Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z lochami

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 październik 2013 - 18:11

problem z lochami witam! Mam taki problem z trzema lochszkami w wieku około 6 miesiecy. dwa dni temu zrobiłem srute z pszenżyta ok. 40kg owsa. ok 30kg pszenicy ok 30kg łubinu ok.10kg. po podaniu tej paszy w dawce takiej samej co zawsze( system na mokro, śuta+ woda, wymieszane i wlane do koryta) nastepnego dnia rano świnie nie wyjadły juz podanej paszy porannej. Świnki tylko leżały. mineły dwa dni przez które nic nie dostawały jesc. Dwum sie poprawiło troche i sa ruchliwe,a nawet zaglądają juz do koryta, niestety jednej sie nie poprawiło. Jak im pomóc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z lochami Dzisiaj, 23:26
  •  

#2 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 16 październik 2013 - 19:11

problem z lochami Z tym łubinem to troch poszalałeś. Do 2% max według norm żywienia. Kup im soję następnym razem. Stosowałeś już taką dawkę i było wszystko ok?

#3 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 16 październik 2013 - 20:00

problem z lochami Nie no bez przesady 10 % dla dużych świń to spoko można dawać może był pomieszany z gorzkim?

#4 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 październik 2013 - 20:01

problem z lochami nie stosowałem. pierwszy raz wgl robiłem taką śrute. Zrobiłem z łubinem poniewazposiadam go z własnego zbioru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 16 październik 2013 - 20:06

problem z lochami A badałeś temperaturę jaką mają ,może to różyca?Jak karmiłeś do tej pory może nagła zmiana żywienia.

#6 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 05 listopad 2015 - 12:31

problem z lochami

Nie no bez przesady 10 % dla dużych świń to spoko można dawać może był pomieszany z gorzkim?

Dla zwierząt rozpłodowych to zdecydowanie za dużo!, dla tucznika moznaby zaryzykować, dla loch to koło 3-4% max 5 , choc i tak nie wiadomo czy substancje antyodżywcze (taniny, inhibitory proteaz, alkaloidy i lektyny ) nie będą miały wpływu na płodność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:02

problem z lochami

a po jakie licho pszenżyto i pszenica w takich ilościach dla loch luźnych, po co im tyle białka, przecież je zatuczysz i wywalasz pieniądze w błoto nic tym sposobem nie zyskując a nawet więcej tracąc? Dla luźnych wystarczy 80% owsa, 7% śr rzepakowej, 3 premiksu lub samych witamin i z 10 pszenżyta. Skąd wziąłeś taką recepturę, przecież to głupota ładować takie zboża dla loch luźnych, no chyba że to ciąża wysoka lub karmiąca ale to na pewno bez łubinu. Przecież locha luźna ma niskie wymagania, na fermach nie dostaje więcej niż 2,2kg na dzień do 84dnia ciąży i to pasza oparta głównie na otrębach, owsie i jęczmieniu. W twojej recepturze nie ma najważniejszego czyli WITAMIN które są najważniejsze dla kości i racic oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz twoja dawka ma za mało włókna surowego na pierwszy rzut oka więc będą ciągle domagały się żarcia a lochy NIE WOLNO zapaść, ona ma mieć max 2,5-3kg paszy na dzień takiej jak napisałem powyżej.