Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 15:12

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Posiadacie szybkie skrzynie w dużych ciągnikach, a co z takimi ciągnikami około 70km? Jest kilku posiadaczy rollerków lampo, proxim, lub new hollandów td ze skrzyniami 40km/ha na agrofoto, więc czy mała moc, masa około 3,5 t, jak to się sprawdza?

http://pl.youtube.co...h?v=ucjR44Asrw4 autobusy u nas wolniej jeżdzą :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Dzisiaj, 19:22
  •  

#22 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 09 styczeń 2008 - 16:48

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Nie pisz dwóch postów pod rząd :rolleyes: żeby Twój temat był na początku...
Ja osobiście teraz kupuję MC CX75 z szybką skrzynią i nawet nie myślałem o innej... Już się przyzwyczaiłem do skrzyni 40 i niech tak już zostanie. Jak już ktoś napisał: (...)"po co się uwsteczniać"... :rolleyes:
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 18:24

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Jka się proximy sprawują na szybkich skrzyniach? Przeglądam galerie i są komentarze że przy V max ciężko zapanować nad ciągnikiem, rozumiem że ciężki ciągnik ponad 100 km idzie jak tir, ale co z takim 60 -80 km, mała masa to pewnie musi być lekko poszerzony, a jakie opony lepsze do szybkiej skrzyni z dużym balonem czy niskoprofilowe, czy to tylko kwestia odpowiedniego ciśnienia w kołach?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Dzisiaj, 19:22
  •  

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 21:31

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Na dziurawym asfalcie to pewnie że ciężko zapanować :rolleyes: Wiele ta Proxima waży? Ja jeździłem MF'em bez obciążników (4000kg) i nie było problemu, do braku "czucia drogi na kierownicy" trzeba sie przyzwyczaić.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 23:24

Na dziurawym asfalcie to pewnie że ciężko zapanować :rolleyes: Wiele ta Proxima waży? Ja jeździłem MF'em bez obciążników (4000kg) i nie było problemu, do braku "czucia drogi na kierownicy" trzeba sie przyzwyczaić.

Z jakimś obciążnikiem to ze 4 t proxima waży,
ps. w proximach szybka skrzynia kosztuje 3,9 tyś, a występuje tylko z rewersem czy w tej cenie to już jest rewers czy za reswers musze jeszcze osobno dopłacać? rozumiem że w tych 4 tys płace za chamulce przednie, ale to tą szybką skrzynie w proximie da się wziąść dopiero jak zamówie rewers?> Te przednie chamulce w proximie to jak są na wale do przedniego mostu czy w zwolnicach i czy są chydrauliczne?

#26 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 12:34

co do prędkości max, to w MF 37km/h przy 2250, a przy przy 1900 ok 30km/h.w transporcie staram się nie przekaraczac tych obrotów bo po co ;) ale warunki mam takie, że spokojnie mógłby jechać 50km/h...także nastepny ciągnik albo będzie miał "Eco Speed" albo 50km/h :P

O 50 km/h to w naszym pieknym kraju zapomnij, chyba że używany traktor :angry:

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 17:44

co do prędkości max, to w MF 37km/h przy 2250, a przy przy 1900 ok 30km/h.w transporcie staram się nie przekaraczac tych obrotów bo po co :P ale warunki mam takie, że spokojnie mógłby jechać 50km/h...także nastepny ciągnik albo będzie miał "Eco Speed" albo 50km/h ;)

37km przy 2250, to jak depmniesz na max to ile dużo podand 40km/ha poleci? Taniej dokupić większe opony ale prędkość wyższa o 1 - 2km najwyżej,a tak wogóle prędkość przy 2,2 tyś obrotów 31km/ha a prędkość 36km/ha to będzie bardzo odczuwalna różnica>? w końu jak podają producenci to ta skrzynia 40km/ha to jest jak ciągnik osiąga 33km/ha i jak leci 39km/ha zaleznie od opon :D

#28 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 styczeń 2008 - 18:49

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska ja mam w rollerku szybka skrzynie i nie wyobrazam sobie bez niej zycia w transporcie na max poleci 49 km/h jak jade na 1800 obr mam jakies 35 km/h jest to przedewszystkim oszczednosc czasu paliwa i maszyny a co do bezpieczenstwa to kazdy swoj rozum ma i widzi czy moze przycisnac

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 19:09

ja mam w rollerku szybka skrzynie i nie wyobrazam sobie bez niej zycia w transporcie na max poleci 49 km/h jak jade na 1800 obr mam jakies 35 km/h jest to przedewszystkim oszczednosc czasu paliwa i maszyny a co do bezpieczenstwa to kazdy swoj rozum ma i widzi czy moze przycisnac

Jeśli masz dobre drogi to Ok, a jeśli u mnie może dużo dziur nie ma ale nierówne pofalowane asfalty, na polnych drogach jeszcze się nei rozpędze to już chamuje. Dobra, ale jak boje się tylko że poginając ze 40km/ha bujnie maszyną zawieszaną i coś zgubie i uszkodze, lub zgubie przyczepe, no i pewnie w każdej nawet jedno osiówce muszą być chamulce?
jak pusty jedzie to oszczedność w paliwie jest, a co jak coś ciągnie, popytałem ludzi to jak ma co ciągnąć to ciągnik pali jak w dobrej orce, Timasz stabilny jest ten rollerek z jakąś przyczepą jednoosiową, nie podbija przodu na nierównościach?
Jak takie ciągniki mają chamowaną przednią oś to da się wychamować szybko rollerkiem z lekką przyczepą np. przyczepą zbierającą lub rozrzutnikiem 3,5t bez chamulców lub inną lekką przyczepą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 styczeń 2008 - 20:15

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska z przyczepa zbierajaca da sie sprawnie wychamowac albo i z rozrzutnikiem drogi w mojej okolicy sa roznej jakosci na solidnych dziurach z 5 tonowa przyczepa jedno osiowa lekko podbija przod ale to nic takiego nigdy nie stracilem stabilnosci a skrzynia o takiej predkosci max to super rozwiazanie nie musisz przecierz grzac stale na max

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2008 - 20:22

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Nawet jeśli nie wykorzystasz tej max prędkości jaką daje skrzyni w dojazdach na pole to jeśli będziesz jechał 25-30km/h na niższych obrotach to będziesz miał niższe spalanie i w jakiś sposób będzie się zwracać a jak trafi jechać w daleki trnsport po dobrej drodze to będzie jak znalazł...

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 20:49

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Fajnie pięknie tylko ta szybka skrzynia troche kosztuje, ale warto przemyślenia, pozatym wszystkie inne biegi są szybsze, a tak wogóle to jeśli na dużych kołach ciągnik ma V max 31km/ha a na szybkiej 33km/ha lub 36 km/ha na większych kołach i szybkiej skrzyni (ale jak już szybka skrzynia to po co większe koła ;)) to czy to jest tak naprawde odczuwalne, tzn inaczej czy jesli w paierach V max przy obrotach znamionowych różni się z 4 km/ha to czy to będzie bardzo odczuwalne?

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 15:33

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Podpytałem znajomych co mają szybkie skrzynie i tak jest że narzekają że jest bardzo duży skok pomiedzy najwyższym i o jeden niższym biegiem, no i na "moich " drogach to nie ma gdzie się rozpędzić, ale jadąc w dłuższą trase nawet pustym ciągnikiem to oj nie jest tak że pali tyle samo na godz jak jedzie polnymi drogami bieg niżej około 20km/ha nawet na pusto to jednak opory toczenia są odczówalne, pamietam z fizyki że samochód jadąc z prędkością 80km/ha żeby ten sam samochód jechał z prędkością 100km/ha ma już 2 razy większe opory powietrza i opory toczenia się, aż tak w ciągnikach napewno nie jest ale fizyka ma swoje prawa ;)

#34 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 18:43

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska bez przesady to nie motorynka żeby była róznica czy jedzie się pod wiatr , czy z wiatrem... ;) za duzo nie kombinuj tylko bierz 40km/h i jak nawiększe koła.kupujesz na 20 lat, nie ma co oszczędzać na takich rzeczach...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:23

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska 15 km brał bym bez bez zastanowienia.
wiesz o ile szybciej będziesz na polu.

#36 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:27

15 km brał bym bez bez zastanowienia.
wiesz o ile szybciej będziesz na polu.

Jakie 15km ;) Zastanów sie co piszesz.

#37 Share 1witek1

1witek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:35

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska no chyba dobrze napisał w temacie jest ze na pole ma 15 km koleś ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:36

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska No moja pomyłka ;) Myślałem że chodzi mu o 15km/h i ze zrobil blad i napisal 15km.Zwracam honor.

Dodaj odpowiedź