Zaloguj się, aby obserwować  
ach62

Ciągnik do opryskiwacza 80-90km

Polecane posty

ach62    0

Koledzy tak jak w temacie jaki polecilibyście ciągnik głównie do opryskiwacza ewentualnie rozsiewacza nawozów. Chodzi mi o to aby bezproblemowo podłączyć komputer opryskiwacza. Moc 70-80-90km przedział cenowy ok 40 max 50tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

poleciłbym Ci MTZ 820 za 50 tyś kupisz dobry rocznik w dobrym stanie, szybka skrzynia więc bedziesz mógł się szybko przemieszczać , duży prześwit co jest przy opryskach i nawozach ważne. Dobry byłby też zetor 7340 lub 7341, mocne podnośniki, ten drugi jedzie 40 km/h a ten pierwszy 10 wolniej. Osobiście wziął bym MTZ, ponieważ mniej pali i trwały silnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach62    0

przedewszystkim nie może być za wysoki ponieważ lance opryskiwacza będą zahaczały o dach, musi mieć wyjście hydrauliczne na tzw wolny przepływ , gniazda elektryczne no i dawać radę z opryskiwaczem 2600l. Myślałem nad clasem 4240 albo mf 3060 co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z takim opryskiwaczem to Ursus 360 sobie bez problemu poradzi. Elektrykę przeważnie samemu trzeba dorabiać, tylko wtyczkę, wolny spływ nie ma problemu.

Najlepiej daj sobie cenę na alegro i patrz co masz do wyboru, bo ciągników jest masę, a jak nie masz ulubionego typu to ci cieżko bedzie na coś się zdecydawać.

Osobiście polecił bym taniego i dobrego MTZ wysoko się w nim siedzi i ładnie wszystko widać,a to jest ważne, potem lepsze Case, NH, Same, JD.

Na lance to raczej bym sobie głowy nie zawracał bo raczej nie ma opryskiwaczy w których lance zachodzą nad ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

ja bym brał MF 3050 4x4 lub 3060 szybkie ciągniki komfort dobry do opryskiwacza w sam raz i za 40 tys. napewno dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach62    0

Na lance to raczej bym sobie głowy nie zawracał bo raczej nie ma opryskiwaczy w których lance zachodzą nad ciągnik.

 

Właśnie teraz jeżdżę mf5455 z tym opryskiwaczem i trzeba strasznie uważać żeby lancy nie zniszczyć bo lubi czasami sie otrzeć o dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jaki to opryskiwacz?

Więc raczej musisz wyregulować tak opryskiwacz żeby nie było możliwości uderzenie lancami w ciągnik, tu masz problem bo MF do bardzo wysokich nie należy, chociaż ma niby 254 lub 275 cm . Ja pryskałem MTZ teraz NH 5060 a opryskiwacz jest 24m i nie miałem nigdy z tym problemów.

Lance w opryskiwaczu mierzone od góry mam na 360 cm. Zaczepem mogę regulować wyżej-niżej, lub łożem pod lance. Wiatę mam 380-390 cm i kiedyś jak przejeżdżałem to musiałem opryskiwacz opóścić bo niekiedy zachaczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach62    0

Mam Hardi Commandera z rękawem powietrznym. Opryskiwacz jest dosyć wysoki bo ledwo się w garażu mieści ale przez rękaw i prowadnice powietrza lance znajdują się dosyć nisko. Wszystko można zobaczyć u mnie w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No to raczej masz problem, idzie znaleść ciągnik niski, nawet kiedyś widziałem taki na allegro, jakiś MF lub Renault.

Bardziej radził bym kombinować z zaczepem, belkami , wyregulować na maxa do góry, żeby wyżej podnosił , a do garażu opuszczać. Szkoda specjalnie ciągnik kupować, jak jest fajny na podwórku.

A tak musiał byś szukać ciągnika co ma jakieć 250 cm a i to pytanie na jakich będzie oponach i czy belki dość wysoko podniesie zeby ni było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj