pzzp5

Gdzie jest zawór przeciążeniowy w MF 698

Polecane posty

pzzp5    0

Witam.

Szukam zaworu przeciążeniowego w MF 698,bo jakiś rok temu dzwigneliśmy drzewo na podnośniku,i od tamtej pory wolno podnosi,

czytałem w waszych postach że to ten właśnie zawór może być temu winny?

Dzięki za pomoc!

Edytowano przez pzzp5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borsuk1891    0

Parę dni temu przerabiałem to w swoim 699 . Zapewne w twoim jest tak samo . Zawór znajduje się pod plecakiem podnośnika, z przodu po prawej pod rozdzielaczem , który jest przykręcony na dwie śruby. Wystarczy wykręcić jedną (tą bardziej z tyłu), i pod tym otworem znajduje się śruba regulacyjna od zaworu przeciążeniowego. Trochę ciężko trafić śrubokrętem (krzyżakowym, dłuuuugim) . Przekręcając w prawo zwiększa się ciśnienie. Dodam że w moim przypadku podnośnik bardzo słabo podnosił . Ja ustawiłem ciśnienie dokładnie na 200 barów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzzp5    0

To trzeba zrzucić plecak?

Nie ma tam jakiegoś okienka?

Ciśnienie jest bardzo małe bo na wolnych obrotach wogóle agregatu nie podnosi,

dopiero tak koło 1200obr powoli podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borsuk1891    0

Nie musisz zrzucać plecaka . Wystarczy że odkręcisz jedną śrubę która trzyma rozdzielacz . Tak jak pisałem powyżej . Widzisz rozdzielacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzzp5    0

To dobrze,mniej roboty

widze,dekielek na dwie śruby,pod tym dekielkiem jest ta regulacja zaworu przeciążeniowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzzp5    0

Odkręciłem tą śrube z tyłu dekielka,w środku była następna śruba,hyba ten zawór,dokręciliśmy prawie do oporu,

trohę pomogło ale jeszcze za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admiral150    0

Witam :]

Tak czytam i ten post i widzę że Panowie się znacie na temacie podnośnika w MF 698 (taki model posiadam właśnie).Może coś poradzicie na mój problem

 

Ja mam taki przypadek że pługi 4 skibowe obrotowe powoli podnosi niezależnie od tego czy dodam gazu czy nie.A jak silnik zgaszę zaraz opada a obrót jest ok bo jak dodam gazu to się obraca szybciej.Zmieniłem pierścień na tłoku ten gumowy i oprócz tego dorobiłem dwa metalowe pierścienie. Tam nie powinno mi przepuszczać a dalej podnośnik mi opada i powoli dźwiga.Niezależnie czy dodam gazu czy nie dodam.I nie wiem czy ściągać znów pokrywę i szukać w pompie czy w zaworze.Przedni napęd też mi działa elegancko tak jak obrót i wydaje mi się że pompa powinna być dobra,

 

Ps.Z góry dziękuje :)

 

Witam :]

Tak czytam i ten post i widzę że Panowie się znacie na temacie podnośnika w MF 698 (taki model posiadam właśnie).Może coś poradzicie na mój problem

 

Ja mam taki przypadek że pługi 4 skibowe obrotowe powoli podnosi niezależnie od tego czy dodam gazu czy nie.A jak silnik zgaszę zaraz opada a obrót jest ok bo jak dodam gazu to się obraca szybciej.Zmieniłem pierścień na tłoku ten gumowy i oprócz tego dorobiłem dwa metalowe pierścienie. Tam nie powinno mi przepuszczać a dalej podnośnik mi opada i powoli dźwiga.Niezależnie czy dodam gazu czy nie dodam.I nie wiem czy ściągać znów pokrywę i szukać w pompie czy w zaworze.Przedni napęd też mi działa elegancko tak jak obrót i wydaje mi się że pompa powinna być dobra,

 

Ps.Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Przedni napęd i obrót pługów jest obsługiwany przez drugą pompę zębatą,a podnośnik z pompy tłoczkowej,takie zachowanie podnośnika świadczy o nieszczelności oscylatora,bądź komory zaworowej pompy tłoczkowej podnośnika,należy pompę poddać regeneracji i problem ustąpi


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admiral150    0

ASOGCURSUS

Dzięki wielkie.Mam jeszcze takie pytanie czy muszę ściągać płytę czy dostanę siętam jakoś z boku.A najlepiej by było jak byś miał jeszcze jakiś schemat tego podnośnika tam w środku, żebym nie błądził i poskładał to tak jak ma być to było by super:)

 

Ps. Z góry dzięki :) jeszcze raz wielkie dzięki :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Żeby wymienić komorę,bądź zawór oscylatora trzeba wyjąć pompę a to wymaga rozpołowienia ciągnika


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MAVERICK232
      Witam.
      Kupiłem pług landsberg 4 obrotowy. Odpisałem 1 korpus .
      Gdy chce obrócić to musze ruszać dźwignią 2 razy. Jest zamontowany nowy zawór obrotu -kostka . Obrót na 2 węże. Czy ktoś wie co trzeba zrobić aby obraca za 1 przycisnieciem ? Domyślam się że trzeba wyregulować kostkę? Czy ktoś już to robił

    • Przez pulek227
      Witam,
      Mam maly problem w ihc 955 a mianowice chodzi o wspomaganie.
      na cieplym oleju na malych obrotach dosc ciezko chodzi wspomaganie przy dodaniu gazu chodzi leciutko.
      czy cos mozna z tym zrobic zeby lzej chodzilo.
      czy gdzies jest zawor ktory mozna podkrecic zeby w ukladzie bylo wieksze cisnienie?
    • Przez jnjnjn
      Witam wszystkich forumowiczów. Piszę ponieważ liczę że ktoś pomoże rozwiązać mój problem. Montuję instalację pneumatyczną w moim jd 2140. Wszystko już mam zamontowane tylko mam problem z zaworem sterującym. Ma to być instalacja jednoobwodowa chyba że da się jedno i dwuobwodową jednocześnie ale głównie zależy mi na jednoobwodowej ale zawór hydrauliczno pneumatyczny mam jak się domyślam do hamulców dwuobwodowych. Sam części nie kupowałem więc nie wiem. Wszystkie części dostałem gdy kupiłem ciągnik od poprzedniego właściciela. Bardzo proszę abyście rzucili okiem na ten zawór i napisali co jeszcze do tego potrzebuję żeby podłączyć hamulce jednoobwodowe bo widzę że jest miejsce aby coś dokręcić do tego zaworu tylko pytanie co. Wybaczcie głupie pytania ale pierwszy raz mam do czynienia z takim zaworkiem.
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

    • Przez jaca634
      Witam, mam problem z opryskiwaczem starego typu, chodzi o to, że zostało mi trochę oprysku po pracach i pojęcia nie wiem jak odkręcić zawór spustowy który jest w nim zamontowany. Poniżej daje kilka zdjęć może wie ktoś co z nim zrobić żeby wypuścić zawartość?



    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam pytanie. Orientuje się ktoś co to za część przy elektrozaworze od podnoszenia zbiornika buraków, w śrubę którą przykręca się rurkę od oleju jest wkręcony zawór na klucz 17mm w nim jest śruba na płaski śrubokręt i nakrętka kontrująca na klucz 8mm. Co to jest? Czy jest to potrzebne? Jak to uszczelnić? Problem jest taki że cieknie mi, a właściwie leje z tej śrubki na 8. Rozkręciłem to, jest tam tłoczek i sprężynka. Ale nie wiem więc nie ruszam. Żadne o-ringi, podkładki miedziane nie pomagają. Dzięki za pomoc. ps. Wam też forum działa jak działa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj