Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pzzp5

pzzp5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 październik 2013 - 15:52

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Witam.
Szukam zaworu przeciążeniowego w MF 698,bo jakiś rok temu dzwigneliśmy drzewo na podnośniku,i od tamtej pory wolno podnosi,
czytałem w waszych postach że to ten właśnie zawór może być temu winny?
Dzięki za pomoc!

Edytowany przez pzzp5, 17 październik 2013 - 15:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Dzisiaj, 08:24
  •  

#2 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:28

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 w pompie kolego

albo padły uszczelki na cylinderkach i nie ma ciśneinia i nie podnosi jak powinien

#3 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:50

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Parę dni temu przerabiałem to w swoim 699 . Zapewne w twoim jest tak samo . Zawór znajduje się pod plecakiem podnośnika, z przodu po prawej pod rozdzielaczem , który jest przykręcony na dwie śruby. Wystarczy wykręcić jedną (tą bardziej z tyłu), i pod tym otworem znajduje się śruba regulacyjna od zaworu przeciążeniowego. Trochę ciężko trafić śrubokrętem (krzyżakowym, dłuuuugim) . Przekręcając w prawo zwiększa się ciśnienie. Dodam że w moim przypadku podnośnik bardzo słabo podnosił . Ja ustawiłem ciśnienie dokładnie na 200 barów.

#4 Share pzzp5

pzzp5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 październik 2013 - 15:38

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 To trzeba zrzucić plecak?
Nie ma tam jakiegoś okienka?
Ciśnienie jest bardzo małe bo na wolnych obrotach wogóle agregatu nie podnosi,
dopiero tak koło 1200obr powoli podnosi.

#5 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 październik 2013 - 21:39

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Nie musisz zrzucać plecaka . Wystarczy że odkręcisz jedną śrubę która trzyma rozdzielacz . Tak jak pisałem powyżej . Widzisz rozdzielacz ?

#6 Share pzzp5

pzzp5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 październik 2013 - 16:30

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 To dobrze,mniej roboty
widze,dekielek na dwie śruby,pod tym dekielkiem jest ta regulacja zaworu przeciążeniowego?

#7 Share pzzp5

pzzp5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 październik 2013 - 13:40

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Odkręciłem tą śrube z tyłu dekielka,w środku była następna śruba,hyba ten zawór,dokręciliśmy prawie do oporu,
trohę pomogło ale jeszcze za mało.

#8 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 21 październik 2013 - 10:33

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Jeżeli tylko trochę pomogło to wina tkwi w czymś innym .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share pzzp5

pzzp5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 październik 2013 - 15:06

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Trzeba bedzie zdjąć płyte.
No nic,DZIĘKI!!!!!!!

#10 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 17:35

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Witam :]
Tak czytam i ten post i widzę że Panowie się znacie na temacie podnośnika w MF 698 (taki model posiadam właśnie).Może coś poradzicie na mój problem

Ja mam taki przypadek że pługi 4 skibowe obrotowe powoli podnosi niezależnie od tego czy dodam gazu czy nie.A jak silnik zgaszę zaraz opada a obrót jest ok bo jak dodam gazu to się obraca szybciej.Zmieniłem pierścień na tłoku ten gumowy i oprócz tego dorobiłem dwa metalowe pierścienie. Tam nie powinno mi przepuszczać a dalej podnośnik mi opada i powoli dźwiga.Niezależnie czy dodam gazu czy nie dodam.I nie wiem czy ściągać znów pokrywę i szukać w pompie czy w zaworze.Przedni napęd też mi działa elegancko tak jak obrót i wydaje mi się że pompa powinna być dobra,

Ps.Z góry dziękuje :)

Witam :]
Tak czytam i ten post i widzę że Panowie się znacie na temacie podnośnika w MF 698 (taki model posiadam właśnie).Może coś poradzicie na mój problem

Ja mam taki przypadek że pługi 4 skibowe obrotowe powoli podnosi niezależnie od tego czy dodam gazu czy nie.A jak silnik zgaszę zaraz opada a obrót jest ok bo jak dodam gazu to się obraca szybciej.Zmieniłem pierścień na tłoku ten gumowy i oprócz tego dorobiłem dwa metalowe pierścienie. Tam nie powinno mi przepuszczać a dalej podnośnik mi opada i powoli dźwiga.Niezależnie czy dodam gazu czy nie dodam.I nie wiem czy ściągać znów pokrywę i szukać w pompie czy w zaworze.Przedni napęd też mi działa elegancko tak jak obrót i wydaje mi się że pompa powinna być dobra,

Ps.Z góry dziękuje :)

#11 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 19:20

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Przedni napęd i obrót pługów jest obsługiwany przez drugą pompę zębatą,a podnośnik z pompy tłoczkowej,takie zachowanie podnośnika świadczy o nieszczelności oscylatora,bądź komory zaworowej pompy tłoczkowej podnośnika,należy pompę poddać regeneracji i problem ustąpi

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#12 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 14:23

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 ASOGCURSUS
D
zięki wielkie.Mam jeszcze takie pytanie czy muszę ściągać płytę czy dostanę siętam jakoś z boku.A najlepiej by było jak byś miał jeszcze jakiś schemat tego podnośnika tam w środku, żebym nie błądził i poskładał to tak jak ma być to było by super:)

Ps. Z góry dzięki :) jeszcze raz wielkie dzięki :)

#13 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:21

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 Żeby wymienić komorę,bądź zawór oscylatora trzeba wyjąć pompę a to wymaga rozpołowienia ciągnika

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#14 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 19:50

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 a ile taka regeneracja pompy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:13

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698 O matko to kupę roboty mnie czeka mam ten sam problem dzięki Panowie ;)