Skocz do zawartości

Zdjęcie

JOHN 6930 problem z przednim napedem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 październik 2013 - 14:28

JOHN 6930 problem z przednim napedem Witam wszystkich:) Zwracam się do was z takim o to zapytaniem. W moim johnie 6930 premium rok 2007, włączył się przedni napęd. próbując go wyłączyć zaraz się włącza albo czasem nawet nie da się go wyłączyć. Mam jakiś kod ale nie moge znależć go w instrukcji, jest dośc długi.

Maacie jakieś pomysły, rady?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JOHN 6930 problem z przednim napedem Dzisiaj, 01:46
  •  

#2 Share Ziomal20084

Ziomal20084

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 październik 2013 - 16:55

JOHN 6930 problem z przednim napedem Czujnik od przedniego napedu jest prawdopodobnie uszkodzony. Przedni naped działa na takiej zasadzie ze jest caly czas zalaczony przycisk słuzy tylko do rozłaczania :) zgłosił bym to do serwisu

#3 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:04

JOHN 6930 problem z przednim napedem a gdzie ten czujnik jest, może sam bym go wymienił???? serwis ściągać do kasa no nie??

#4 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:00

JOHN 6930 problem z przednim napedem A bezpiecznik ? ECU sie nazywa chyba? Czy jakoś tak, nie mam instrukcji przy sobie....
EDIT: chociaż może to nie bezpiecznik, skoro czasami się wyłącza...

Edytowany przez ejczbio, 17 październik 2013 - 19:03.

#5 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:50

JOHN 6930 problem z przednim napedem spr bezpieczniki są oki, pożniej napisze kod blędu

#6 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:55

JOHN 6930 problem z przednim napedem Hmm nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba są dwa bezpieczniki odpowiadające za przedni napęd. http://www.agrofoto....ie-wylacza-sie/ zerknij w ten temat, może coś Ci pomoże...

Edytowany przez ejczbio, 18 październik 2013 - 14:19.

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 październik 2013 - 12:25

JOHN 6930 problem z przednim napedem Z kodami to tylko serwis pomoże. Bezpieczniki raczej nic tu nie dadzą. Skoro raz działa raz nie. Może być uszkodzony czujnik, który podaje błędne informacje. Można też sprawdzić instalacje czy wszystko dobrze kontaktuje. Ewentualnie wtyczki przeczyścić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Ziomal20084

Ziomal20084

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 październik 2013 - 17:43

JOHN 6930 problem z przednim napedem Czujnik od przedniego napedu powinien znajdowac sie na przystawce do ktorej jest zamontowany wał do przedniego napedu, sprawdz po prawej badz po lewej stronie, kody bledow tylko i wylacznie serwis przez kompa moze sprawdzic

#9 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 październik 2013 - 10:30

JOHN 6930 problem z przednim napedem Witam , czytając wasze posty widzę że coś wam świta ale nie do końca , a tak poważnie to czegoś takiego jak czujnik załączenia przedniego napędu to nie ma i raczej Arek go nie szukaj , a co do kodów to w ciągnikach premium spokojnie je odczytasz i napisz co to za kody . Sterownikiem odpowiedzialnym za przedni napęd jest sterownik BCU i to z niego podaj kody , wówczas coś można podpowiadać , pozdrawiam .

#10 Share grzegorzkrol

grzegorzkrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 październik 2013 - 15:59

JOHN 6930 problem z przednim napedem Witaj, ja miałem problem z włączaniem wałka, i podmieniłem cewkę elektromagnetyczną z przedniego napędu i załozyłem na włączanie wałka i wtedy działało. ty zrób tak samo weź pożycz sobie cewkę elektromagnetyczną z wałka przekaźnika mocy i zamontuj ją w miejsce włączania przedniego napędu (znajduje się pod spodem mniej więcej jak się kończy silnik i zaczyna skrzynia biegów) i bedziesz wiedział czy jest uszkodzona ta cewka. JD 6910

#11 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 26 październik 2013 - 12:24

JOHN 6930 problem z przednim napedem ArekDziedzic i co tam z Twoim Johnem? Gdzie był problem?

#12 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 14:13

JOHN 6930 problem z przednim napedem Witam, mam problem z JD 6530 Premium. Gdy przedni napęd jest obciążony to na wstecznym biegu przeskakuje i przestaje ciągnąć i słychać lekkie wycie. Co to może byc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 16:31

JOHN 6930 problem z przednim napedem Hej, sory że nie odp ale zima i inne sprawy na bani i tak się temat wykoleił. Słuchajcie kod błedu to BCU 33 524235.31. Ogólnie czekam na serwis, który raz już był i naprawił wałek WOM, a do przodu mają przyjechać 6 marca. W dodatku typek mi kalibrował rewersy w obu john deerach i je popieprzył, teraz jakoś dziwnie szarpią.