mnie to idealne zestawienie, ziemie przeważnie ciężkie do bardzo ciężkich.

Do takiego zetora to max 3x30cm, chyba że piach to i z 3x40 da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

One chyba wychodziły w wersjach 3x30 - 40? Oczywiście nie wspomniałeś o warunkach jakie u cb panują a od tego wiele zależy (gleby, ukształtowanie terenu).

Chociaż ledwo 50 KM to i tak więcej jak 3x30 max 3x35 nie przy lekkiej ziemi nie ma co czepiać.

Wychodziły jako 14 cali i 16cali. Wystarczy pomnozyc przez 2,54 i mamy w przybliżeniu 35cm oraz 40cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

A czy ten kverneland na zabezpieczeniach śrubowych jest dużo lżejszy od resorowanego?

O ile kg?

a pług Unia grudziądz jest lepszy od bometa?

Edytowano przez ROBERTINHO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj