Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop - problemy z obrotem

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 listopad 2006 - 12:11

Cyklop - problemy z obrotem Witam!
coś mi sie popierniczyło w cyklopie, te 2 siłowniki co są od obracania wieżyczki się rozkalibrowały, kiedy cyklop jest ustawiony prosto to lewy wystaje duzo wiecej niz prawy i łancuch ma bardzo duzy luz, przez to nie idzie obracac maszyna - obraca sie troszke i dziala z bardzo duzym opoznieniem a pozniej sam potrafi sie obrocic, nie idzie nic robic
od czego to sie mogło zrobic i jak sobie z tym poardzic?
oba siłowniki działaja - wysuwaja się i chowaja na zmiane.

prosze podpowiedzcie cos
pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop - problemy z obrotem Dzisiaj, 00:48
  •  

#2 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 15:07

Cyklop - problemy z obrotem skruc lub przestaw łańcuch o jedno lub 2 ogniwa może pomoże

#3 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 19:22

Cyklop - problemy z obrotem Prawdopodobnie masz pszeciek na wewnętrznej manszecie któregoś z siłowników.

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 listopad 2006 - 16:48

Cyklop - problemy z obrotem My mieliśmy kilka razy to samo. Odkręcaliśmy tą rurkę co łączy z tyłu oba siłowniki i jak to mój ojciec mówi "odpowietrzaliśmy". Obracaliśmy wtedy cyklopem bo niby był tam bombel powietrza. Za bardzo nie pamiętam co to miało dawać ale pomagało ;). Potem był remont siłowników i nie ma już tego kłopotu.

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 10 listopad 2006 - 23:28

Cyklop - problemy z obrotem byl "fachman", stwierdzil ze olej zbytnio buzuje i gdzies jest przeciek za duzy - kazal dolac olej - jakies 70l ;:) a później przyjdzie i bedzie patrzyl co dalej:)
ojciec sie zdrzaźnił i zawołał kumpla ktory ładuje swoim cyklopem:)
a ja coraz bardziej mysle zeby kupic tura

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#6 Share grosik_

grosik_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 21:22

Cyklop - problemy z obrotem ja mam ten sam problem rozmawiałem ze znajomym i tez powiedział mi ze mam przecieki na uszczelniaczach

#7 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 22:07

Cyklop - problemy z obrotem @yacenty ja bym się nie zastanawiał się i kupił tur-a. Nie wiem jak u Ciebie ale ja nim robie wszystko co się da. wczoraj się 360 popsuła która jest z turem to się czułem jak bez ręki.Naprawdę polecam.Jedyny minus to to że nie ma chydraulucznego wysypu a na linkę.

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 22:51

Cyklop - problemy z obrotem A ja tam uważam ,że najlepiej mieć i to i to-jak ja ;D-a tak poważnie to spróbuj Turem wykopać choćby rowek,wyrwać kamień-a zresztą potrafię załadować np.rozrzutnik swoim Mikrusem szybciej niż Turem bo owszem na widły weźmiesz więcej ale trzeba manewrować a ja w tym czasie Waryńskim(bo to z tej firmy) obrócę się z 5 razy (albo i 6 ;D).Gorzej jest jak jest paskudna pogoda  :(

#9 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 23:10

Cyklop - problemy z obrotem właśnie najlepiej jest miec to i to(jaro też mam cyklopa i tur-a) ale jak to się mówi ,,Jak sięnie ma co się lubi to się lubi co się ma,,

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 23:19

Cyklop - problemy z obrotem Czyli innymi słowy -kupić Tura a Cyklopka zostawić a w międzyczasie naprawić .Ja tam nawet starszych maszyn staram się nie sprzedawać-dostaje się parę groszy a potem czasami jej brakuje-tak kiedyś Ojcu handlarze oferowali ileś tam za Zetora 7211-a on na to-tak dołożę jeszcze parę tysięcy i kupię Fergusona bez kabiny-niezły interes prawda ?A Zetor jest do dziś i miewa się świetnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 13 listopad 2006 - 00:55

Cyklop - problemy z obrotem ja jednak mysle o duzym turze 5 do zetorka, zawsze to przedni naped, wspomaganie kierownicy no i troche masywniejszy sprzet:) a tez bedzie lepsza przeciw waga dla pluga czy agregatu, ale wiadomo jak to jest w gospodarstwie, zawsze jest milion innych rzeczy wazniejszych!!!

#12 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 13 listopad 2006 - 09:36

Cyklop - problemy z obrotem Jacek masz rację, ja miałem tura w 3512 i kupiłem jeszcze do swego Zetora i jestem z niego bardzo zadowolony. Nadmienię, że posiadam jesszcze cyklopa którego prawie wcale nie używam(ostatnio 2 lata temu) bo wszystko zrobię turem. A w ciągniku z przodkiem to w porównaniu do beznapędowca to niebo i ziemia  8)
parę ha i para rąk do pracy...

#13 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 15:32

Cyklop - problemy z obrotem albo przecieki albo zebatka wytarła sie i przeskakuje. ja ostatnio miałem i to i to wiec cyklopa sie sprzedało kupile drugirgo młodszego bo jednak ta zebatka to ciezko ja wymienic.

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 maj 2007 - 21:53

Cyklop - problemy z obrotem @ arassso.
zobacz ze odpowiadasz na wątek sprzed dluzszego okresu czasu.
wypowiedz przed twoją wypowiedzią jest datowana na: Nov 13 2006, 10:36
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share xxxxyz

xxxxyz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 17:32

Cyklop - problemy z obrotem mam problem z cyklopem, chodzi o ten pierścień od siłownika. wyszedł dobrze ale wejść nie chce za cholerę
jak bo wsadzić?

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 18:03

Cyklop - problemy z obrotem Taki z tworzywa? Rozgrzej go gorącą wodą i stanie się plastyczny.

#17 Share xxxxyz

xxxxyz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:25

Cyklop - problemy z obrotem nie z tworzywa tylko ten zabezpieczają♂cy z drutu

#18 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:58

Cyklop - problemy z obrotem Spróbuj może inaczej ustawić ten element, który jest przez ten pierścień zabezpieczany. Może musisz go głębiej wbić albo wyciągnąć. Powinien wejść dość lekko. Ja łapałem go krótko kombinerkami lub szczypcami bocznego cięcia (jest twardy) i uderzałem w nie młotkiem. Zwykle większe problemy są z wyciągnięciem...

#19 Share xxxxyz

xxxxyz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 06:23

Cyklop - problemy z obrotem wyszedł lekko bo stukałem młotkiem i kręciłem wkoło , a wejść nie chce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share xxxxyz

xxxxyz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 07:56

Cyklop - problemy z obrotem

Spróbuj może inaczej ustawić ten element, który jest przez ten pierścień zabezpieczany. Może musisz go głębiej wbić albo wyciągnąć. Powinien wejść dość lekko. Ja łapałem go krótko kombinerkami lub szczypcami bocznego cięcia (jest twardy) i uderzałem w nie młotkiem. Zwykle większe problemy są z wyciągnięciem...

dzięki kolego za radę , tymi szczypcami nie trwało to zakładanie dłużej niż minutę.
mam jeszcze jedno pytanie ile wchodzi oleju do zbiornika , bo coś jest jakiś biały jakby był z wodą, pewnie będę musiał go wymienić .
i czy jest to możliwe żeby sama woda się tam dostała?, bo ja go kuuiłem i facet zapewniał że wszystko jest ok