Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 13 październik 2013 - 17:35

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Dzisiaj, 19:43
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 październik 2013 - 18:56

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? A w czym ci to przeszkadza?

#3 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 13 październik 2013 - 19:50

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Pewnie w tym że sie kontrolka zapala ^^

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 październik 2013 - 20:09

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Też nie wiem w czym to przeszkadza. Zimą czy na luźnej nawierzchni nawet poniżej 10 km/h się przyda. Sprawny eletryk napewno dorobi przełącznik on off. Tylko po co?

#5 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 13 październik 2013 - 20:29

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Zgadzam się z @ejczbio. Przy puszczaniu hamulców na skręconych kołach na maxa czuć nieprzyjemne lekkie szarpnięcie przednimi kołami przy rozłączaniu napędu. Nie mówię że ta funkcja nie jest potrzebna bo przydaje się ale również chciałbym to zrobić jak kolega wyżej na jakiś przełącznik
Przy normalnych pracach polowych tego się nie zauważa ale przy manewrowaniu z ładowaczem na niskich prędkościach w małych pomieszczeniach czuć jak się napęd rozłącza przy puszczaniu hamulców. Wtedy najczęściej włączam napęd i niech będzie włączony cały czas
Jest sposób na to bo po rozłączeniu hamulców i przy hamowaniu jednym napęd nie włącza się ale hamowanie na jedno koło nie jest przyjemne.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#6 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów

Napisany 13 październik 2013 - 20:39

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? U siebie w valtrze takiego czegoś nie zaobserwowałem

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 październik 2013 - 08:14

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Też nigdy tego nie zauważyłem w swojm mf ie. Zastanawiam się co to może powodować. Czy jakieś naprężenia w układzie napędowym w chwili wciskania pedału hamulca? Czy jakiś luz w przedniej osi/układzie napędowym?

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 14 październik 2013 - 10:49

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Naprężenia są powodowane tym że przy skręcie przednie koła mają większy promień ( dłuższa droga do pokonania) a tylne mniejszy i gdzieś ta różnica się musi rozejść.

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 październik 2013 - 11:58

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Zgoda. Ale trzeba by było przyjąć, że skręcasz z wciśniętym hamulcem. Też o tym myślałem. Ale jeśli jedziesz skręcając z napędem tylnej osi bez hamowania. Napęd przedni nie pracuje więc z tym związanych naprężeń nie powinno być. Jadąc wolno naciskasz hamulec powiedzmy na końcu łuku. Więc dużo drogi z wciśniętym hamulcem/włączonym napędem nie przejeżdżasz.

#10 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 16 październik 2013 - 21:47

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? W zasadzie danielhaker wyjaśnił o co chodzi, i nie jest to denerwujące zapalanie się lampki :lol:
Z włączonym napędem promień skrętu jest większy tak? No wiec przy wyłączeniu napędu przy skręconych kołach promień skrętu się zmniejsza, opory które powodują zwiększenie promienia skrętu ustępują, więc gdzieś na przekładniach to się odbija, i wtedy jest szarpnięcie. Nie wiem jak to Wam wytłumaczyć. W innych markach wciśnięcie hamulca też włącza przedni napęd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów

Napisany 16 październik 2013 - 22:18

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Moja valtra ma, pamiętam że jak ja kupowałem to zastanawiałem sie nad osią amortzowana i wtedy sprzedawca mówił cos że w tej amortyzowanej osi jest w jakiś inny sposób załączany napęd tylko nie pamietam o co to chodziło moze ktos inny wie, bo to możer miec jakies znaczenie, ten sposób załączania napedu

#12 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 16 październik 2013 - 22:24

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Dobra pany, nie ma co się zastanawiać dlaczego tak się dzieje, bo tak sie dzieje i już :) Trzeba coś wymyślić aby można było to dziadostwo wyłączyć na jakiś czas :)

#13 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów

Napisany 16 październik 2013 - 22:29

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Odłącz czujnik STOP przy pedałach (jak tam jest) jesli po tym naped sie nie będzie włączać to wtedy zładować pod ten czujnik przełącznik i tyle.

#14 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 październik 2013 - 06:34

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Dokładnie tak jak mówi janusz, tylko nie wiem czy czasem czujnik od przedniego i stopu nie jest wspólny. Wstawienie takiego włącznika spowodowało by nie zapalanie się świateł stopu ^^

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 październik 2013 - 06:36

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? @ejczbio nie wiem czy dobrze zrozumiałes to co napisał @danielhaker. On napisał, że po to aby uniknąc tego zjawiska jeździ z włączonym napędem podczas manewrowania. Przy jeździe z wyłączonym napędem nie działa on. Więc jak mogą powstać naprężenia na zakręcie? Chyba, że skręcasz trzymając pedał hamulca.
Co do samego wyłącznika tak jak wyżej napisano. Trzeba dorobić rozłączanie czujnika przy pedale i problem z głowy. Pamiętac tylko trzeba aby to włączać kiedy trzeba. Nie wiem czy jest jeden czujnik czy dwa. Napędu i stop.

#16 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 17 październik 2013 - 07:27

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Napęd i stop ma osobny czujnik jesli już tak jest, ale istnieje możliwość że czujnik jest gdzies wbudowany w skrzynie i załącza sie gdy koło tylne zaczyna hamować.

#17 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 17 październik 2013 - 08:14

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Hubertuss naprężenia na zakręcie działają podczas np ustawiania palet, lub zwożenia bel żeby podjechać gdzieś precyzyjnie ja np. zawsze trzymam na półsprzęgle i na hamulcu, bo jak inaczej podjechać na centymetry? i wtedy to wszystko działa jak opisałem wyżej. CO do zamontowania włącznika to ja wiem, zakładając ten temat bardziej chodziło mi o to, ze może wypowie się jakiś spec od JD i powie co jak i gdzie możnaby zamontować.... Czujnik raczej jest przy pedałach hamulca, tylko nie wiem jak to wszystko zareaguje, bo może być tak, że jak odłącze coś to napęd będzie włączony cały czas. Tak jak przy spalonym bezpieczniku.

#18 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 17 październik 2013 - 08:21

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca?

@ejczbio nie wiem czy dobrze zrozumiałes to co napisał @danielhaker. On napisał, że po to aby uniknąc tego zjawiska jeździ z włączonym napędem podczas manewrowania. Przy jeździe z wyłączonym napędem nie działa on. Więc jak mogą powstać naprężenia na zakręcie? Chyba, że skręcasz trzymając pedał hamulca.
Co do samego wyłącznika tak jak wyżej napisano. Trzeba dorobić rozłączanie czujnika przy pedale i problem z głowy. Pamiętac tylko trzeba aby to włączać kiedy trzeba. Nie wiem czy jest jeden czujnik czy dwa. Napędu i stop.

Tak, w ciasnych pomieszczeniach wolę włączyć przedni napęd, ponieważ przy najniższym biegu dosuwając paletę na centymetry trzymam go lekko na hamulcu i jadę na półsprzęgle. I ja, i @ejczbio mówimy o sytuacji gdy dojeżdżamy na łuku na wciśniętym lekko hamulcu.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 październik 2013 - 08:31

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? http://www.ilgenfrit...4ccd3a0b18c5589

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 17 październik 2013 - 08:46

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca? Hahaha kuźwa ktoś był szybszy i do tego kasę trzepie:D Rewelka jaro, tylko cena nie rewelka :wacko: