Zaloguj się, aby obserwować  
krzeski

odpowietrzenie układu hamulcowego

Polecane posty

krzeski    5

witam

ma problem ze swoim t6010 a mianowice nie moge odpowietrzyc w nim hamulcow.

musialem odkecic przewody hamulcowe no i niestety zapowietrzyc uklad przed odkrecenioem hamulce dzialaly bez problemu po zmontowanu wszystkiego zaczolem odpowietrzanie odkrecilem odpowietrznik zalozylem przewodzik i zaczolem wciskac pedaly plyn siknol ze 2 razy i nagle przestal leciec pedaly sa miekkie wcale nie ma hamulcow. wogole pompki hamulcowe nie pobieraja plynu. mial kos podobny przypadek? mogl by mi ktos pomóc? dodam ze odpowierzalem tak jak np. zwykla szesdziesiatke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Stały problem :)

Napisz na początek czy nie zmieniałeś czasem pompek i zbiorniczka, przewodu ze zbiorniczka do pompek.

Następnie spróbuj zauważyć czy po cofnięciu pedałów hamulcy cofają się tez pompki to bardzo istotne.

Jeżeli spełniłeś to co napisałem to jak siedzący nieco w tym radze najprościej ściągnąć kogoś z warsztatu samochodowego który ma wysysarkę pneumatyczną, koszt usługi to do 40zł i zajmuje dosłownie 5 min, wysysarka wygląda tak http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-hamulcow-i-wymiany-plynu-i3629916544.html

 

Wierze w ludzi i wiem że dasz rade jeżeli próbowałeś i podam ci swój sposób w sumie wszystkim bo większość sie z tym męczy, otóż trzeba kupić tzw. olejnicę to jest taka strzykawa niekiedy 0.5l ja mam 1l :)http://allegro.pl/reczna-pompa-odsysajaca-olejnica-500ml-0-5l-i3621944740.html następnie założyć koniec gumowego wężyka olejnicy na odpowietrznik sprzęgła czy tam hamulcy, odkręcić odpowietrznik i odessywać, tylko powolutku, abyć nie zjadł całego płynu ze zbiorniczka, powodzenia :)

Najlepiej jak druga osoba będzie czuwać z buteleczką płynu nad zbiorniczkiem byc nie zapowietrzył znów zbiorniczka, tym sposobem możesz nawet abs odpowietrzyć.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

powiem tak wczoraj caly dzien z tym sie meczylem i porozkrecalem wszystko pompki nawet wyjolem. tez mylalem ze tloczki sie nie cofaja ale po wyjeciu stwierdzilem ze sie cofaja ale nie pobieraja plynu. jak sie wlej od tylu pompek to plyn wyzucaja a potem wsysaja powietrze. probowalem teraz podlaczyc odpowietrzniki bezposrednio do dojarki ale nic to nie dalo nie pociagnela plynu. ciagle sie zastaniawiam czemu pompki nie pobieraja same plynu? jak wciskam pedaly to z odpowietrzynkow wyrzuca powietrze a jak puszczam to znowu je wsysa a plyn stoi w miejscu.

możliwe ze pompki wysiadly?

Edytowano przez krzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To trzeba wyssać, ssać aż zassie, dojarka jest dobry pomysł, również dobry to vacumpompa z samochodu, ale weź tę olejnicę i zobaczysz że pójdzie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

problem rozwiazany. nie pomogla ani dojarka ani olejnica. wziolem strzykawke z igla i pozalewalem przewody cylinderki a na koniec pompki plynem oczywiscie bylo troche powietrza ale po zalaniu jakims cudem pompki zaczely pompowac plyn i odpowietrzylem caly uklad. dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adiksutil16
      Witam. Czy z rułki odpowietrzającej silnik powinno dość mocno dmuchać? Bo u mnie tak jest. Mam prawdopodobnie wydmuchana uszczelka pod głowicą, woda do oleju nie idzie ale robi się w układzie chłodzenia cisnienie. Do czego dążę? Chciałbym wiedzieć czy to dmuchanie z odpowietrznika silnika moze być powiązane z wydmuchaną uszczelką pod głowicą?
    • Przez Papkin
      Wie ktoś jak odpowietrzyć ten traktor, zgasł bo paliwo się skończyło,pompuje pompką ale to nic nie daje
    • Przez bogus56
      Witam ma ktoś pomysł czym można skleic zbiorniczek płynu hamulcowego bo mam cały popękany. Kupić takie cos nowe to chyba nie możliwa sprawa. Ewentualnie prosiłbym o podpowiedz jak to sie wymontowuje bo nie chce go jeszcze bardziej rozwalić. Pozdrawiam
    • Przez michal7536
      Witam, czy wie ktoś może ile wchodzi płynu chłodzącego do ciągnika Renault Ares 550, a także jaki należy użyć olej do wspomagania czy jak to się nazywa, bo przy tym pojemniku jest naklejka ELF LHM
    • Przez tomek1311
      Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym Forum
       
      Rozważam na razie czysto teoretycznie budowę podnośnika/ładowacza na tył ciągnika. Nie miałem nigdy do czynienia z hydrauliką siłową, stąd moje pytanie. Jak wygląda pierwsze napełnienie olejem i uruchomienie instalacji z siłownikiem dwustronnym? Jak usuwa się powietrze? Chodzi mi o najprostszy wariant zasilania siłownika z wyjścia obwodu zewnętrznego np. C-360.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj