Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ginące bydło!! KRADNA

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share techwet

techwet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2013 - 21:56

Ginące bydło!! KRADNA witam, dzisiaj troszeczke nie typowy temat mianowicie chce zapytac czy w waszych okolicach trafialy sie ostatnio kradzieże bydla?
coraz wiecej przypadkow!
Czy jest jakas mozliwosc odzyskania pieniedzy za skradzione szt.?
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ginące bydło!! KRADNA Dzisiaj, 08:50
  •  

#2 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 17 październik 2013 - 06:42

Ginące bydło!! KRADNA Sąsiadowi kiedyś skradziono 2 sztuki jakieś 3 lata temu a w sąsiedniej wiosce ukradli byka gotowego do sprzedania jakiś miesiąc temu
Czasy są coraz gorsze i pewnie będzie więcej takich incydentów
Woj.Małopolskie

Edytowany przez przybyslawice5211, 20 październik 2013 - 16:47.

ZETOR TEAM

#3 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 17 październik 2013 - 12:53

Ginące bydło!! KRADNA @techwet skąd jesteś? Moją lokalizację masz w profilu i mogę wam przyznać,że w mojej okolicy skradziono setki sztuk bydła. Niektóre nawet niedawno a ja nic o tym nie wiedziałem, bo we wsi i okolicznych nie mam nikogo z kim mógłbym pogadać i się czegoś dowiedzieć. Jakiś rok temu złapali złodziei bydła na gorącym uczynku i okazali się nimi okoliczni handlarze z Myszyńca. Jeździli od rolnika do rolnika i rzekomo szukali bydła do sprzedania. W międzyczasie wypatrywali dojazdu do gospodarstwa, czy i gdzie są psy itp wiadomo. Jak nie kupili to i tak za kilka dni przyjechali i ukradli. Ukradli tak ponad 200 szt. Gdy ich łapali po kilkunastu minutach od kradzieży bydło miało założone inne kolczyki. I jak myślicie zamknęli ich; nic z tego wypuścili na wolność a Ci dalej jeżdżą i skupują. Niedługo po wypuszczeniu w okolicznym sklepie wspomniany złodziej szukał kolczykownicy. Sytuacja w kraju nie poprawia się i strach pomyśleć, że na tym się nie skończy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 17 październik 2013 - 14:28

Ginące bydło!! KRADNA Pisałem o tym ze 4 lata temu-ukradli mi jalówkę (już nie pamiętam, ale chyba za 1,5 miesiąca miała termin wycielenia), do dziś nic w tej sprawie.Na Twoje pytanie sam sobie możesz odpowiedzieć-jak ubezpieczyłeś , to może i dostaniesz odszkodowanie- a jak nie ,to od kogo niby ?

#5 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:12

Ginące bydło!! KRADNA Jakiś miesiąc temu nie daleko mnie ukradli 6 krów z pastwiska.Ślad po nich zaginoł

#6 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 17 październik 2013 - 19:21

Ginące bydło!! KRADNA W tym kraju to chyba tylko chip z nadajnikiem pod skórą dałby jakieś efekty. Żyjemy w takiej kulturze, że choćby nie wiem jakie oznakowania bydło miało, to i tak znajdzie się rzeźnik, co za parę groszy ubije to po cichu. Bez tego złodzieje nie mieliby biznesu.

#7 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:38

Ginące bydło!! KRADNA coś w jakichś wiadomościach lub w agrobiznesie ostatnio było o kradzieżach bydła w jakichś okolicach,lecz szczegółów nie znam,lecz musiało być sporo przypadków skoro było o tym.... taki kraj -kradną co się da.

#8 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:57

Ginące bydło!! KRADNA U mnie ukradli 3 krowy z obory to było 15lat temu prowadzili je ponad 10km przez pola ale znaleźliśmy je po śladach. Nikt nie siedział za to tylko wyrok w zawieszeniu chociaż złodzieje to recydywiści

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:08

Ginące bydło!! KRADNA Jak ja uwielbiam czytać takie posty "u mnie to i tamto", "w mojej okolicy" czyli gdzie?Piszcie przynajmniej województwo to każdy będzie wiedział czy ma się czegoś bać. Jaki ubezpieczyciel ubezpieczy zwierzęta od kradzieży, bo sam musiałbym pomyśleć nad tym?

Edytowany przez Thomas2135, 17 październik 2013 - 20:11.

#10 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 17 październik 2013 - 20:20

Ginące bydło!! KRADNA Thomas2135 a Bandysie znasz? Tam ponoć też kradli bydło jakiś czas temu, siorka mi opowiadała, choć sama bydłem sie nie zajmuje.

u mnie przy wschodniej granicy (okolice Włodawy) tez były przypadki kradzieży, ale to kilka lat temu. Teraz spokój, choć jak patrzę jak moje sztuki chodzą przy szosie w ogrodzeniu to się czasami stracham.

#11 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:30

Ginące bydło!! KRADNA Jak nie znam jak znam. Moja mama i ciotka pochodzi z tej wioski. Dzisiaj nawet przejeżdżałem tamtędy. Sprawa jest prosta jak przy każdej innej kradziezy jak kolega wyżej wspomniał. Dopóki będzie klient, chętny(popyt) na tanie mięso dopóty będą trwać wszelkie kradzieże. Prawo musiało by być bardziej rygorystyczne w stosunku do złodziei. Co z tego, że Policja ich łapie jak prokurator umarza śledztwo, czy wypuszcza nawet recydywistów.

#12 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:42

Ginące bydło!! KRADNA jezeli złodzieje i oszusci tworza prawo dla siebie i innych złodziei (na zamówienie) to tak zawsze bedzie, ze złodziej i bandyta bedzie miał wieksze prawa niz porzadny obywatel i bedzie sie czuł bezpieczniej od niego, proste

#13 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 17 październik 2013 - 21:29

Ginące bydło!! KRADNA najgorsze jest właśnie to, że albo rolnik machnie ręką z braku znajomości prawa, albo policjant go tak zbałamuci, że nie będzie chciał 'po sądach latać', jak to gadają. A przecież kradzież nawet cielaka to już przestępstwo, bo jego wartość przewyższa znacznie kwotę, która dopuszcza uznanie za wykroczenie o małej szkodliwości i w efekcie umorzenie. A co dopiero jeśli to krowa czy byk.

#14 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 24 październik 2013 - 20:06

Ginące bydło!! KRADNA W mojej okolicy(20-30km od Warszawy) już 4-5 lat nie ma kradzieży bydła,największy kłopot jest z upilnowaniem na pastwisku,w gospodarstwie zawsze można coś pokombinować.
Szkoda że nie mamy takiego prawa jak w USA,tam do tej pory za kradzież bydła i koni jest kara śmierci. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 25 październik 2013 - 16:30

Ginące bydło!! KRADNA Chyba tylko w Texasie. tylko kilka stanów pozostało przy karze śmierci. Lepszym straszakiem jest broń i "święte" prawo terenu prywatnego. Tam każdy obcy traktowany jest w ten sam sposób. Tak przynajmniej widać na filmach.