Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca?

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 19 październik 2013 - 20:34

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? A co niektórym wydawało sie to takie proste, jak wpiąć wyłącznik w odpowiednie miejsce :D. W Reno Ares jest dokładnie tak samo, jeszcze co zauważyłem to że jak ciągnik stoi to naciśnięcie hamulca włącza stop a napęd nie, dodatkowo w Aresie napęd rozłącza się automatycznie po przekroczeniu 15 km/h, nie wiem jak jest w JD, co sugeruje że nie steruje tym prosty czujnik włącz/wyłącz. Ostatnio widziałem w Zetor Forterra hamulec tarczowy na wale napędowym, tego to już w ogóle nie pominie.

Edytowany przez ptaszyna, 19 październik 2013 - 20:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Dzisiaj, 14:48
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 październik 2013 - 08:36

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Sterowanie napędem odbywa się za pomocą sterownika/komputera. W większych i droższych ciągnikach to normalka. Nie wiem jak jest w tej serii jd. Możliwe, że podobnie dlatego instalację trzeba by obejżeć.
Wyjścia są dwa jeśli jest to proste sterowanie przy pomocy czujnika przy pedale i może jeszcze przekaźnika. Odłączenie/wyłącznik czujnika pomoże. Jeśli jest sterowanie przez ucu. Umieszczenie wyłącznika nawet za czujnikiem przy pedale może spowodować wywalanie błędó na kompie.
Forterra ma tarczę na wale. Hamowanie przedniej osi aktywowane jest hydraulicznie przez cięgła/dźwignie przy tylnych cylinderkach. Najpiewrw hamuje tył. Potem uruchamiany jest przód.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 21 październik 2013 - 20:20

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Sądząc po tym co przesłał jaro chyba nie będzie to takie proste...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 21 październik 2013 - 22:08

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Wczoraj przy załadunku zborza zwróciłem na te szarpnięcia uwage (wcześniej tego nie zauwarzałem) i musze sie przyznać że w valtrze też jest to odczywalne. narazie pozostaje kręcić w ciasnych pomieszczeniach na włączonym napędzie.