Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:08

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska kiedy warto szybką skrzynie i czy na dziurawych asfaltach da sasie ujechać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Dzisiaj, 15:08
  •  

#2 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:22

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Przede wszystkim jak masz dużo prac transportowych a jak naprawdę masz pole oddalone o 15km od domu to bym się nawet nie zastanawiał tylko ciągnik z szybką skrzynią no chyba, że i tak byś nie jeździł na maxa tzn. taki styl jazdy. Na baaaardzo dziurawych bez amortyzowanej osi nie idzie zbytnio ujechać ale owszem nie ma rzeczy nie wykonalnych i te 40 km/h poleci prawie na każdej drodze asfaltowej ale to jest jazda ekstremalna :rolleyes: . Prawdę mówiąc lepiej się jedzie po powybijanej drodze żwirowej jak po dziurawej asfaltowej.

#3 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:53

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Normalne, że szybka skrzynia się zawsze przyda mimo że nie zawsze się jeździ na v-max. Nieraz trzeba gdzieś dalej jechać i wtedy jest to uciążliwe jak jedziesz te niecałe 30km/h na pełnym gazie. A nawet w transporcie jak jedziesz na wolniejszych obrotach no a przy szybkiej skrzyni to i szybciej to mniej paliwa spali.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Dzisiaj, 15:08
  •  

#4 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 09:58

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska ja tam mam pole oddalone od domu o 8 km i ja z tatem jeździmy tam na dwa traktory ok 4 czy 5 razy w roku i nam nieprzeszkadza ze jeździmy c-360 i 3p choc lepiej by bylo wsiąsc w traktor ktory ma skrzynie do 40 czy do 50
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:07

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Ale to wogóle bespiecznie tak poginać przez wieś 40km/ha hamulce musza być dobre w przyczepie napewno, a bele z przyczepy to pewnie też łatwo pogubić, no ale nie musze przecież na maxa jechać, a jak to się ma do mocy ciągnika, np. ciągnik 80km z szybką skrzynią to ile jest w stanie masy przyczep ciągnąć?>

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:15

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska jeżeli masz skrzynie 40km/h to możesz jezhać 30km/h przy ok 1700rpm.oszczędzasz przede wszystkim paliwo, nikt nie każe jeździźz belami z max prędkością...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:25

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska I jeszcze jeden aspekt po co sie uwsteczniac :rolleyes: czasami ta szybka skrzynia bardzo sie przydaje :rolleyes:

Honda - The Power of Dreams :)

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:39

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska A czy szybka skrzynia nie spisuje się gorzej w polu? :rolleyes:
Jeśli chodzi o jechanie 40km/h przez wieś to tak jak napisał @pioter,nie musisz poginać na maxa.Mniejsze obroty i możesz jechać 30-35km/h.

#9 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:40

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Jakiś deutz fahr ze skrzyniom 40 jedzie te 40 przy 1700 obrotach.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:27

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska a dlaczego 40 ma byc gorsza w polu???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:30

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Gdzieś na forum pisali że szybka skrzynia sie słabo w polu spisuje...
Tylko ta 40 to nie jest szybka a 40 :rolleyes: Dobrze gadam czy się mylę??

#12 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:40

Gdzieś na forum pisali że szybka skrzynia sie słabo w polu spisuje...
Tylko ta 40 to nie jest szybka a 40 :rolleyes: Dobrze gadam czy się mylę??

jak ma tyle samo przełożeń co ta wolna to uważam ze to nie wypał :rolleyes:
ja oglądałem proxe 8441 i miala tyle biegów co c-360 (a ile półbiegów i polowych to nie wiem)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:49

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska Są prędkości poszczególnych biegów proximy w galerii tamskrzynia 40km występuje chyba z 12/12 ale to są te same przełożenia tylko szybsze i najwyższe biegi mają bardzo duży skok,

czy warto czy nie to trzeba chyba dobrze przeanalizować na jakim ogumieniu jaką prędkość i przy jakich obr silnika osiąga ciągnik ze standardową skrzynią bo tu też jest duża rozbierzność :rolleyes:

#14 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:51

Ale to wogóle bespiecznie tak poginać przez wieś 40km/ha hamulce musza być dobre w przyczepie napewno, a bele z przyczepy to pewnie też łatwo pogubić, no ale nie musze przecież na maxa jechać, a jak to się ma do mocy ciągnika, np. ciągnik 80km z szybką skrzynią to ile jest w stanie masy przyczep ciągnąć?>

ciagniki ze szybką skrzynią mają lepsze hamulce a chyba nawet ciągnikiem bez szybkiej skrzyni nie jezdzisz bez hamulcow w przyczepie :rolleyes:

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:07

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska lepsze czyli jakie??? :rolleyes:

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:14

lepsze czyli jakie??? :rolleyes:

Chyba przedniej osi i dlatego ta szybka skrzynia taka droga, a jeżdze bez hamulców :rolleyes: , w swoich przyczepach nigdy nei miałem hamulców,

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:29

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska u mnie w MF gdy naciskam hamulec to włącza sie przedni napęd i są hamulce na cztery koła :rolleyes: czasami gdy jest poniżej 0C i ciągnik jest zimny to nie zawsze się włączą- różnica ogromna...

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 16:38

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska A masz coś w rodzaju wspomagania pneumatycznego? U siebie odłączyłem sprężarke (zdjąłem pasek, po co mam bezużytecznie tracić energie w polu) i bez niej trzeba mocniej deptać na pedał żeby efekt był jaki był, nie mówiąc już o silnym kopnięciu bo ze "wspomaganiem" można było przez przednią szybe wylecieć :rolleyes: Mi na dużym mrozie (poniżej 15 st.C) napęd się włączał ale nie zawsze wyłączał. Po postoju w garażu mu przechodziło.

Po dziurawych asfaltach 40km/h bez resorowanej przedniej osi i kabiny normalnie sie nie ujedzie, chyba że ktoś lubi rodeo. Nie często jeżdże na pełnym bucie, zazwyczaj ok. 30km/h na przyzwoitych obrotach.

#19 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2008 - 16:54

u mnie w MF gdy naciskam hamulec to włącza sie przedni napęd i są hamulce na cztery koła :rolleyes: czasami gdy jest poniżej 0C i ciągnik jest zimny to nie zawsze się włączą- różnica ogromna...

ja jak kiedyś mniałem MF3050 i siedziałem z boku i on leciał z 45km/h i brat na maksa sie rozpędził,a ja siedziałem na siedzonku z boku i specjalnie zachamował przy tej predkości i zaliczyłem przednio szybe.
ja bym polecił to skrzynie 40-stke. zaoszdzędza sie paliwa i czasu na przejazdy.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 12:55

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska u mnie w MF też można bardzo łatwo i szybko obudzić spiących pasażerów - nie raz tak robiłem :rolleyes:

@mirasek nie wiem, nie próbowałem :( ale jeździłem JD5720 i w nim hamulce były kiepskie...

co do prędkości max, to w MF 37km/h przy 2250, a przy przy 1900 ok 30km/h.w transporcie staram się nie przekaraczac tych obrotów bo po co :( ale warunki mam takie, że spokojnie mógłby jechać 50km/h...także nastepny ciągnik albo będzie miał "Eco Speed" albo 50km/h :rolleyes:

Dodaj odpowiedź