Skocz do zawartości

Zdjęcie

NOWOŚĆ Pronar 5340

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 08:14

NOWOŚĆ Pronar 5340

widziałem ten model w minikowie 5340 i powiem wam że zaskoczył mnie bardzo pozytywnie :) solidnie wykonany ładnie w kabinie :) jak bym miał do wyboru 11054 albo 5340 to bez wachania pronara bym kupił bo nie ma takich tandetnych plastików na błotnikach w kabinie dobrze dobrane dzwignie od biegów a nie jak w ursusie cienkie a długie wajchy jak w 914 w ursusie za bardzo delikatne to wszystko a w pronarze tyle że rewersu nie ma elek. ale i tak mi sie podoba :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NOWOŚĆ Pronar 5340 Dzisiaj, 18:34
  •  

#42 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 15 lipiec 2015 - 14:13

NOWOŚĆ Pronar 5340

Panowie mam okazje kupic Pronara 5340 z ładowaczem, klimą i siedzeniem pneumatycznym za ok 190 tys brutto jak myslicie warto sie w to pakować? Martwi mnie troche mała ilość biegów - 8 głównych i na każdym jeden półbieg

Cena wydaje się być dobra. Co do ilości biegów to nie powala ale sporo obecnie ciągników na skrzynię o tej samej liczbie przełożeń (np NH Electrocommand lub MF Dyna4) z ta różnica że tam zmienia sie 4 biegi pod obciązeniem a nie 2 jak w Pronarze  (Farmtracku i Farmerze ta sama przekładnia) i jakoś to się sprawdza.

Ładowacz Lc-3 czy inny?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#43 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 15:54

NOWOŚĆ Pronar 5340

Ja bym Ci proponował ładowacz z Sonarolu. Oglądałem takiego na wystawie i bardzo solidnie wykonany jak również osprzęt do niego z tej firmy: http://www.sonarol.p...cz-czolowy.html

Panel boczny Ursus http://www.agrofoto...._509_144708.jpg

Pronar: http://www.agrofoto....27-pronar-5340/

Zdecydowanie ładniej w Pronarze. Jednakże Pronar mógłby się bardziej postarać i zmodernizować kabinę jeśli chodzi o okienko dachowe i wykończyć kabinę pod nogami tak jak Farmtrac w modelu King

#44 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 15:36

NOWOŚĆ Pronar 5340

Wybór padł jednak na Zetora Proxima Power 120. Wersja standard 150tys netto także nie wielka róznica co do pronara a skrzynia już bez porównania. Teraz tylko dobrać odpowiednie opony i za miesiąc sprzęt mam na miejscu:)

#45 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 20:26

NOWOŚĆ Pronar 5340

Panel boczny Ursus http://www.agrofoto...._509_144708.jpg

Pronar: http://www.agrofoto....27-pronar-5340/

Zdecydowanie ładniej w Pronarze. Jednakże Pronar mógłby się bardziej postarać i zmodernizować kabinę jeśli chodzi o okienko dachowe i wykończyć kabinę pod nogami tak jak Farmtrac w modelu King

O właśnie mi się wydaje że pierwsze P5 miały normalne firmowe wykładziny na podłodze ale to chyba cięcia kosztów...

Muszą jeszcze zrobi porządek z przyciskiem półbiegów bo w tym miejscu jest niewygodnie a może i niebezpiecznie - moim zdaniem powinni zamontować 2 właśnie tak jak w Zetorach jest było by wygodniej i ładniej. Ja bym jeszcze zmienił w nim klamkę tylnej szyby bo ta mi się nie podoba, przypomina mi Zetorowską przez co nie ma opcji uchylenia...

Mogli by jeszcze jakoś ładniej opakować kolumnę kierownicy - bo ta obecna jakoś mało estetycznie wygląda i ta jakby "miska z dołu" - po co to w ogóle jest?

No i wreszcie czas na powrót rewersu elektrohydraulicznego!

Co do Ursusa - podczas przełączania tego 3 zakresowego reduktora dźwignia w którymś położeniu uderza o uchwyt pasa bezpieczeństwa. Reduktor(czy to półbieg - sam nie wiem) ale jest tak położony że osoba o długich rekach prawdopodobnie będzie uderzała łokciem w tylną szybę. Nie podobaja mi się też te pokrowce na kolumnach kierowniczych Ursusów - moim zdaniem psują one wygląd całego wnętrza...

Edytowany przez MgrLukash, 18 lipiec 2015 - 08:39.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#46 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 25 sierpień 2015 - 14:28

NOWOŚĆ Pronar 5340 Dzis Patrzylem wlasnie takiego Pronara i mnie zaciekawil, naprawde niezly taki jest, ma pare mankamentow ale jak stal obok ursus 11014 (chyba) to Pronar jest masywniejszy i wgl. Nawet porownac podnosniki to w Pronarze 2 silowniki wspomagajace a w Ursusie 1 i to w dodatku mniejszy... Ciegna tuz i wgl grubsze w Ponarze.. Stal na oponach 18,4 r34 a Ursus na takich samych tylko ze zamiennik 480.. przod chyba Pronar mial szersze juz nie pamietam.. Plus na Pronara :)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#47 Share przezdziec

przezdziec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:31

NOWOŚĆ Pronar 5340 jak ktos jest zainteresowany zakupem ciagnika Pronar 5340 woj podlaskie i część mazowieckiego dajcie znac.

#48 Share marguzik

marguzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 luty 2016 - 20:40

NOWOŚĆ Pronar 5340

może ktoś podzieli się opinią na temat tego ciągnika?

#49 Share przezdziec

przezdziec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:39

NOWOŚĆ Pronar 5340 skąd kolego jesteś? i co chcesz wiedzieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 18:14

NOWOŚĆ Pronar 5340 Czy ktoś słyszał o promocji pronara i 5340?podobno dla pracowników cena wynosi 130000 brutto.

#51 Share SosninSlimak

SosninSlimak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 19:34

NOWOŚĆ Pronar 5340

Pronar 5340 zaprezentował się na targach Agro-Tech w Lublinie 5-6 marca, z cena promocyjną 120 000 netto.
Ciągnik robi bardzo dobre wrażenie zarówno w kabinie jak i z zewnątrz, do tego świetny silnik i skrzynia... za takie pieniądze zostawia moim zdaniem konkurencje daleko w tyle :)
No i masa... waży ponad 5ton :)

#52 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 21:16

NOWOŚĆ Pronar 5340

Muszę przyznać że ten nowy Pronar 5340 robi wrażenie. Myślę nad ciągnikiem 75-85km, Ursus c382, Farmtrac, case farmall A, NH TD5 itp ale teraz widzę że w obecnej promocji w podobnej cenie mógłbym mieć większego Pronara jednak niezbyt wiele o nim wiem. Na papierze wygląda super jak za tą cenę, podzespoły również markowe i dość sprawdzone jednak martwi mnie to czy całość ze sobą współgra, jak to działa w praktyce. Nie mam zbyt dobrej opinii nad ciągnikami pronaru jednak to dotyczy raczej starszych modeli, ciekawe jak będzie w tych. Wiem że ciągnik jest niedługo na rynku ale może kilka osób już go zakupiło. Jest tu jakiś użytkownik i mógłby się wypowiedzieć na jego temat ?

#53 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 18:57

NOWOŚĆ Pronar 5340

@MgrLukash Widziałem w galerii że zakupiłeś ten ciągnik. Mógłbyś podzielić się pierwszymi wrażeniami lub jeśli już nim trochę popracowałeś jakimiś spostrzeżeniami ? (nie mogłem napisać na priv, nie wiem czy masz zablokowane wiadomości czy coś innnego więc może tutaj zauważysz i napisałbyś na priv bo chciałbym uzyskać kilka informacji). Jeśli są jeszcze jacyś użytkownicy to proszę o pisanie informacji na temat tego ciągnika. Ostatnio mocno mnie zainteresował ale oprócz danych technicznych i jednego testu na innym forum ciężko znaleźć jakieś informacje.

#54 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 19:24

NOWOŚĆ Pronar 5340

Miałem zapełnioną skrzynkę. Już trochę posprzątałem. Ale mogę i tu pisac. Ciągnik jest u nas od 13 maja i ma obecnie nie całe 35mth.

Możesz podrzucic link do tego testu?

Edytowany przez MgrLukash, 05 czerwiec 2016 - 19:40.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#55 Share MG1991

MG1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 22:37

NOWOŚĆ Pronar 5340 i jak twoim zdaniem wypada ten ciągnik? wart jest uwagi?

#56 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 08:19

NOWOŚĆ Pronar 5340

Jak za tą obecną cenę myślę iż warty uwagi szczególnie biorąc pod uwagę ceny konkurencji tzn: Zetora Forterry 110 i Farmtrac 7110 są znacznie wyższe. A porównanie do Proximy, NH TD5 czy Case Farmalla A jest bez sensu bo to ciągniki o klasę niżej od P5

O trwałości nie będę się wypowiadał bo ciągnik ma zaledwie 80mth.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#57 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 27 sierpień 2016 - 19:39

NOWOŚĆ Pronar 5340

Na olxie są oferty na 5340 za 115 000 netto  i to do negocjacji, ciągnik  wersji podstawowej bez obciążników. Ile jeszcze można z tego modelu utargować, może ktoś ma cennik ile kosztuje wyposażenie dodatkowe i ładowacz LC-3?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 20:12

NOWOŚĆ Pronar 5340

Na wiele bym nie liczył że zejdą z ceny.

Tak z pamięci napisze bo obecnego cennika nie mam:

-ładowacz LC-3 - około 14500zł

-siedzenie Grammer mechaniczne 1200zł

-klimatyzacja około 5500zł

-obciążniki przednie około 2500zł

-przedni TUZ około 4700zł

-zaczep automatyczny 900zł

-siedzenie pasażera około 600zł

-Pitonfix 1400zł

Cenny netto

Reszty nie pamiętam

♫Life Is Music♫