Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ferguson 3125 skrzynia - kontrolka ciśniania

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 październik 2013 - 14:15

Ferguson 3125 skrzynia - kontrolka ciśniania Witam

Naprawiam MF 3125 i już powoli mi ręce opadają, historia zaczęła się od tego że rolnik przyprowadził ciągnik w którym podczas orania zaczęła głośno pracować skrzynia.
Rozebrałem skrzynię i okazało się że rozsypało się łożysko między wałkami dolnymi, zębatka zając-3 bieg, no i kilka innych rzeczy, po podliczeniu kosztów zapadła decyzja o wymianie skrzyni, wszystko ładnie pięknie, 2 skrzynia kupiona, przejrzana, łożyska wymienione, pierścienie przyspieszacza nowe, oringi nowe, skrzynia założona itd, miałem uszczelnić wałem przedniego napędu pod mostem, wyjąłem kontrolnie i okazało się że pierścienie wraz z wałkiem są zmielone, wiadomo kupione poskładane i robota idzie dalej, złożyłem ciągnik i notorycznie zapalała się konrtolka ciśnienia oleju, wyjąłem więc pompę, rozebrałem i faktycznie bierznie były już mocno zużyte, pompa nowa, olej i filt oczywiście też, nieco mniej ale cały czas potrafi się zapalić kontrolka ciśnienia skrzyni, zaczynam już się załamywać.
Kontrolka najczęściej zapali się jak jest jakiś wydatek oleju, znaczy gdy włączę przyspieszacz, przekaźnik, blokadę itd, nie wiem powoli za co się zabrać.

Może być w tej sytuacji winna elektryka?? Znaczy czujnik ciśnienia.
Na zegarze jest 10 000h, ale po zużyciu wnioskuję że bliżej mu do 20 000h
Z kabelkami już też ktoś ćwiczył.
Od czego pasuje złącze żeby sprawdzić ciśnienie przy pompach?
No i jakie powinno być książkowe a jakie są dopuszczalne ciśnieania?

Podmieniłem czujnik ciśnienia i jest to samo...

Edytowany przez witek88, 15 październik 2013 - 15:56.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey ferguson 690

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 28500.00 PLN
  • 16 lip 2017
Massey ferguson 1014

• 32000.00 PLN
  • 16 lip 2017
Massey Ferguson 3455S ciągnik sadowniczy ( deere landini holland)100KM

• 79850.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ferguson 3125 skrzynia - kontrolka ciśniania Dzisiaj, 17:05
  •  

#2 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:44

Ferguson 3125 skrzynia - kontrolka ciśniania Zastanawia mnie gdzie jest zawór magistrali niskiego ciśnienia, czy wogóle taki jest ?
Bo wysokiego znajduję się na pokrywie pompy w zależności od wersji 180 lub 200 bar.

#3 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 październik 2013 - 06:01

Ferguson 3125 skrzynia - kontrolka ciśniania pewnie nie masz akumulatora ciśnienia oleju , taka czarna banka , jakies 10cm srednicy lub jest uszkodzona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 16 październik 2013 - 19:24

Ferguson 3125 skrzynia - kontrolka ciśniania Zawór niskiego ciśnienia jest mod maską nad silnikiem, a czy wspomaganie działa dobrze w czasie gdy się świeci kontrolka od niskiego ciśnienia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 październik 2013 - 21:16

Ferguson 3125 skrzynia - kontrolka ciśniania Tak przypuszczałem że pod maską jest zawór niskiego ciśnienia, skombinowałem sobie zegar i szybkozłączkę do spr ciśnienia (pożyczyłem ale już mam zamówione na własność, wiem która firma prowadzi takie szybkozłącza jak by ktoś potrzebował).
Zauważyłem że jak się włącza poszczególne funkcje (głównie przyspieszacz), ciśnienie spada do ok 16 atm i zapala się kontrolka, normalnie ciśnienie trzyma sie od 25 do 30atm, co ciekawe nie każde włączenie powoduje spadek ciśnienie, ale zauważyłem to dopiero na manometrze.
Ze spadkiem ciśnienie łączy się też spadek obrotów silnika, tylko to nie wiem dla czego...