Zaloguj się, aby obserwować  
uglibugli

elektryczny ładowacz do obornika

Polecane posty

uglibugli    75

Witam

Mam suwnicę i materiał na konstrukcję do stworzenia "suwnicy bramowej" tylko mam problem z chwytakiem ponieważ suwnica ma tylko jedną linkę a standardowe ładowacze elektryczne chwytaki mają zamykane ręcznie a ja potrzebuję to jakoś zamykać automatycznie tylko nie wiem jak znalzłem fajny ładowacz http://tablica.pl/oferta/ladowacz-obornika-ID3dmpP.html#a028600339 i on ma to jakoś inaczej skonstruowane tylko nie mogę rozszyfrować jak to działa może ktoś z was mi pomoże :) z góry dziękuję za wszystkie sugestie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

za 500zł to za wiele nie zbudujesz a tyle gościu chce za ten na tablicy .jeśli ci się podoba to kup ten i dopasuj u siebie zamontuj cały albo mechanizm dorób do twojej suwnicy a co zostanie to sprzedasz na złom

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Tak samo musi być zabezpieczony by zacisnąć materiał przy podnoszeniu.

Możliwe, że zabezpiecza się automatycznie po zsunięciu się tego ceowniku z kołem na dół, gdy luzujemy line główną. I pod tym kołem jest jakiś zamek, bo na środku wideł jak by był pręt za który łapie, pomiędzy dwoma środkowymi płaskownikami. A obok dolnej tulei jakby sznurek do zamka.

Trudno powiedzieć czy zabezpiecza się automatycznie czy zwalnia. Jak by nie było ładowacze elektryczne maja problem z nabraniem materiału w widły więc trzeba je deptać, więc będąc przy nich się je zabezpiecza. Dlatego do obsługi używano 2 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

a co myslicie o zastosowaniu dwóch lin jedna do podnoszenia druga do zamykania wideł ??? coś jak czerpaki przy koparkach linowych lub suwnicach do węgla ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez krystian96
      Witam . Planuje zakup zgarniacza obornika . Zastanawiam sie nad zgarniaczem hydraulicznym lub łańcuchowym . Wyciąg linowy odpada. Prosze o opinie obu zgarniaczy , wady , zalety .
      W oborze są 2 równoległe kanały po około 20m . Jaki mniej więcej byłby koszt takiej inwestycji . I czy macie kontakt do kogoś kto to by mi wykonał  ( mieszkam w mazowiecki)
      Dziękuje i pozdrawiam 
    • Przez Kondzik
      Witam.  Przymierzam się  do kupna ładowacza czołowego i padło na firmę  Stoll i stąd moje pytanie. Jakie macie doświadczenia że sterowaniem elektronicznym? Czy jest warte swojej ceny? Z mojej dotychczasowej pracy ładowaczem (trac lift przy zetorze proxima) wiem że bardzo często nie otwiera się zaworów do końca aby precyzyjniej operować turem. Rozumiem, że siłą rzeczy przy sterowaniu elektronicznym nie da się zrobić czegoś  takiego.  Jak wtedy wygląda praca? Czy nie ma problemu z precyzyjnymi pracami? Nie występuje zbytnie rzucanie, szczególnie lekkim ciągnikiem? Dodam tylko że mam zamiar założyć ww ładowacz do Kuboty m7040. Z góry  dzięki za odpowiedź. 
    • Przez eela
      Witam
      Mam problem z ladowaczem czołowym firmy Quicke 970.  Jet on zamontowany na Case MX80C.  Podczas mycia ciagnika prawdopodobnie nastąpiło zwarcie i spaliła się puszka od sterowników(Tak stwierdzili fachowcy). Sterowniki są z firmy Walvoil, nie można ich nigdzie dostać oraz nieda się naprawić.
      Wiec w związku z tym poszukuję kogos kto by założył mi całą "instalacje" do tego tura od nowa. 
      Przesyłam fotki tego sterownika a tura podeślę później. 



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj